Bergamot: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju ja hoiatused

Aceite de Bergamota bergamoti Bergamott, Bergamota, Bergamotier, Bergamoto, Bergamotte, Bergamotto Bigarade Orange, Citrus bergamia, Citrus aurantium var. bergamia, Huile de Bergamote, Oleum Bergamotte.

Bergamot on taim, mis tekitab tüüpi tsitrusviljade. Õli võetud koor puu saab teha meditsiin; Mõned inimesed ravida nimeline nahahaigus psoriaas, rakendades bergamotiõlitootjad otse nahale ja siis paistab pikalainelist ultraviolett (UV) valguse kahjustatud piirkonda. Bergamotiõlitootjad rakendatakse ka naha (kasutatakse paikselt) kasvaja põhjustatud seeninfektsioon (fungoidmükoos) ja pigmendi kadu (vitiligo). Seda kasutatakse ka insektitsiidina et kaitsta keha täid ja muude parasiitide; Bergamotiõlitootjad mõnikord sissehingatud (kasutatakse aroomiteraapia), et vähendada ärevust ajal kiiritusravi; In toidud, bergamotiõli on laialt kasutatav tsitruse maitseainet, eriti gelatins ja puddings; Töötlevas tööstuses bergamotiõlitootjad kasutatakse parfüümid, kreemid, vedelikud, seebid ja päevitus õlid.

Bergamotiõlitootjad on mitu aktiivset kemikaale. Need kemikaalid võivad muuta naha tundlikuks päikesevalguse eest.

Võimalik Ebaefektiivne fo; Vaimset erksust. Kasutades bergamotiõlitootjad aroomiteraapia ei tundu, et parandada vaimset erksust. Tegelikult see võib vähendada vaimse erksust heathy täiskasvanutele tänu oma lõõgastava toime; Piisavad tõendid, fo; Ärevus ajal kiiritusravi. Arendamine tõendid näitavad, et hingata bergamotiõlitootjad aroomiteraapia ei aita vähendada ärevust inimesed saavad kiiritusravi; Psoriaas, kui kasutatakse koos UV valgust. Varajane uuringud näitavad, et rakendades bergamotiõlitootjad nahale koos UV valgus ei ole efektiivsem kui UV valgus üksinda vähendada psoriaasi; Tuumori ravimiseks naha alla tingitud seeninfektsioon (fungoidmükoos), kui kasutatakse koos ultraviolett- (UV); Kaitseme keha vastu täid ja muud parasiidid; Loss värvi pigment nahale (vitiliigo); Muud tingimused. Rohkem tõendeid on vaja hinnata tõhusust bergamotiõlitootjad nende kasutusalad.

Bergamotiõlitootjad tõenäoliselt ohutu enamik inimesi väikestes kogustes leidub toitu. On võimalik, et EBATURVALISE kui kasutatakse nahal (lokaalselt), sest see võib muuta naha tundlikkus päikesevalguse ja kergemini nahavähki. Inimesed, kes töötavad bergamot saab arendada nahaprobleemid villidega, koorikud, pigmendilaigud, lööve, valgustundlikkus ja kantserogeensed muutused; Ettevaatusabinõud ja hoiatused: Lapsed: bergamotiõlitootjad on tõenäoliselt ohtlik lastele, kui võtta suu suurtes kogustes. On olnud tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas krambid ja surm, lapsed, kes on võtnud suure hulga bergamotiõlitootjad; Rasedus ja rinnaga -feeding: Ärge kasutage bergamotiõlitootjad nahal, kui te olete rase või toidate -feeding. On võimalik, et EBATURVALISE; Diabeet: Bergamot võib alandada veresuhkru taset. See võib mõjutada veresuhkru kontrolli diabeetikutele ja põhjustada veresuhkru taseme minna madal. Jälgige oma veresuhkru tihedalt; Operatsioon: Bergamot võib alandada veresuhkru taset. Tuntakse muret, et see võib häirida veresuhkru kontrolli operatsiooni ajal. Loobuge bergamot vähemalt 2 nädalat enne planeeritud operatsiooni.

