beeta-karoteen valitud

Looduslik Standard® Patsiendi monograafia, Copyright © 2016 (). Kõik õigused kaitstud. Turustamine keelatud. See monograafia on mõeldud ainult informatiivsel eesmärgil, ja seda ei tohiks tõlgendada kui konkreetse arsti poole. Sa peaksid konsulteerima kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne otsuste tegemiseks ravimeetodite ja / või tervisliku seisundi.

Beeta-karoteen on karotenoidide. Karotenoidid on punane, oranž või kollane, rasvlahustuvate ühendeid. Need ühendid on looduslikult olemas palju puuvilju, teravilja, õlide ja köögiviljad. Alfa, beeta ja gamma karoteen peetakse provitamiinid sest neid saab muundada vitamiin A.

Müügilolevaid beeta-karoteen on inimtekkeline või võetud palmiõli, vetikad või seened. Beetakaroteen muundatakse retinool, mis on oluline nägemine ja kasvu.

Võti klassid

Suuline leukoplaakia (vähieelne suu kahjustused)

Uuringud inimestel näitavad, et beeta-karoteen on paljulubav kasutamine suukaudse leukoplaakia (vähieelne suu kahjustused) ja päikesepõletuse. Kuid see ei olnud kasu päikese kahjustatud nahka, mool ennetamine, südamehaiguste riski, H. pylori infektsioon, katarakt ennetamise, diabeedi ja insult.

Uuringud näitavad, et beeta-karoteen suurenenud riski põie-, kopsu-, mao- ja eesnäärmevähk. Lisaks üldisele vähihaigete asbesti töötajate suitsetajad või kõrge riskiga inimeste suurenenud. Lisaks mõned uuringud soovitatud suurem risk südamehaiguste ja surma beeta-karoteen täiendamine.

Allpool annused põhinevad teadusuuringud, trükised, traditsioonilise kasutamise või ekspertarvamuse. Paljud maitsetaimed ja täiendused ei ole põhjalikult testitud ning ohutust ja efektiivsust ei ole võimalik tõestada. Brands võib teha teistmoodi, muutuva koostisosi, isegi sama marki. Allpool annused ei pruugi kehtida kõigi toodete kohta. Te peaksite lugema toote etiketil ja arutada annused kvalifitseeritud arstiga enne ravi alustamist.

American Heart Association soovitab beeta-karoteen dieedi kõrge puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid asemel toidulisandid. Tarbivad viis portsjonit puu- ja köögivilju iga päev annab 6-8 milligrammi beeta-karoteen.

Suhe ealine taandareng, 20-50 milligrammi beetakaroteen on võtta suu päevas 5-14,2 aastat.

päikesepõletus

Vähktõve ennetamise, 6-75 milligrammi beeta-karoteen on võtnud suu iga päev või ülepäeviti 1-14,2 aastat. Märkus: Mõned uuringud on näidanud suurenenud risk surma või vähi beeta-karoteen täiendamine.

Kõhu aordi aneurüsm (AAA) ennetamine

Suhe katarakt, 20-50 milligrammi beetakaroteen on võetud iga päev või ülepäeviti 5-8 aastat.

Vanusega seotud maakula haigus (silma haigus, mis põhjustab nägemise kaotust)

Suhe keemiaravi kõrvalnähud, 250 milligrammi beetakaroteen on võtta suu päevas 21 päeva, millele järgneb 75 milligrammi päevas.

Alzheimeri tõbi

Angioplastika (operatsioon ummistunud arterid)

artriit

Kroonilise kopsuhaigused, 20 milligrammi beetakaroteen on võtta suu päevas 5-8 aastat.

Karotenoidid defitsiit

Suhe tsüstiline fibroos, 10-300 milligrammi beetakaroteen on võetud päevas 14 päeva kuni 14 kuud.

Keemiaravi kõrvaltoimeid

Diabeedi, 50 milligrammi beetakaroteen on võetud ülepäeviti üheksa aastat.

Krooniline kopsuhaigus

Sest erütropeotiini protoporfüüria 25-300 milligrammi beeta-karoteen on võtnud suu päevas.

