anorexia nervosa

Anoreksia, mida nimetatakse ka anoreksia, on potentsiaalselt eluohtlik söömishäire, mida iseloomustavad self-nälgimine ja liigne kehakaalu kaotus. Häire on diagnoositud kui inimene kaalub vähemalt 15% väiksem kui tema tavaline / ideaalse kehakaalu. Extreme kaalulangus inimestel anorexia nervosa võib põhjustada ohtlikke tervisehäireid või isegi surma.

Buliimia, mida nimetatakse ka buliimia, on psühholoogiline söömine disorde; millele on iseloomulik episoodide liigsöömishäire (tarbivad suures quantit; toidu ühe hooga), millele järgnes sobimatu meetodeid massi prob; nagu oksendamine, paastumine, klistiiri liigtarvitamine lahtistite ja diureetikumide, o; kompulsiivne teostamisel.

Inimesed, kellel on buliimia esinevad sageli käitumist salaja, tundes disguste; ja häbi, kui nad joodud, kuid kergendust, kui nad puhastada. Inimesed bulimi; tavaliselt kaaluvad normi piiridesse oma vanuse ja kõrguse. Siiski; kardavad kaalus juurde, on soov kaalust alla võtta, ja võib tunda intensel; rahul oma keha.

Söömishäired nagu anoreksia on rohkem levinud naistel kui meestel. Risk haigestuda söömishäire on suurem näitlejad, mudelid, tantsijad ja sportlased sport, kus välimus ja / või kaal on olulised, nagu maadlus, poks, võimlemine ja iluuisutamine.

Inimesed, kellel on anoreksia kipuvad olema väga kõrge õpiedukusega, esinedes väga hästi koolis, sport, töö, ja muud tegevused. Nad kipuvad olema perfektsionistid obsessiiv, ärevus või depressiivsed sümptomid. Anoreksia algab tavaliselt umbes samal ajal puberteet, kuid see võib töötada igal ajal.

Täpne põhjus anoreksia ei ole teada, kuid uuringud näitavad, et kombinatsioon teatud isiksuseomaduste, emotsioone ja mõttemudelitega, samuti bioloogiliste ja keskkonnategurite võib olla vastutav.

Inimesed, kellel on anoreksia kasutavad sageli toitu ja söömist on võimalus võita mõttes kontrolli, kui muudes valdkondades oma elu on väga stressirohke või kui nad tunduda. Tunded puudulikkus, madal enesehinnang, ärevus, viha, või üksinduse ka võib aidata kaasa häire. Lisaks inimestele söömishäired võib olla rahutu suhteid, või on esinenud teased oma suurus või kaal. Surve eakaaslaste ja ühiskond võrdub kõhnus ja välimuse ilu ka võib mõjutada arengut anoreksia.

Söömishäired võivad avaldada Füüsilistest põhjustest. Muutused hormoone, mis kontrollivad, kuidas keha ja vaimu hoida meeleolu, isu, mõtlemise ja mälu võib soodustada söömishäired. Asjaolu, et anorexia nervosa kipub sõidetud peredele ettepaneku, et vastuvõtlikkus haigus võib osaliselt olla pärilik.