Ateroskleroos ja Stroke

Insuldi on üks kõige hirmutavam väljavaated vananemist. Lööke võib tulla ootamatult, varastamine kasutamist käsi või võime rääkida. Insult võib lõppeda surmaga või jäta meile alatiseks.

Umbes pool lööki on põhjustatud ateroskleroosi – sama protsessi ahenemine ja arterikõvastumus mis põhjustab südameinfarkt. Ateroskleroos areneb vaikselt, ilma sümptomiteta, pannes meie aju ja meie iseseisvuse ohus.

Meetmed, mis vähendavad võimalusi insult on samad, vältides südameinfarkti. Võtta harjumused, mis soodustavad südame-veresoonkonna tervist ja hoida ateroskleroosi (arterite lubjastumine). Olulised on tervislike eluviiside hulka tasakaalustatud toitumine, kontrollides kaalu, vererõhu jälgimiseks ja kolesteroolitaset, mis piiravad alkoholi, ja ei suitseta; Mõned teised nõuanded, et vältida Strok; Saada asjakohast ravi kodade virvendus. See heartarrhythmia võib suurendada …

Vähendades ateroskleroosi riskitegurite vähendab insuldi riski. Making mõned elustiili muutused võivad kaitsta aju selle tavalisem põhjus lööki.

Kuigi enamik lööki on võimalik ellu jääda, enamik inimesi kunagi paraneb täielikult pärast insulti. Ligikaudu neljandik neist, kes ellu jääda on alatiseks.

On kaks peamist tüüpi lööki

Isheemiline: arteri sees või mille tulemusel aju saab täiesti blokeeritud. Tavaliselt on see tingitud tromb moodustunud ummistunud arteri. See võib olla tingitud ka tromb reisivad aju südamest.

Enamik lööki (umbes 87%) on isheemilise ja enamik neist on põhjustatud ateroskleroosi.

Hemorraagiline: Need lööki on põhjustatud ajuverejooks. Kõige sagedamini, kõrge vererõhk põhjustab väike arteri lõhkemise avatud. Ebanormaalne veresoontes (nagu aneurysms ja arteriovenoosse väärarenguid) eriti tõenäoliselt rebeneda. Verejooks häirib tervislik verevoolu ajukoe.

Hemorraagilise insuldi on vähem levinud, moodustades ligikaudu 13% kogu lööki.

Sõltumata sellest, kas insult põhjustab ateroskleroosi või verejooks, sümptomid on samad

Mõne tunni jooksul insuldi ilmnemine, ajukude sureb hapnikupuudus ja toitained, jättes püsivaid kahjustusi.

Kui insult sarnased sümptomid löö, aeg kutsuda abi on nüüd. Ainult viivitamatult arsti poole aitab vältida püsivaid kahjustusi insult.

Nende kainestav fakte silmas pidades tasub mõista protsessi, mille ateroskleroos põhjustab lööki.