bariaatrilise jaoks tõsine ülekaalulisus

Bariatric Surgery for Raske Ülekaalulisus

Bariatric Surgery Täiskasvanute

Bariatric Surgery Täiskasvanute; Bariatric Surgery for Youth; Tavaline seedeprotsessi Tüübid Bariatric Surgery; Ravikulud; Research; Vahendid;

On palju organisatsioone, kes pakuvad tugi patsientidele ja meditsiinitöötajatele. Vaata kogu nimekirja ressursse.

Raske rasvumine on krooniline haigus, mida on raske ravida dieedi ja füüsilise koormusega. Bariaatriline operatsioon on operatsioon magu ja / või sooled, mis aitab patsiendil äärmise ülekaalulisus kaalust alla võtta. See operatsioon on võimalus inimestele, kes ei saa kaalust muul viisil või kes kannatavad tõsiseid terviseprobleeme, mis on seotud rasvumise. Kirurgia piirab toiduratsiooni, mis soodustab kaalukadu ja vähendab 2. tüüpi diabeet. Mõned operatsiooni ka katkestada, kuidas toit seeditakse, takistades teatud kaloreid ja toitaineid nagu vitamiine, imendumist. Hiljutised uuringud näitavad, et bariaatrilise võib isegi madalam suremus patsientidel, kellel on raske rasvumine. Parimaid tulemusi tekivad siis, kui patsiendid järgivad operatsiooni tervisliku toitumise mustrid ja korrapärase teostamisega.

Praegu bariaatrilise võib olla võimalus täiskasvanutele tugev rasvumine. Kehamassiindeks (KMI), millega mõõdetakse kõrgust seoses kaalu, määratlemiseks kasutatakse tasemed ülekaalulisus. Kliiniliselt raske rasvumine on BMI> 40 või BMI> 35 koos tõsine terviseprobleem seotud rasvumise. Selline terviseprobleeme võib olla 2. tüüpi diabeedi, südamehaiguste või raske uneapnoe (kui hingamine seiskub lühiajaliselt magamise ajal).

suse) on lubatud kasutamisega reguleeritava mao bänd (või AGB) patsientidel, kelle KMI on> 30 kel samuti vähemalt ühe tingimuse seotud rasvumise, nagu südamehaigus või diabeet.

Bariatric Surgery for Youth

Võttes operatsiooni toota kaalukaotus on tõsine otsus. Igaüks mõelnud võttes selle operatsiooni peaks teadma, mida see hõlmab. Vastused järgmistele küsimustele võib aidata patsientidel otsustada, kas kaalulangus operatsiooni on õige nende jaoks.

Ebatõenäoline, et kaotada kaalu või hoida ära pikemas perspektiivis, kasutades muid meetodeid ?; Hästi informeeritud operatsiooni ja ravi mõju ?; Teadlikud riskidest ja hüvedest operatsiooni ?; Valmis kaalus ja parandada oma tervist ?; Teadlikud sellest, kuidas elu võib muutuda pärast operatsiooni? (Näiteks patsiendid peavad kohanema kõrvaltoimeid, nagu vajadus närida toitu hästi ja kaotus võime süüa suure eine.); Olles teadlik piirid toiduvalikut ning aeg-ajalt tõrkeid ?; Pühendunud elukestva tervisliku toitumise ja kehalise aktiivsuse, järelravi, ning vajadust võtta täiendavaid vitamiine ja mineraalaineid?

Kas patsient

Kas äärmuslikud ülekaalulisus (BMI> 40); Ole oma täiskasvanud kõrgus (tavaliselt vähemalt 13-aastastele tüdrukutele ja 15 või vanemad poisid); Kas tõsiseid terviseprobleeme, mis on seotud kaalu, nagu 2. tüüpi diabeedi või uneapnoe, mis võib paraneda bariaatrilise

Ei ole kindel meetod, mis hõlmab kirurgiat, toota ja säilitada kaalulangus. Mõnedel patsientidel, kes on bariaatriline operatsioon võib olla kaalulangus, mis ei vasta oma eesmärke. Uuringud on näidanud, et paljud patsiendid taastada mõned kaotatud kaal aja jooksul. Kehakaalu taas võib varieeruda määral ülekaalulisus ja operatsiooni tüübist. Harjumused nagu snacking sageli toidu kõrge kaloreid või ei kasuta võib mõjutada kehakaalu kaotus ja kaal taastub. Probleemid, mis võivad ilmneda operatsiooni, nagu venitatud kott või eraldatud õmblused, võib mõjutada ka kehakaalu kaotus.

