Antibiootikumid ja nohu: Millal Antibiootikumid toimivad?

Sul on külm ja tunda täitanud. Võib-olla sa juba proovinud mõned üle leti Meds. Aeg midagi tugevamat, nagu sa arvad. Kas antibiootikumid trikk?

Kas ümbermõtestamise oma reisiplaane valguses H1N1 (seagripp)? Siin on kuus reisi soovitused, mida meeles pidada.

See ei pruugi tunduda sa teed midagi halba, kui te võtate ravimit, kuigi see ei käsitle oma külma, kuid see on võimalik. Kui inimesed võtavad antibiootikume, kui nad ei pea aja jooksul ravimi muutub vähem efektiivseks. Ühel päeval sa tõesti üks, sest sul on haigus, mille põhjuseks on bakterid, kuid see ei toimi.

Põhjuseks on pistmist bakterid ise. Nad võivad olla arg. Kui nad puutuvad ikka ja jälle antibiootikumidega, võivad nad muutuda, et ellu jääda.

Need uued tüved on “resistentne” mingil tüüpi antibiootikumid. Kui teil tekib infektsioon üks neist bakterid, võib arst proovida mitut tüüpi ravimeid, kuni ta leiab ühe, mis töötab. Sa võid saada palju haigemaks, kui te oodake üks, mida saab ravida teid.

Kui nad kasutada õigesti, antibiootikume võib päästa elusid. Näiteks võivad nad ravib bronhiit, kopsupõletik, strep kurgus, kõrvapõletik, ja pinkeye – niikaua nad põhjustavad bakterid.

Mõnikord saada nakatunud bakterid pärast sul külm. Mõned märgid sellest on valu ümber oma nägu ja silmad, mis võib süveneda, kui sa kõigest väest. Sa võid ka laduma paks, kollane või roheline lima.

Need sümptomid võivad ilmneda ka külma. Aga kui need kestavad kauem kui nädala või on tõsised, siis võib olla bakteriaalne infektsioon ja vajavad antibiootikume.

Ainult arst saab kirjutada antibiootikume. Räägi temaga, kui sa arvad vaja neid.

Siin on kolm asja, mida mäletan, kui sa mõtled antibiootikumide võtmist

Kuula oma arstiga. Ta annab teada, kas sa oled haige, sest viirus või bakter ja kirjutada antibiootikume, kui neid vajate.

Järgige hoolikalt. Lõpetada kõik meditsiini oma arsti küsib võtta ja kinni ajakavast. Kui on pillid vasakule kui ravi lõpeb, ei päästa neid “igaks juhuks” võid saada haige hiljem.

Ära jaga meditsiinis. Ära kunagi anna antibiootikume kellelegi, ja ei võta kellegi narkootikume. Nad ei ole sama. Kui teil on vaja üks, siis on oluline, et te võtate õige ravim teie seisund.

Allikad

CDC: “Umbes Antibiootikumiresistentsuse.”

National Jewish Medical ja Research Center: “Kuidas Noh, kui sul on külm või gripp.”

FDA: “Mida teha, nohu ja gripp.”