Astma käivitab ja kuidas neid vältida

Kui teie lapsel on astma, sa tead, et palju asju – alates pruugitud suitsu istutada ja puu õietolmu – võivad vallandada astmahoo.

Kuid vältida astma vallandab ei ole alati nii lihtne. Vallandab on kõigi jaoks erinevad. Ja seal on mõned vallandab te ei suuda kontrollida, nagu reostus või õietolmu taset.

Saate kontrollida vallandab üks tähtsamaid kohti oma lapse elu – oma kodu. Siin on mõned viisid, et hoida oma kodu vallandada tasuta – ja teie laps hingab lihtsalt.

Muud liiki suitsu ja saab ka vallandada astmahoo. Nendeks suitsu gaasi, puidu või petrooleum ahjud samuti heitgaasides autod ja bussid.

Kõik kütust põletav seadmed – nagu ahjud, kaminad, gaasi või petrooleum kütteseadmed ning nafta ja gaasi ahjud – saab toota lämmastikdioksiidi. Sa ei saa lõhna ega näe seda gaasi, kuid see võib ärritada nina, silmad ja kurgu ja võivad vallandada astma.

Et hoida oma majapidamises õhu vaba suitsu

• Veenduge, et kõik ahjud on korralikult ventileerida väljastpoolt. Gaasi ahjud, tuleb kindlasti kasutada heitgaasi fänn ventileerimiseks väljaspool kuigi toiduvalmistamiseks.

• Kui kasutate puidu pliit, kasutada vastavalt tootja juhistele ja olla kindel, et uksed on tihedalt liibuvad.

• Kui kasutate unvented petrooleumi või gaasiga küttekeha, crack avatud akna või kasutada heitgaasi fänn.

• Enne oma kamin, olla kindel, et lõõr on avatud nii, et suits ei pääse läbi korstna.

• Ükskõik millist küttesüsteemi te kasutate, on see puhastada ja kontrollida igal aastal.

• Et vähendada heitgaaside sattumist oma kodus, ei hoia oma auto tühikäigul sees lisatud garaaž.

Paljud üldlevinud majapidamistarbeid, nagu puhastusvahendid, värvid, pestitsiidid, parfüümid ja seebid, võib olla probleemiks mõne lapse astmaga. Iga toode, millel on tugev lõhn vabastab kemikaale õhku. Lapse jaoks, kellel on astma, need aurud võivad põhjustada rünnaku.