Edu on võimalik. Patsiendid peavad toime muutuvate harjumused ja millel järelravi, et kogu ülejäänud elu.

Kui patsiendil on vähemalt üks terviseprobleem seotud ülekaalulisus; Kui protseduur sobib patsiendi seisundist; Kui heaks kirurgid ja rajatised on seotud

Rates ülekaalulisus noorte seas on kõrged. Bariaatriline kirurgia on mõnikord kasutatakse noorte äärmise ülekaalulisus. Kuigi saab selgeks, et teismeliste saab kaalust pärast bariaatrilise, palju küsimusi on veel olemas umbes pikaajaline mõju teismeliste arendada keha ja meeled.

Eksperdid lapseeas rasvumine ja bariaatrilise näitavad, et perekonnad peavad operatsiooni alles noored on proovinud vähemalt 6 kuud kaalust alla ja ei ole olnud edukas. 1 Kandidaadid peavad vastama järgmistele kriteeriumidele

Lisaks tervishoiuteenuse osutajad peaksid hindab võimalikke patsiente ja nende vanemaid, et näha, kuidas emotsionaalselt valmis nad on ette operatsiooni ja elustiili muutused, mida nad vajavad, et muuta. Tervishoiuteenuse osutaja peab viidata ka noorte patsientide erinoorsootöö bariaatrilise keskused, et keskenduda ainulaadseid vajadusi noortele.

Paigaldus tõendid näitavad, et bariaatrilise soodsalt muuta nii kaalu ja tervis noortele äärmiselt ülekaalulisus. Aastate jooksul on “mao bypass operatsioon on peamine toiming, mida kasutatakse, et ravida äärmise rasvumise noored. Hinnanguliselt 2700 noorte bariaatrilist opereeriti aastatel 1996 ja 2003. 2 ülevaade lühiajalised andmeid suurim statsionaarset andmebaasi Ameerika Ühendriikides näitab, et need operatsioonid on vähemalt sama ohutud noored täiskasvanud. Seni AGB ei ole lubatud kasutada USA inimesed noorem kui 18. Kuid soodsad kaalulangus tulemusi pärast AGB noortele esinenud välismaal.

Tavaline seedeprotsessi

Tavaliselt, kui toit liigub mööda seedetrakti, seedemahlu ja ensüümid seedima ja taluda kaloreid ja toitaineid. Pärast me närida ja neelata meie toidus, see liigub mööda söögitoru makku, kus tugev hape jätkub seedimist. Mao mahub umbes 3 pinti toit korraga. Kui maosisu liikumiseks kaksteistsõrmiksoole (esimene osa peensoole), sapi ja pankrease mahla kiirendada seedimist. Enamik rauda ja kaltsiumi meie toit imendub seal. Teised kaks osa ligi 20 jalga Peensoole neelavad peaaegu kõik ülejäänud kaloreid ja toitaineid. Toit osakesi, mida ei saa lagundamine peensooles elada jämesooles kuni elimineeritud.

Bariatric kirurgia piirab toiduratsiooni, mis viib kaalulangus. Patsiendid, kellel on bariaatrilise peab pühenduma eluiga tervisliku toitumise ja korrapärase teostamisega. Need tervislikke harjumusi võib aidata patsientidel säilitada kaalulangus pärast operatsiooni.

Tüüpi kirurgia, mis võivad aidata täiskasvanu või noorte sõltub mitmest tegurist. Patsiendid peaksid arutama oma tervishoiuteenuse osutajate millist operatsiooni sobib neile.

Bariaatriline operatsioon võib toimuda läbi “avatud” lähenemist, mis hõlmavad lõikamine kõht standard viisil või laparoskoopia. Viimasega lähenemist, kirurgid sisestada Lihtinstrumentidega läbi 2/1-tollise kärpeid ning suunata väike kaamera, mis saadab pildid monitor. Enamik bariaatrilise täna on laparoskoopiline, sest see nõuab väiksemat lõigatud, tekitab vähem kudede kahjustusi, viib varem haiglaravi ning on vähem probleeme, eriti hernias toimus pärast operatsiooni.