Suhe HIV, 60mg beeta-karoteen on võetud kolm korda suu päevas 1-3 kuud.

Suhe suremuse vähendamine, 1,2-50 milligrammi beetakaroteen on võetud iga päev või ülepäeviti 28 päeva 14,1 aastat. Märkus: Mõned uuringud on näidanud suurenenud risk surma või vähi beeta-karoteen täiendamine.

Oraalseks leukoplaakia 60-360 milligrammi beetakaroteen on võtta suu päevas või nädalas kuue kuu kuni ühe aasta.

Sest polümorfset valguse purse, 75-180 milligrammi beeta-karoteen on võtnud suu päevas.

Juba raseduse 4,5 milligrammi beeta-karoteen on võetud päev algab enne 20 nädalat rasedust, samuti 2,173-2,307 mg beeta-karoteen punase palmiõli on võtnud suu päevas kaheksa nädala jooksul algab 26-28 rasedusnädalal.

Suhe päikesepõletus, 15-180 milligrammi beetakaroteen on võtta suu päevas 3-24 nädala jooksul.

Suhe erütropoeetiliste protoporfüüria vanuses 1-4 aastat, päevane annus oli 60-90 milligrammi beetakaroteen suu kaudu, vanuse 5-8 päevane annus oli 90-120 milligrammi, vanuse 9-12 päevase annuse oli 120- 150 milligrammi, vanuse 13-16 päevane annus oli 150-180 milligrammi, ning 16-aastastele ja vanematele päevane annus oli 180 mg beeta-karoteen suu kaudu, koos potentsiaali suurendada 30-60 milligrammi päevas alla 16 aastat, ja kokku kuni 300 milligrammi päevas nendes üle 16, kui on resistentsus. Samuti 30-150 milligrammi beetakaroteen on võetud päevas suu kaudu.

Sest polümorfset valguse purse 30-150 milligrammi beeta-karoteen on ööpäevas suu.

Suurendamine operatsioonist taastumine või haiguse

Need kasutused on testitud inimeste või loomade raviks. Ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Erütropoeetilisi protoporfüüria

Grading loogika

Allpool kasutab põhinevad traditsioon või teaduslikke teooriaid. Sageli ei ole põhjalikult testitud inimestel ning ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Beta-karoteen võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta koos ravimitega, mis suurendavad verejooksu riski. Mõned näited aspiriin, antikoagulante ( “verevedeldajaid”) nagu varfariin (Coumadin®) või hepariini, antitrombotsüütilised ravimid nagu klopidogreel (Plavix®) ja mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen (Motrin®, Advil ®) või naprokseeni (Naprosyn®, Aleve®).

Beetakaroteen võib suhelda ka agendid naha, silmade, mao, soolte, kopsud, või maksa; agendid Alzheimeri, astma, vähk, diabeet, podagra, põletik või haavandid; ainetega, mis mõjutavad immuunsüsteemi, närvisüsteemi või lihaskonna süsteemid; alkoholi; antibiootikumid; viirusevastaseid ravimeid; kolesterooli alandavad ained; sobivalt ained; raua; mineraalõli; nikotiini; orlistat (Xenical®); või kilpnäärmehormoonid.

Beta-karoteen võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta ürtide ja täiendused, mis on arvatavalt suurendada veritsuse riski. Mitu juhtumit esinenud veritsemist kasutamisel Ginkgo biloba ja vähem juhtumeid küüslaugu ja serenoapalm. Paljude teiste ainetega võib teoreetiliselt suurendada veritsuse riski, kuigi see ei ole tõestatud, et enamikel juhtudel.

Beta-karoteen võib ka suhelda alkoholi; antibiootikumid; antioksüdante viirusevastane ürte ja toidulisandeid; kantaksantiiniga; kolesteroolivaene ürte ja toidulisandeid, kalaõli, südame ürte ja toidulisandeid, ürte ja toidulisandeid nahka, silmi, magu, sooled, kopsud, või maksa; ürte ja toidulisandeid Alzheimeri tõbi, astma, vähk, diabeet, podagra, põletik või haavandid, ürte ja toidulisandeid, mis mõjutavad immuunsüsteemi, närvisüsteemi või lihasluukonnaga, raud, luteiini, lükopeeni, mineraalõli; multivitamiine, nikotiin, taime steroolid; punane palmiõli; päevalilleõli; kilpnäärmehormoonid; vitamiinid A, C ja E; või tsink.

