ajuhalvatus teste ja diagnoosimine

Aju skaneerimine

Elektroentsefalogrammi (EEG)

Kui teie perearst või lastearst kahtlustab, et teie laps on ajuhalvatus, ta hindab oma lapse tunnused ja sümptomid, vaadata oma lapse haiguslugu ja läbi füüsilise hindamine. Arst võib teid suunata arsti koolitatud laste raviks koos aju ja närvisüsteemi tingimused (lasteneuroloog).

Laboratoorsed testid

Arst tellida ka katseseeria diagnoosi ja välistada teised võimalikud põhjused.

Aju-pilditöötlustehnoloogiale võib paljastada piirkondades kahju või ebanormaalse arengu ajus. Need testid võivad sisaldada järgmisi

Magnetresonantstomograafia (MRI). MRI kasutab raadiolainete ja magnetvälja toota üksikasjalikud 3-D või ristlõike pilte oma lapse aju. MRI võib sageli tuvastada võimalikke kahjustusi või kõrvalekalded oma lapse aju.

See test on valutu, kuid see on lärmakas ja võib võtta kuni tund aega. Teie laps on tõenäoliselt saavad kerge rahusti enne testi. MRI on tavaliselt eelistatud pildistamine test.

Kompuutertomograafia (CT) skaneerimist. Kompuutertomograafia kasutab röntgenkiirgust saada ristlõike pilte oma lapse aju. Kompuutertomograafia võib kasutada tuvastada kõrvalekaldeid lapse aju.

Skaneerimine on valutu ja võtab aega umbes 20 minutit. Kuna teie laps peavad olema väga ikka katse käigus ta tõenäoliselt saab kerge rahusti.

Kui teie lapsel on tekkinud krambid, võib arst tellida elektroentsefalogramme (EEG), et teha kindlaks, kas ta on epilepsia, mis sageli esineb inimeste aju halvatus. In EEG test, sarja elektroodid on kinnitatud oma lapse peanahka.

EEG salvestab elektrilist aktiivsust oma lapse aju. Kui tal on epilepsia, on tavaline, et oleks muutusi tavapärases struktuuri aju lained.

Teie lapse veres võib vaja kontrollida, et välistada muud tingimused, nagu veri-hüübimishäired, mis võivad põhjustada rabandusi, mis võivad jäljendada ajuhalvatus sümptomitele. Laboratoorsed katsed võib ka ekraani geneetilise või metaboolse probleeme.

Kui laps on diagnoositud ajuhalvatuse, siis tõenäoliselt nimetatud spetsialistide hinnanguid muud tingimused, mis on sageli seotud häire. Neid katseid võib tuvastada

Täiendav testid