Kuid mitte kõik patsiendid ei sobi laparoskoopia. Patsiendid, keda peetakse äärmiselt rasvunud, kes on olnud eelmise mao operatsioon või kellel on keerulised meditsiinilised probleemid võivad vajada avatud lähenemist. Complex terviseprobleemid võivad olla tõsised südame ja kopsude haigus või massiga üle 350 naela.

Seal on neli liiki toimingutega, mida tavaliselt pakutakse USAs: AGB, Roux-en-Y mao bypass (RYGB), biliopancreatic diversiooni kaksteistsõrmiksoole lüliti (BPD-DS) ja vertikaalsed varrukas mao resektsioon (VSC). (Vt Joonis 1.) Iga operatsioon on oma eelised ja riskid. Patsient ja pakkuja peaks tegema koostööd, et valida parim variant, arvestades kasu ja riske iga tüüpi operatsiooni. Muud tegurid, mida tuleks arvestada patsiendi BMI, toitumisharjumused, tervislik seisund, mis on seotud rasvumise ja eelmise mao operatsiooni.

Reguleeritav Mao Band

AGB töötab põhiliselt toidutarbimise vähenemise. Toidutarbimist vähendatud pannes käepaela-like band ringi peal maos piirata avause suurus kõri maos. Kirurg saab siis reguleerida avause suurus ringikujulise balloon sees band. See balloon saab suurendavate või vähendavate füsioloogilise lahusega vajaduste rahuldamiseks patsient.

Roux-en-Y mao bypass

RYGB piirab söömine. RYGB vähendab ka, kuidas toit on imendunud. Toit on piiratud väikese kott, mis on suuruselt sarnase koti loodud AGB. Ka saates toidu otse tuubist peensoolde mõjutab seda, kui seedetrakti neelab toitu. Toit imendub erinevalt sest maos, kaksteistsõrmiksooles, ja soolestiku ülemises ei pea enam toiduga kokkupuutumiseks.

Biliopancreatic Diversion kaksteistsõrmiksoole Switch

Tüübid Bariatric Surgery

BPD-DS, tavaliselt nimetatakse “kaksteistsõrmiksoole switch,” on keeruline bariaatrilise mis sisaldab kolme iseärasusi. Üks võimalus on, et eemaldada suur osa maos. See samm muudab patsientide end täis kiiremini kui süüa kui nad tegid enne operatsiooni. Tundes täielikult varem julgustab patsiente vähem sööma. Veel üheks omaduseks on uuesti suunamises toidu eemal palju peensoole piirata kuidas keha neelab toitu. Kolmas funktsioon muutub, kuidas sapi ja teiste seedemahlu mõjutada organismi võimet toitu seedida ja kaloreid. See samm aitab kaasa kaalulangus.

Eemaldamisel suure osa mao kirurg loob mitut torukujulist “mao sleeve” (tuntud ka kui VSC, juttu). Mida väiksem mao sleeve jääb seotud väga lühikese osa kaksteistsõrmiksool, mis seejärel vahetult seotud väiksema osa peensooles. See operatsioon jätab väikese osa kaksteistsõrmiksool saadaval absorbeerida toit ja mõned vitamiine ja mineraalaineid.

ravikulud

Samas, kui patsient sööb toitu, see möödasõidu enamik kaksteistsõrmiksool. Vahemaa mao ja käärsoole muutub palju lühem pärast seda operatsiooni, piirates seega kuidas toit imendub. BPD-DS toodab suurt kaalukaotust. Kuid vähenemise toidu kogus, vitamiine ja mineraale imendub loob võimalused pikaajalisi probleeme.

Mõned neist probleemidest on aneemia (normaalsest madalam Count punased verelibled) või osteoporoos (luude mass, mida saab teha luud hapraks).

Vertikaalne varrukas mao resektsioon

VSC operatsiooni piirab söömine ja vähendab toidu kogus kasutatud. Enamik maos käigus eemaldatakse see operatsioon, mis võib vähendada greliini, hormoon, mis küsib söögiisu. Väiksemaid koguseid greliin võib vähendada nälga rohkem kui teised puhtalt piiravaid operatsiooni, nagu AGB.

VSC on tehtud ka varem peamiselt esimese etapi BPD-DS (eelpool mainitud) patsientidel, kellel võib olla suur risk probleemide ulatuslikuma tüüpi operatsiooni. Need patsientide kõrge risk on tingitud kehakaalu või meditsiinilise küsimusi. Kuid uuemad uurimused näitavad, et mõned patsiendid, kellel on VSC võib kaotada palju kaalu VSC üksi ja vältida teist protseduuri. Teadlased ei tea veel, kui palju patsiente, kes on VSC üksi on vaja teise etapi korras.