Mõned ravimid võivad suurendada tundlikkust päikesekiirgusele. Paikseks kasutamiseks bergamotiõli võib suurendada ka oma tundlikkus päikesevalguse. Kasutades bergamotiõlitootjad paikselt koos ravimitega, mis suurendavad tundlikkust päikesevalguse võib suurendada tõenäosust, päikesepõletus, villid või lööve nahapiirkondadele päikese kätte. Kandke päikesekrem ja kaitseriietust veeta aega päikese käes; Mõned ravimid, mis põhjustavad valgustundlikkus hulka amitriptüliin (Elavil), tsiprofloksatsiin (Cipro), norfloksatsiinil (Noroxin), lomefloxacin (Maxaquin), ofloksatsiini (FLOXINi), levofloksatsiinist (Levaquin), sparfloksatsiin (Zagam), gatifloksatsiiniga (Tequin), Moksifloksatsiiniga (Avelox) trimetoprim / sulfametoksasooli (Septra), tetratsükliin, metoksaleen (8-metoksüpsoraleen, 8-MOP, Oxsoralen) ja Trioxsalen (Trisoralen).

Sobiv annus bergamotiõli sõltub mitmest tegurist nagu kasutaja vanusest, tervisest ja mitmed teised tingimused. Sel ajal ei ole piisavalt teaduslikke andmeid, et määrata sobiv annuste bergamoti õli. Pea meeles, et loodustooted ei ole alati tingimata ohutu ja annused võivad olla olulised. Järgi kindlasti asjakohane suundades toote etiketil ja nõu oma arsti või arst või muu tervishoiutöötaja enne kasutamist.

viited

ARAGONA, G. ja Cuzzocrea, G. [esinemine kombineeritud kujul C-vitamiini bergamot vilja.]. Boll.Soc.Ital.Biol.Sper. 195; 27 (9-10-11): 1434-1436.

Autier, P., Dore, J. F., Schifflers, E., Cesarini, J. P., Bollaerts, A., Koelmel, K. F., Gefeller, O., Liabeuf, A., Lejeune, F., Lienard, D., ja. Melanoom ja kasutamise päevituskreemid: an EORTC kontrollitud uuringus Saksamaal, Belgias ja Prantsusmaal. EORTC Melanoom Cooperative Group. Int.J.Cancer 6-9-199; 61 (6): 749-755.

Averbeck, D., Averbeck, S., Dubertret, L. Young, A. R. ja Morliere, P. Mürgine of Bergapteen ja bergamotiõlitootjad Saccharomyces cerevisiae. J.Photochem.Photobiol.B 199; 7 (2-4): 209-229.

Bagetta, G., Morrone, LA, -Rombola, L., Amantea, D., Russo, R., Berliocchi, L., Sakurada, S., Sakurada, T., Rotiroti, D. ja Corasaniti, MT neurofarmakoloogia kohta eeterlik õli bergamot. Fitoterapia 201; 81 (6): 453-461.

Bailey, D. G., Malcolm, J., Arnold, O., ja Spence, J. D. greibimahla koostoimete. 1998. Br.J.Clin.Pharmacol. 200; 58 (7): S831-S840.

Berliocchi, L., Ciociaro, A., Russo, R., Cassiano, MG, Blandini, F., Rotiroti, D., Morrone, LA ja Corasaniti, MT Mürgine profiili Bergamotiõli ellujäämise ja leviku SH SY5Y neuroblastoomirakkude. Toit Chem.Toxicol. 201; 49 (11): 2780-2792.

Bode, C. W., Zager, A. ja Hansel, W. fotodünaamiline ja foto-ristsidemeid potentsiaali bergamottin. Pharmazie 200; 60 (1): 78-79.