See informatsioon põhineb süstemaatiline ülevaade teaduskirjanduse ja konsensuse avaldused, eelretsenseeritud poolt toetajad Natural Standard Research Collaboration ().

monograafia metoodika

A-beeta-karoteen, A-beeta-karoteen (Prantsuse), A-Caro-25, alfa karoteeni, alfa-karotiin, B-Caro, beetakaroteen, beeta-karoteen, beetakaroteeni (Prantsuse), beetakaroteeni tout trans (Prantsuse), beeta-caroteno (Hispaania), beeta-krüptoksantiini, biotene, Caroguard®, Caro-plete ™, Caro-t, karotiini, karoteenid, karoteenid (Prantsuse), karotenoide, caroténoïdes (Prantsuse) caroténoïdes melanges (Prantsuse ), kuiv beeta-karoteen, eyebright, gamma-karoteeni, gamma-karoteen, rohelised lehtköögiviljad, Lumitene®, mere-karoteeni, Max-Caro®, Mega Carotene®, karotenoidide segudest, Oceanic Beta®, apelsinist, oranž köögiviljad, palmiõli , provitamiin A, provitamine A (Prantsuse), punane palmiõli, retinool, päevalilleõli, Superbeta Carotene®, sünteetilised kõik-trans beeta-karoteen, Ultra Beta Carotene®.

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida inimestel, kellel esineb allergia või tundlikkus beetakaroteen, vitamiin A, või mis tahes teiste koostisosadega beetakaroteen tooteid, nagu toidu säilitusained või värvidega.

Beeta-karoteen on tõenäoliselt ohutu, kui tarbida täiskasvanutele ja lastele toidu kogustes, mis esinevad looduslikult toidus.

Beeta-karoteen on võimalik kasutamisel ohutud lühiajalised lisana alluvuses tervishoiuteenuse osutaja.

Beetakaroteen võib põhjustada röhitised, kõhukinnisus, kõhulahtisus, peapööritus, peavalu, suurenenud risk haiguse (sh põievähk, nohu, südame isheemiatõbi, kopsuvähk, suremus, eesnäärmevähk, ja maovähk), liigesevalu, kopsuprobleemide, lihaste valu, mao ja soolestiku probleeme, nägemishäired, süvenemine kolesteroolitaset, kollane hoiused silmad ja naha kollasus.

Beta-karoteen võib suurendada riski verejooksu või veritsust. Ettevaatlik peab inimesi hüübimishäirete või narkootikumide tarvitamist, mis võivad suurendada verejooksu riski. Annuse kohandamise võib olla vajalik.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on söömishäired, silmahaiguste, neeruhaigused, kopsuhaigused, luu- ja lihaskonna vaevuste või närvisüsteemi häired.

Kasutage ettevaatlikult koos antibiootikumidega, kolesterooli taset langetavad ained, rasvaasendajad, raud, luteiin, mineraalõli, nikotiini, orlistat taimseid steroole, prootonpumba inhibiitorid, väga madala rasvasisaldusega dieetide ja vitamiin E.

Vältige beetakaroteen toidulisandeid üksinda või koos teiste antioksüdant vitamiinid, vahetult enne ja pärast angioplastika (operatsioon ummistunud arterid).

Vältida lastel ja rasedatel, rinnaga toitvad naised.

Füüsilisest koormusest põhjustatud astma ennetamiseks

Vältida inimestel, kes suitsetavad, joovad kõrge alkoholi ja on suurenenud risk vähi, ajalugu kokkupuude asbestiga, maksahaigus, või südamehaigusi.

Koormustaluvust (oksüdatiivse stressi ennetamine)

Vältida inimestel, kellel esineb allergia või tundlikkus beetakaroteen, vitamiin A, või mis tahes teiste koostisosadega beetakaroteen tooteid, nagu toidu säilitusained või värvidega.

