ajuhalvatus juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Tserebraalparalüüs on antud nimi suurt rühma häired, mis mõjutavad lihaseid ja liikumist. Need häired algavad juba varajases eas ning põhjustada aju vigastused või probleemid aju arengut enne sündi. Kuigi spetsiifilisi ajukahjustuse või probleemi põhjustab aju halvatus ei halveneks, liikumise probleemid võivad aja jooksul muutuda .; Tserebraalparalüüs on põhjustatud kahjustusi ajuosades, mis kontrollivad lihaste ja liikumise. On palju võimalusi, et aju saab kahjustatud, sealhulgas probleemid raseduse ajal, infektsioon, rabandus, geneetilise probleemidele, hapnikupuudus, raske kollatõbi või põhjustavate haiguste aju väärarenema .; Tserebraalparalüüs võib toimuda ka pärast sündi, nagu siis, kui on ajupõletik või peatrauma .; Seal on neli peamist tüüpi ajuhalvatus; Spastiline – Stiff, raske liikumist; Düskineetilisteks või athetoid – tahtevastane ja kontrollimatu liikumine; Ataktilise – Kehv koordinatsiooni ja tasakaalu; Mixed – Kombineeritud seda tüüpi

Sümptomid

Sümptomid ajuhalvatus võib olla kerge, nagu mingi kohmakus, või tõsisemad, nagu ei suuda üldse liikuda. Igal lapsel tserebraalparalüüsiga on erinev .; Varajasteks sümptomiteks ajuhalvatus võib hõlmata; Raskused toitmine – Laste tserebraalparalüüsiga võib olla probleeme koordineeriv imemiseks ja neelamine .; Viivitused välimus normaalne motoorse – näiteks laste tserebraalparalüüsiga ei istu, indekseerimise või kõndida aastaselt nad tavaliselt oodatakse .; Kokkuvarisemine või jäikus – Mõned lapsed tserebraalparalüüsiga on madal lihastoonus, mistõttu on neil raske teha asju hoida oma pea üles ja istuda sirge. Teised on suurenenud lihastoonus, muutes oma käed ja jalad jäik. Jäiga lihaseid võib algul tunduda nagu “kääridega” jalgade lapseeas .; Trouble koordineerida liigutusi – Laste tserebraalparalüüsiga võib tunduda väga kohmakas, või teil on raske saada oma käsi ja jalgu, et teha seda, mida nad tahavad neid.

diagnoos

Teie lapse arst vaatab üksikasjalik haiguslugu ja arengu ajalugu ja ajalugu raseduse ja sünnituse, sh ravimeid võtta nii ema, infektsioonid ja loote liikumine. Üksikasjalik perekonna ajalugu, sealhulgas ema ajalugu raseduse katkemise ja kas sugulased olid sarnased tingimused, samuti aitab.

Kui kaua see kestab?

Tserebraalparalüüs üldiselt on pikaajaline (krooniline) tingimus, kuid see ei muutuks halvemaks. Mõned lapsed on mõjutanud tugevalt ja on elukestva raskusi. Teised võivad olla kerged sümptomid ajuhalvatus nagu imikud, kuid hiljem arendada enam normaalne lihastoonust ja motoorseid oskusi. Kuigi need lapsed võivad jätkata on ebanormaalne süvakõõlusrefleksid, nad ei pruugi tekkida märkimisväärne liikumine probleeme igapäevaelus.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Et vältida ajuhalvatus, arstid julgustavad rasedate saada regulaarselt sünnitusjärgse alustades võimalikult varakult raseduse ajal. Kuna aga põhjus enamasti ajuhalvatus ei ole teada, siis on raske vältida. Vaatamata olulist paranemist sünnitusabi ja neonataalmeditsiini viimastel aastatel esinemus ajuhalvatus pole vähenenud. Rohkem uuringuid põhjuste ajuhalvatus on vajalik, et vältida nende häirete tekkeks.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Põhjalik ravi ajuhalvatus nõuab spetsialistide meeskond, et aidata maksimeerida ja koordineerida liikumine, vähe ebamugavust ja valu ning ennetada pikaajalist komplikatsioone. See meeskond võib sisaldada neuroloog, mis on ortopeed, teised spetsialistid, samuti keha-, kõne- ja töötervishoiu terapeudid. Lisaks sotsiaaltöötajate toetada perekondi ning aitavad selgitada era- ja kogukonna ressursse. Enamik lapsi tserebraalparalüüsiga kasu varakult ja regulaarne füüsiline ja tööteraapia. Mõned lapsed vajavad traksid ja toetab neid aidata seista ja kõndida. Mõned võivad olla kirurgilisi protseduure, nagu kõõlus vabastab või luukirurgia (eriti puusad ja selg). Mõned on vaja ka ravi, et vähendada spastilisus, mis võib hõlmata ravimeid manustatakse suu kaudu, süstimine lihasesse või operatsiooni. Laste düskineetilisi ajuhalvatus, ravimeid kasutatakse mõnikord, et aidata oma liikumise probleemid.

Kui külastada arsti

Võtke ühendust oma arstiga, kui teie lapsel on ebanormaalne lihastoonust, lihasnõrkus, ebatavalised liigutused või ei jõua normaalset arengut verstapostid on oodatud igas vanuses.

prognoos

Väljavaade inimesed Tserebraalparalüüsiga sõltub raskusest ajuhalvatus. Mõned lapsed on vaid kergeid probleeme lihastoonuse probleeme pole igapäevane tegevus, samal ajal kui teised ei suuda sihipäraselt liikuda mis tahes osa oma kehast. Inimesed, kellel on raske tserebraalparalüüsiga, mootori probleemid tihti kaasa tüsistuste, sealhulgas sagedased ja rasked infektsioonid, rasked hingamisprobleemid, toidutalumatus, ja naha õhenemine. Need tüsistuste võib kaasa tuua sagedasi hospitaliseerimist ning lühenenud eluiga. Toel ja ravi, kuigi paljud inimesed tserebraalparalüüsiga võib elada terve, õnnelik elu.