Bogoslovsky, A. I. mõju akustiline ja haistmisärritaja peale optika chronaxie. Bulletin de Biologie et de Medicine Experimentale de l’U.R.S.S 193; 8: 387-389.

Borgatti, M., Mancini, I., Bianchi, N., Guerrini, A., Lampronti, I., Rossi, D., Sacchetti, G., ja Gambaril, R. Bergamot (Citrus bergamia Risso) puu ekstraktid ja identifitseerida komponentide ekspressiooni muutumist interleukiin 8 geeni tsüstilise fibroosi bronhide epiteelirakuliinide. BMC.Biochem. 201; 00:15.

Buiarelli, F., Cartoni, G., Coccioli, F., Jasionowska, R., ja Mazzarino, M. analüüs limette ja bergamot destilleeritud eeterlikud õlid HPLC. Ann.Chim. 200; 92 (4): 363-372.

Buyukbalci, A. ja El, S. N. määramine in vitro antidiabeetilised mõju, antioksüdantide ja fenooli sisu mõned taimeteed. Plant Foods Hum.Nutr. 200; 63 (1): 27-33.

Chang, S. Y. [Effects of aroomi kätemassaaž valu, ärevust ja depressiooni hospiitsi patsientidel terminal vähk]. Taehan Kanho.Hakhoe.Chi 200; 38 (4): 493-502.

Cocks, H. ja Wilson, D. ohud tarbimist psoraleenid ja järgnevate UV ekspositsiooni märkimisväärset kasu põletusi. Burns 199; 24 (1): 82.

Corasaniti, MT, Maiuolo, J., Maida, S., Fratto, V., Navarra, M., Russo, R., Amantea, D., Morrone, LA ja Bagetta, G. Cell signaaliradade mehhanismides neuroprotektsiooni poolt pakutava Bergamotiõli vastu NMDA-indutseeritud rakusurma in vitro. Br.J.Pharmacol. 200; 151 (4): 518-529.

Cottrell, S., Oliver, K., Lake, B. G., and Powell, C. J. tüvespetsiifilise laienemist või pärssimine kumariini hepatotoksilisusega hiirtel pärast eelravi kahe erineva maksa ensüüme indutseerivate ainete. Fundam.Appl.Toxicol. 199; 34 (1): 47-55.

Crawford, G. H., Katz, K. A., Ellis, E. ja James, W. D. kasutamine aroomiteraapia ja suurenenud risk kätedermatiidi massaaž terapeudid. Arch.Dermatol 200; 140 (8): 991-996.

De Pinho, P. G., Falque, E., Castro, M., Oliveira E Silva, Machado, B. ja Ferreira, A. C. põhjalikumat käsitlust õie iseloomu Touriga Nacional veine. J Food Sci. 200; 72 (6): S396-S401.

Dijoux, N., Guingand, Y., Bourgeois, C., Durand, S., Fromageot, C., Combe, C ja Ferret, PJ hindamine fototoksilisele ohtu mõned eeterlikud õlid, kasutades modifitseeritud 3T3 neutraalpuna neeldumisanalüüsi . Toxicol.In vitro 200; 20 (4): 480-489.

Dubertret, L., Serraf-Tircazes, D., Jeanmougin, M., Morliere, P., Averbeck, D. Young, A. R. Fototoksilisuse omadused sisaldavaid parfüüme bergamotiõlitootjad inimese nahale: fotoprotektiivse toime UVA ja UVB päikesevarje. J.Photochem.Photobiol.B 199; 7 (2-4): 251-259.

Dugo, P., Mondello, L., dugo, L., Stancanelli, R., ja dugo, G. LC-MS identifitseerimiseks hapniku heterotsüklilised ühendid tsitruseliste eeterlikud õlid. J.Pharm.Biomed.Anal. 200; 24 (1): 147-154.

Dugo, P., Presti, M. L., Ohman, M., Fazio, A., dugo, G., ja Mondello, L. määramine flavonoidid tsitrusmahlades mikro-HPLC-ESI / MS. J.Sep.Sci. 200; 28 (11): 1149-1156.

