Allergiline reaktsioon põhjustab ja Triggerid: Toit, meditsiin, ja More

Allergia Trends

Allergia: kui teil on neid, sa tead, mis juhtub, kui nad käivitunud. Aga kas sa tead, mis seab need ära?

Larissa Stouffer Melrose, Mass., Tavaliselt aevastamisel mitte üks, mitte kaks korda, kuid kolm korda. Ta aevastab, kui ta satub auto, kui see on päikesepaisteline väljaspool, kuid mitte siis, kui see on hägune, tema isa teeb sama asja. Ja niipea, kui ta hüppab mõned mint närimiskummi suhu, välja tuleb achoo; Stouffer, 30, ei ole ainuke, kellel on tujukas nina. Paljud inimesed aevastama kell omapärane hetked – näiteks pärast treeningut, kitkumise oma kulmud, päikesepaiste või pärast seksi; Siin on põhjused, miks nad aevastama kell …

Ühine allergeenide hulka tolmulestad, lemmikloomade kõõm, õietolm, maapähklid ja mereannid. Ravimid, lateks, metallid nagu nikkel, kemikaalide puhastusvahendeid ja lõhna- ja värvained leida kosmeetikatooted saab ka maha reaktsioon mõned inimesed.

Allergia mõjutada umbes 1 5 inimest. Eksperdid ei tea, miks mõned inimesed reageerivad teatud asju ja teised mitte. Aga kelle perekonnas on esinenud allergiaid muudab tõenäolisemaks, saad neid.

Saad arendada allergia igas vanuses. Midagi, mis pole kunagi vaevunud sa enne võib ootamatult põhjustada reaktsiooni.

Kuidas keha reageerib allergeen võib varieeruda. See võib olla kerge või raske ning võivad mõjutada erinevad kehaosad.

Heinapalaviku ja teiste hooajaline allergia tavaliselt põhjustada kerget reaktsioone. Aevastamine, vesised silmad, köha ja nohu on ühised. Kõõm lemmikloomade karusnaha võib põhjustada samad sümptomid. Hives ja lööve – punane, sügelev täpid ja laigud – ei näita üles oma nahka.

Allergia võib mõjutada ka oma seedesüsteemi. Mõned toidud ja ravimid võivad põhjustada kõhuvalu, iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus.

Kõige tõsisem tüüpi allergiline reaktsioon, mida nimetatakse anafülaksia, võib olla surmav, kui sa ei saa aidata kiiresti. See põhjustab vererõhu langust, hingamisteede kitsas ja šokk seatud. Nähud on hingamisraskused, nõrk, kuid kiire pulss, teadvuse kaotus.

Ühine vallandab see raske allergiline reaktsioon on putukate nõelamise ja toidud nagu pähklid. Ravimi näiteks epinefriin on tavaliselt vaja, et peatada see ohtlik vastust. Kui teil on raske allergia, siis peaks läbi adrenaliini autoinjektori juhul olete kokku puutunud.

Kui te arvate, et teil on allergia, näed juhatuse kinnitatud Allergia. On vereanalüüse, et võib öelda, mida sa oled allergiline. Teades, et aitab teil vähendada oma kokkupuudet allergeeniga.

Olenevalt allergia, arst võib soovitada ravi, mis võivad sisaldada suulise antihistamiini regulaarne allergia kaadrid, või kes adrenaliini autoinjektori teiega.

Allikad

Akadeemia allergia, astma ja immunoloogia: “allergilisi reaktsioone: Tips meeles pidada.”

College of Allergy, Asthma ja immunoloogia.

Danbury haigla patsient Haridus Sheet: “Mis põhjustab allergilist reaktsiooni?”

Sicherer, S. Perearst 1999.