Mõned kõrvaltoimed võivad olla veritsus, infektsioon, lekked kohas, kus sooled on kokku õmmeldud, kõhulahtisus ja trombid jalad, mis võib liikuda kopsudesse ja südamesse.

Näiteid kõrvaltoimeid, mis võivad tekkida hiljem lisada toitained imenduvad halvasti, eriti patsientidel, kes ei võta oma ettenähtud vitamiine ja mineraalaineid. Mõningatel juhtudel, kui patsiendid ei käsitleta seda koheselt probleemi, haigused võivad esineda koos püsivaid kahjustusi närvisüsteemis. Nende haiguste hulka pellagra (puudumisest tingitud vitamiini B3-niatsiin), beri beri (puudumisest tingitud vitamiini B1-tiamiini) ja kwashiorkor (puudumisest tingitud valk).

uurimistöö

Muud hilja probleemide hulka strictures (ahenemine saite, kus soolestikus on ühendatud) ja hernias (elundi osa punnis läbi väheinvasiivseks lihasesse).

viited

Kaks liiki hernias võivad tekkida patsiendil on bariaatriline operatsioon. Incisional song on nõrkus, mis paistab välja kõhuseinast sidekude ja võivad ummistada soole. Sisemine songa tekib siis, kui peensoole on nihutatud taskut kõhusisemus. Need taskud tekkida, kui sooled on kokku õmmeldud. Sisemine hernias arvatakse olevat ohtlikum kui incisional ühtede ja vajavad kiiret tähelepanu, et vältida tõsiseid probleeme.

Mõned patsiendid võivad nõuda ka emotsionaalset tuge, et aidata neil läbi muutusi keha pildi ja isiklikke suhteid, mis tekivad pärast operatsiooni.

Vahendid

Bariatric korra, keskmiselt maksab alates $ 20.000 kuni $ 25.000. Ravikindlustuse varieerub riigi ja kindlustuse pakkuja. Aastal 2004, USA Department of Health ja Human Services vähendada takistusi saada Medicare katte rasvumise ravi. Bariaatriline operatsioon võib katta nendel tingimustel

Patsiendid võivad pöörduda personali nende piirkondlikul Medicare, Medicaid või haigekassalt välja selgitada, kas see protseduur on kaetud ja saada fakte võimalusi.

Aastal 2003 National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ning theernment partneriks teadlased luua piki- hindamine Bariatric Surgery või töötoad. LABS teadlased on eksperdid bariaatrilise, rasvumine teadus, sisehaiguste, käitumisteadused ja sellega seotud valdkondades. Nende ülesanne on planeerida ja läbi viia uuringuid, mis viib rohkem teadmisi bariaatrilise ja selle mõju tervisele ja heaolule patsientide äärmuslik ülekaalulisus. Rohkem infot Labs on saadaval http://wwwernmentlabs.org

Selleks, et aidata kindlaks teha, kas bariaatrilise sobib noortele, suse käivitas Teen-Labs 2007 Alates 2007. aastast kuni 2012. aasta mitmekeskuselistes uuring kogub andmeid teismelised, kes plaanivad operatsioon. Andmed aitab hinnata bariaatrilise kasulikkus ja ohud. Teadlased on koguda andmeid terviseprobleeme, mis on seotud rasvumise teiste tervise riskitegurid ja elukvaliteet neist patsientidest, enne kui nad on operatsioon ja 2 aastat pärast operatsiooni. Teadlased siis võrrelda teen tulemusi andmetel täiskasvanutele. Need veebisaidid pakuvad rohkem informatsiooni Teen-LABS: wwwernment / news / pr / apr2007ernment-16.htm ja www.cincinnatichildrens.org/teen-LABS.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) korraldab ja toetab laia valikut põhi- ja kliinilise ülekaalulisus teadus. Rohkem infot ülekaalulisus teadus on saadaval www.obesityresearchernment.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

Theernment tänab; Walter Pories, Dr., FACS, Brody School of Medicine East Carolina University, Thomas Inge, Dr., Ph.D., FACS, Aafrika põllumajandusliku tootlikkuse raamistiku, Cincinnati Lastehaigla Medical Center.

juuni 2011