Südamehaigus

Puudus on teaduslikke tõendeid kasutamise kohta beetakaroteeni täiendamine raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Bjelakovic G, Nikolova D, Gluud LL jt. Antioksüdant toidulisandid suremuse ennetamise tervetel osalejad ja patsientidel erinevate haiguste puhul. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,3: CD007176.; Cortes-Jofre M, Rueda JR, Corsini-Munoz G, et al. Drugs ennetamiseks kopsuvähk tervetel inimestel. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,10: CD002141.; Eliassen AH, Hendrikson SJ, Brinton LA jt. Ringluspumbad karotenoide ja rinnavähi riski: ühendatud analüüsis kaheksa tulevikuuringute. J.Natl.Cancer Inst. 12-19-2012,104 (24): 1905-1916.; Evans JR ja Lawrenson JG. Antioksüdant vitamiinide ja mineraalainete toidulisandid aeglustades ealine taandareng. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,11: CD000254.; Hu F, Wang, Yi B, et al. Karotenoidid ja rinnavähi riski: meta-analüüsi ja meta-regressiooni. Rinnavähi Res.Treat. 2012,131 (1): 239-253.; Li FJ, Shen L ja Ji HF. Toidus E-vitamiini, C-vitamiini ja beetakaroteeni ja risk Alzheimeri tõve: meta-analüüsi. J.Alzheimers.Dis. 2012,31 (2): 253-258.; Li L, Ying XJ, Sun TT, et al. Ülevaade metoodiliste kvaliteedi süstemaatilist kommentaare maovähi riski ja kaitsvad tegurid. Aasia Pac.J.Cancer Eelmine. 2012,13 (5): 2069-2079.; Mathew MC, Ervin AM, Tao J, et al. Antioksüdant vitamiinilisandile ennetamiseks ja aeglustades vanusega seotud katarakt. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,6: CD004567.; Mayne ST, Ferrucci LM ja Cartmel B. õppetunnid randomiseeritud kliinilist uuringut mikrotoitaineterikaste täiendamine vähi ennetamiseks. Annu.Rev.Nutr. 8-21-2012,32: 369-390.; Miller PE ja Snyder DC. Fütokemikaalid ja vähi riski: läbivaatamise epidemioloogilised tõendid. Nutr.Clin.Pract. 2012,27 (5): 599-612.; Pabalan N, Jarjanazi H, Sung L, et al. Menopaus staatus muudab rinnavähi riski, mis on seotud müeloperoksidaas (MPO) G463A polümorfismi Kaukaasia naised: meta-analüüsi. PLoS.One. 2012,7 (3): e32389.; Thorne-Lyman AL ja Fawzi WW. Vitamiin A ja karotenoide raseduse ajal ja ema, vastsündinute ja imikute tervisenäitajate: süstemaatiline ülevaade ning meta-analüüs. Paediatr.Perinat.Epidemiol. 2012,26 kaasanne 1: 36-54.; Ulbricht C, Basch E, Chao W jt. Tõenditel põhinev süstemaatiline ülevaade vitamiin A poolt loomulik standard teaduskoostööd. J.Diet.Suppl 2012,9 (4): 299-416.; Weber D ja Grüne T. panus beeta-karoteen A-vitamiiniks pakkumise inimestele. Mol.Nutr.Food Res. 2012,56 (2): 251-258.; Zhang X, Dai B, Zhang B, et al. Vitamiin A ja emakakaelavähi riski: meta-analüüsi. Gynecol.Oncol. 2012,124 (2): 366-373.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration

HIV

Maksahaigus

vaimse jõudluse

Öise nägemise parandamiseks

Polümorfset valguse purse (sügelev lööve)

rasedus

Aktiinkeratoosina (kestendav nahk päikesepõletuse põhjustatud kahju)

Sünnimärk / mool (düsplastilise pigmendilaigus) ennetamine

Tsüstiline fibroos

Südame haiguste ennetamise

vähi ennetamine

Katarakt

diabeet

suremus vähendamine

insult

Kasutab põhineb traditsioon või teooria