Earl Grey, mis ületab. Harv.Health Lett. 200; 27 (9): 7.

Finsterer, J. Earl Grey tee joove. Lancet 4-27-200; 359 (9316): 1484.

Fisher, K. ja Phillips, C. In vitro inhibeerimine vankomütsiintundliku vastuvõtlikud ja vanomütsiiniresistentne Enterococcus faecium ja E. faecalis juuresolekul tsitruseliste eeterlikud õlid. Br J Biomed.Sci. 200; 66 (4): 180-185.

Fisher, K., Rowe, C. ja Phillips, C. A. ellujäämine kolm tüvede Arcobacter butzleri juuresolekul sidruni-, apelsini- ja bergamot eeterlikud õlid ja nende komponentide in vitro ja toidule. Lett.Appl.Microbiol. 200; 44 (5): 495-499.

Frain-Bell, W. ja Zaynoun, S. õli bergamot photopatch test. Kontaktdermatiit 197; 1 (4): 245.

Gattuso, G., Caristi, C., Gargiulli, C., Bellocco, E., Toscanot, G., ja LEUZZI, U. flavonoidglükosiidid in bergamot mahla (Citrus bergamia Risso). J.Agric.Food Chem. 5-31-200; 54 (11): 3929-3935.

Girard, J., Unkovic, J., Delahayes, J. ja Lafille, C. [Fototoksilisust bergamoti õli. Võrdlus inimestel ja merisead]. Dermatologica 197; 158 (4): 229-243.

Gould, A. ja Martin, G. N. Hea lõhn hingata? Mõju meeldivat ümbritseva lõhna inimese visuaalse valvsust. Applied Cognitive Psychology 200; 15 (2): 225-232.

GRUSON, L. M. ja Chang, M. W. Berloque ekseemi imiteerib laste väärkohtlemine. Arch.Pediatr.Adolesc.Med. 200; 156 (11): 1091-1093.

Guerrini, A., Lampronti, I., Bianchi, N., ZUCCATO, C., Breveglieri, G., Salvatori, F., Mancini, I., Rossi, D., Potenza, R., Chiavilli, F., Sacchetti, G., Gambaril, R., ja Borgatti, M. Bergamot (Citrus bergamia Risso) puu ekstraktid gamma-globiini geeni ekspressiooni indutseerijad: phytochemical ja funktsionaalsest aspektist. J Agric.Food Chem. 5-27-200; 57 (10): 4103-4111.

Guth, S., Habermeyer, M., Schrenk, D. ja Eisenbrand, G. värskendus toksikoloogiliste hindamine furanocoumarins toiduainetes (ajakohastamine SKLM avaldus 23/24 september 2004) – arvamus senati komisjon toiduohutuse (SKLM) Saksa Research Foundation (DFG). Mol.Nutr.Food Res 201; 55 (5): 807-810.

Hansen, T. M. Hansen, B. mõju aroomiteraapia tervise kaebusi. Randomiseeritud kontrollitud uuringus. International Journal of Essential Oil Teraapia 200; 1 (2): 67-71.

Hongratanaworakit, T. Aroma-terapeutiline mõju massaaž segatud eeterlikud õlid inimestele. Nat.Prodmun. 201; 6 (8): 1199-1204.

Hotta, M., Nakata, R., Katsukawa, M., Hori K., Takahashi, S., ja Inoue, H. Carvacrol, komponendina tüümianiõli, aktiveerib PPARalfa ja gamma ja pärsib COX-2 ekspressiooni. J Lipid Res 201; 51 (1): 132-139.

Hur, M. H., Kim, C., Kim, C. H., Ahn, H. C., ja Ahn, H. Y. [toimet sissehingamisel eeterlike õlide kehakaalust, toidu kasuteguritga leptiini kasvava SD rotid]. Taehan Kanho.Hakhoe.Chi 200; 36 (2): 236-243.

