Astma teismelistele ja täiskasvanutele-Millal kutsuda arst

Helista oma arstile või päästeteenistused kohe, kui

Helistage oma arstile, kui

Kui te ei ole diagnoositud astma, kuid on kerge astma sümptomeid, pöörduge arsti poole ja panna hinnangut.

Kui teie teismeline on astma sümptomeid, on oluline minna arsti juurde. Paljud teismeliste sagedaste kähisev võib olla astma kuid mitte diagnoositud haigus. Teens kellel on astma kuid on vähem tõenäoline diagnoositav on enamasti: 10

Tähelepanelik ootamine on “oota ja vaata” lähenemine.

Tähelepanelik ootamine võib olla asjakohane, kui te järgite oma astma tegevuskava ja jäävad rohelise tsooni. Vaata oma sümptomeid, ja jätkuvalt vältida astma vallandab.

Kui teil on saada ravi 1 kuni 3 kuud, kuid ei parane, pöörduge oma arsti, kui teil on vaja näha astma spetsialist.

Arstid, kes saab diagnoosida ja ravida astma hulka

Sa pead näha, spetsialist (allergoloogi või pulmonoloogi), kui teil on

Võtke Astma hindamine saada Isikliku tegevuskava

Sul on raske hingamisraskused.

Teie sümptomid ei allu pärast olete järgneb astma tegevuskava; Sul on uus või halvem hingamisraskused; Teie köha ja hingeldus süveneb; Sa laduma tumepruun või verine lima (röga); Sul on uus või kõrgem palavik.

Sa pead kasutama kiire vähendamine meditsiini rohkem kui 2 päeva nädalas (kui see pole just harjutus); Sa köha sügavamalt või sagedamini, eriti kui te märkate rohkem lima või värvuse muutus oma lima; Sul on astma ja teie PEF on süveneb 2 kuni 3 päeva.

Tüdrukud; Suitsetajad või teismelised, kes puutuvad kokku majapidamises sigaretisuits; Need madala sotsiaalmajandusliku staatusega; Need, kes on allergiad; Aafrika paljud inimesed maailmas, Native paljud inimesed maailmas, või Mehhiko paljud inimesed maailmas.

Lastearstid; Peremeditsiini arstide Nurse praktikute; Arsti assistendid; Sisearstid.

Raske astmaga; Muud haigusseisundid raske astma; Vaja rohkem haridust või probleeme pärast teie astma tegevuskava; Pole täidetud ravi eesmärkideks pärast mitu kuud kestnud ravi; Oli eluohtlik astmahoo; Naha testimise allergiad; Occupational astma.

Da; öö