ALS vs MS: Mis vahe on?

Sclerosis multiplex (MS) ja amüotroofiline lateraalskleroos (ALS) on erinevad haigused mõned ühisjooni ning sümptomeid.

Inimesed, kellel on eluaegne seisund, nagu sclerosis multiplex (SM) on alati vaade jaoks uus ravi, mis võivad parandada või isegi ravida nende haigusi. Viimase paari aasta jooksul, seal on olnud palju buzz umbes veeni seisund, mida nimetatakse CCSVI ja selle võimalikku seotust MS; Kuid see ühendus on väga vastuoluline. Mõned teadlased ütlevad ravivad CCSVI võib leevendada MS sümptomeid. Teised ütlevad CCSVI ei ole isegi reaalne. Nad võrrelda seda maomürki, mesilase nõelamise ja muu kahtlase “ravib”, mis …

Neil on mõned olulised erinevused, kuigi. MS on autoimmuunne haigus, mis põhjustab keha rünnata ise. ALS, mida nimetatakse ka Lou Gehrigi tõbi, on närvisüsteemi häire, mis kannab eemale närvirakkude oma aju ja seljaaju. Nii koheldakse erinevalt.

Sclerosis “pärineb kreeka sõnast” arm. “Nii ALS ja MS põhjus armistumine katmine närvikiudude. Kuid see protsess, kuidas see juhtub on erinev iga.

Närvirakkude keha mähiti õhuke katted nimetatakse müeliinkestad. Nad kaitsevad need rakud, sarnaselt isolatsioon kaitseb elektrijuhtmetega.

Kui teil on MS, keha ründab müeliinkestad oma aju ja seljaaju.

Mõjutavad lihaseid ja oma võimet liikuda oma bod; Ründa oma aju ja seljaaju cor; Kas “sclerosis” oma nam; Põhjus armistumine või kivistumist ümber närvirakke

Kui müeliinkestad on kahjustatud, signaale aju teiste kehaosade saada lühis.

ALS lagundab tegelik närvirakkude oma aju ja seljaaju. Need rakud, mida nimetatakse motoneuronitele, kes vastutavad vabatahtlike lihaseid käte, jalgade ja näo.

Sa kaotad kontrolli oma motoorseid funktsioone, ja kui motoorsete neuronite murda, müeliintuppesid kõvaks.

Oma algstaadiumis, mõned sümptomid ALS võib olla sarnased MS. Need sisaldavad

Kui sul on need sümptomid, ei püüa ära arvata, mis toimub. Mine arsti ja saada diagnoosi.

Nagu ALS ründab närvid, mis tegelevad liikumise, sümptomid süvenevad.

Hilisemates etappides haigus, siis võib olla

Enamik inimesi ALS elada 5 aastat või vähem pärast diagnoosi, kuid mõned elavad palju kauem. Uuringud on käimas leida ravi laiendada ja parandada elukvaliteeti.