Hwang, J. H. [mõjud sissehingamine meetodit kasutades eeterlikud õlid vererõhule ja stressireaktsioonid klientide essentsiaalse hüpertensiooniga]. Taehan Kanho.Hakhoe.Chi 200; 36 (7): 1123-1134.

Kaddu, S., Kerl, H., ja Wolf, P. juhusliku villiline fototoksilisele reaktsioonid bergamot aroomiteraapia õli. J.Am.Acad.Dermatol. 200; 45 (3): 458-461.

Kawaii, S., Tomono, Y., Katase, E., Ogawa, K. ja Yano, M. HL-60 eristavat aktiivsus ja flavonoidide sisaldus kergesti kättesaadav murdosa valmistatud tsitrusmahlades. J Agric.Food Chem. 199; 47 (1): 128-135.

Kawaii, S., Tomono, Y., Katase, E., Ogawa, K. ja Yano, M. isoleerimine furocoumarins alates bergamot puuviljad nagu HL-60 diferentseerumine tekitavaid ühendeid. J.Agric.Food Chem. 199; 47 (10): 4073-4078.

Kejlova, K., Jirova, D., Bendova, H., Kandarova, H., Weidenhoffer, Z., Kolarova, H., ja Liebsch, M. Fototoksilisust bergamotiõli hinnatakse in vitro meetodeid koos inimese plaaster testid . Toxicol.In vitro 200; 21 (7): 1298-1303.

Kiani, J. ja Imam, S. Z. ravimite tähtsust greibimahla ja selle vastasmõju erinevate ravimitega. Nutr.J. 200; 06:33.

Kimura, M., Mori, T., Suzuki, H., Endo, S. ja Kawano, K. EEG muutused Lõhn Toime pärast stressi Long monotoonse töö. Journal of International Society of Life Information Science 200; 19 (2): 271-274.

Kinley, J. S., Moan, J., Dall’Aqua, F. ja Young, A. R. kvantitatiivne hindamine epidermise melanogeneesi C3H / TIF hr / h hiirtel, kellele manustati paikselt furocoumarins ja UVA-kiirguse eest. J.Invest Dermatol. 199; 103 (1): 97-103.

Knott, E. ja Hofmann, H. [puhtalt looduslik: fototoksilisele dermatiit]. MMW.Fortschr.Med 2-8-200; 149 (6): 36.

Kravkov, S. V. Kriitiline sagedus värelus ja kaudsed stiimulitele. Comptes rendus de l’Académie des Sciences de l’URSS 193; 22: 64-66.

Kravkov, S. W. Light kiirituse mõju oma sõltuvust nägemis-, kuulmis-, ja haistmis- lisaseadme stiimulitele. [Saksa]. Der Lichtirradiationseffekt im Auge in nipüügiseineri Abhangigkeit von den Gesichts-, Gehors- und Geruchsnebenreizen. Graefes Arhiiv karusnaha Ophthalmolgie 193; 129: 440-451.

La Pera, L., Saitta, M., Di Bella, G., ja Dugo, G. samaaegselt määrata Cd (II), Cu (II), Pb (II) ja Zn (II) tsitruseliste eeterlikud õlid poolt derivaat potentsiomeetriliseks eemaldamine analüüsi. J.Agric.Food Chem. 2-26-200; 51 (5): 1125-1129.

Lake, B. G. ja Grasso, P. võrdlus hepatotoksilisusest kumariini roti, hiire ja Süüria hamstri: doosi ja aega vastuse uuring. Fundam.Appl.Toxicol. 199; 34 (1): 105-117.

Luchini, AC, Rodrigues-Orsi, P., Cestari, SH, Seito, LN, Witaicenis, A., Pellizzon, CH ja Di Stasi, LC Soole põletikuvastast toimet kumariini ja 4-Hüdroksükumariini on Trinitrobenseensulfoonhappega mudel rott koliit. Biol.Pharm.Bull. 200; 31 (7): 1343-1350.

Maibach, H. I. ja Marzulli, F. N. Photoirritation (fototokilisuse) Lokaalse ained. Dermatol.Clin. 198; 4 (2): 217-222.

Makki, S., Treffel, P., Humbert, P., ja Agache, P. High-performance liquid kromatograafilist määramist citropten ja Bergapteen in imemise villivedelikus pärast päikese toote kohaldamine inimestel. J Chromatogr. 2-15-199; 563 (2): 407-413.

Mandalari, G. Bennett, RN, Bisignano, G., Saija, A., Dugo, G., Lo Curto, RB, Faulds, CB ja Waldron’iga, KW iseloomustus flavonoide ja pektiine alates bergamot (Citrus bergamia Risso) koored , suur kõrvalprodukt eeterliku õli ekstraheerimist. J.Agric.Food Chem. 1-11-200; 54 (1): 197-203.

Mandalari, G. Bennett, R. N., Kirby, A. R., Lo Curto, R. B., Bisignano, G. käsiraamatus, K. W. ja Faulds, C. B. Ensümaatiline hüdrolüüs flavonoide ja pektiinid oligosahhariidid bergamot (Citrus bergamia Risso) koor. J.Agric.Food Chem. 10-18-200; 54 (21): 8307-8313.

Mandalari, G., Nueno, PALOP C., Tuohy, K., Gibson, GR, Bennett, RN, Waldron, KW, Bisignano, G., Narbad, A., ja Faulds, CB In vitro hindamine prebiotic aktiivsust pektiinid oligosahhariidi-Tokoferoolikontsen- saadakse ensümaatiliselt bergamot koor. Appl.Microbiol.Biotechnol. 200; 73 (5): 1173-1179.

Meyer, J. [tingitud õnnetuste parkimist kosmeetika alusega bergamotiõli]. Bull.Soc.Fr.Dermatol.Syphiligr. 197; 77 (6): 881-884.

Mollace, V., Ragusa, S., Sacco, I., Muscoli, C., Sculco, F., Visalli, V., Palma, E., Muscoli, S., Mondello, L., Dugo, P., Rotiroti, D., ja Romeo, F. kaitsev toime bergamotiõlitootjad ekstrakti lecitine moodi oxyLDL retseptor-1 ekspressioon balloon vigastusi seotud neointima moodustumist. J.Cardiovasc.Pharmacol.Ther. 200; 13 (2): 120-129.

Mollace, V., Sacco, I., Janda, E., Malara, C., Ventrice, D., Colica, C., Visalli, V., Muscoli, S., Ragusa, S., Muscoli, C., Rotiroti, D., ja Romeo, F. hüpolipeemsed ja hüpoglükeemia aktiivsus bergamot polüfenoolid: loommudelitest inimeste uuringud. Fitoterapia 201; 82 (3): 309-316.

Morliere, P., Hüppe, G., Averbeck, D. Young, A. R., Santus, R., ja Dubertret, L. In vitro fotostabiilsusega ja valgustundliku omadused bergamotiõlitootjad. Mõju cinnamate päikesekaitse. J.Photochem.Photobiol.B 199; 7 (2-4): 199-208.

Placzek, M., FROMEL, W., Eberlein, B., Gilbertz, K. P. ja Przybilla, B. hindamine fototoksilisele omadused lõhnaainete. Acta Derm.Venereol. 200; 87 (4): 312-316.

Hind, RJ, Mistry, H., valitsema, PT, Renwicki, AB, Beamand, JA ja Lake, BG võrdlus toksilisust allüülalkoholiga, kumariini ja menadioon täppis-cut rott, merisiga, makaakidel ja inimese maksa viiludeks. Arch.Toxicol. 199; 71 (1-2): 107-111.

Ramful, D., Bahorun, T., Bourdon, E., Tarnus, E. ja Aruoma, O. I. bioaktiivseid fenoole ja antioksüdant kalduvus eksokarp väljavõtteid Mauritiuse tsitrusviljade potentsiaali profülaktilist koostisained funktsionaalne toit rakendus. Toksikoloogia 11-28-201; 278 (1): 75-87.

Ratanasavanh, D., Lamiable, D., Biour, M., Guedes, Y., Gersberg, M., Leutenegger, E. ja Riche, C. Metabolism ja toksilisuse kumariini kultiveeritud inimese, rott, hiir ja küülik hepatotsüütides . Fundam.Clin.Pharmacol. 199; 10 (6): 504-510.

Romano, L., Battaglia, F., Masucci, L., Sanguinetti, M., Posteraro, B., Plotti, G., Zanetti, S. ja fadda, G. aktiivsust in vitro bergamot loomulik olemus ja furocoumarin- vaba ja destilleeritud ekstraktid ja nende ühendused boorhappe vastu kliinilise pärmi isolaadid. J.Antimicrob.Chemother. 200; 55 (1): 110-114.

-Rombola, L., Corasaniti, MT, Rotiroti, D., Tassorelli, C., Sakurada, S., Bagetta, G., ja Morrone, LA toime süsteemne manustamine bergamotiõlile (BEO) bruto- käitumist ja EEG võimu spektrid roti hipokampuses ja ajukoore. Funct.Neurol. 200; 24 (2): 107-112.

Saitta, M., Di Bella, G., Salvo, F., Lo, Curto S. ja Dugo, G. Kloororgaanilisi pestitsiidide jääkide Itaalia tsitrusviljade eeterlikud õlid 1991-1996. J.Agric.Food Chem. 200; 48 (3): 797-801.

Sakurada, T., Mizoguchi, H., Kuwahata, H., Katsuyama, S., Komatsu, T., Morrone, LA, Corasaniti, MT, Bagetta, G., ja Sakurada, S. intraplantaarne Bergamotiõli indutseerib perifeerse antinotsitseptsioon vahendatud opioid mehhanism. Pharmacol.Biochem.Behav. 201; 97 (3): 436-443.

Sanguinetti, M., Posteraro, B., Romano, L., Battaglia, F., Lopizzo, T., De Carolis, E. ja fadda, G. aktiivsust in vitro Citrus bergamia (bergamot) õli vastu kliiniliste isolaatide dermatofüütide. J.Antimicrob.Chemother. 200; 59 (2): 305-308.

Schach, H. [Eksperimentaaluuring igemete kaste bergamotiõlitootjad.]. Stoma. (Heidelb.) 196; 18: 46-52.

Schach, H. [Lihtsustatud meetodi ettevalmistamisel tsinkoksiid-bergamotiõlitootjad igemete kaste]. Zahnarztl.Welt.Zahnarztl.Rundsch.ZWR.Zahnarztl.Reform. 7-25-196; 69 (14): 482-483.

Schach, H. [tsinkoksiidi ja bergamotiõlitootjad igemete kaste ja põhjendus selle koostamise]. Zahnarztl.Prax. 6-1-196; 20 (11): 122-123.

Seo, J. Y. [mõjud aroomiteraapia stressi ja stressireaktsioonid noorukitel]. J-Korea Acad.Nurs. 200; 39 (3): 357-365.

Setzer, W. N. Eeterlikud õlid ja anksiolüütilisest aroomi. Nat.Prodmun. 200; 4 (9): 1305-1316.

Shao, L.X. [mõjud väljavõte bergamot ja boxthorn kohta hilinemise naha vananemist ja juuste kasvu hiirtel]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 200; 28 (8): 766-769.

Stafford, L. D., Salehi, S. ja Waller, B. M. Lõhnad kii mälu lõhnaga seotud sõnu. Chemosensory Perception 200; 2 (2): 59-69.

Statti, G. A., Conforti, F., Sacchetti, G., Muzzoli, M., Agrimonti, C ja MENICHINI, F. Keemia- ja bioloogilise mitmekesisuse bergamoti (Citrus bergamia) seoses keskkonnategurid. Fitoterapia 200; 75 (2): 212-216.

Sugawara, Y., Hino, Y., Kawasaki, M., Hara, C., Tamura, K., Sugimoto, N., Yamanishi, Y., Miyauchi, M., Masujima, T., ja Aoki, T. muutmine tajutav lõhn eeterlike õlide seoses töö liik: lihtne sõeluuringu efektiivsust aroomi. Chem Senses 199; 24 (4): 415-421.

Treffel, P., Makki, S., FAIVRE, B., Humbert, P., Blanc, D. ja Agache, P. Citropten ja Bergapteen imemise villivedelikus kontsentratsioon pärast päikese toote kohaldamine mees. Naha Pharmacol. 199; 4 (2): 100-108.

Trombetta, D., Cimino, F., Cristani, M., Mandalari, G., Saija, A., Ginestra, G., Speciale, A., Chirafisi, J., Bisignano, G. käsiraamatus, K., Narbad, A., ja Faulds, CB In vitro kaitsvaid toimeid kahe väljavõtteid bergamot peels inimese endoteelirakkudele eksponeeritud tuumorinekroosifaktori-alfa (TNF-alfa). J Agric.Food Chem. 7-28-201; 58 (14): 8430-8436.

Uehara, T., Kiyosawa, N., Shimizu, T., Omura, K., Hirode, M., Imazawa, T., Mizukawa, Y., Ono, A., Miyagishima, T., Nagao, T., ja Urushidani, T. Liigispetsiifiline erinevusi kumariin-indutseeritud hepatotoksilisusest näitena toksikogenoomia lähenemine riski hindamiseks mürgisust inimesele. Hum.Exp.Toxicol. 200; 27 (1): 23-35.

Urbach, F., Forbes, P. D., Davies, R. E. ja Berger, D. nahal photobiology: minevikus, olevikus ja tulevikus. J.Invest Dermatol. 197; 67 (1): 209-224.

Valkova, S. UVB phototherapeutic kord. Võrdlus kahe ravi kroonilise psoriaasi. Acta Dermatovenerol.Alp Panonica.Adriat. 200; 16 (1): 26-30.

Walsh, D. Kasutades aroomiteraapia juhtimises psoriaas. Nurs.Stand. 12-18-199; 11 (13-15): 53-56.

Wang, L. H. ja Tso, M. määramine 5-metoksüpsoraleen inimese seerumis. J.Pharm.Biomed.Anal. 10-15-200; 30 (3): 593-600.

Wang, L., Sterling, B. ja Don, P. Berloque dermatiit tingitud “Florida vesi”. Cutis 200; 70 (1): 29-30.

Wang, Z., Ling, B., Zhang, R., ja Liu, Y. docking ja molekulaardünaamika uuring pärssiv toime kumariinide kohta aldoosreduktaasi. J.Phys.Chem.B 8-14-200; 112 (32): 10033-10040.

Weisenseel, P. ja Woitalla, S. [Mürgine sinep krohv dematitis ja fototoksilisele dematitis pärast taotluse bergamotiõli]. MMW.Fortschr.Med. 12-15-200; 147 (51-52): 53, 55.

Yasui, Y. ja Hirone, T. Action spektri bergamot-õli fototokilisuse mõõdetud päikesepõletuse rakkude loendamist. J.Dermatol. 199; 21 (5): 319-322.

Noored, AR, Walker, SL, Kinley, JS, Plastow, SR, Averbeck, D., Morliere, P., ja Dubertret, L. Phototumorigenesis uuringud 5-metoksüpsoraleen in bergamotiõlitootjad: hindamine ja muutmine ohtu inimeste kasutamine albiino hiire naha mudel. J.Photochem.Photobiol.B 199; 7 (2-4): 231-250.

Zacher, K. D. ja Ippen, H. [Kontakt dermatiit põhjustatud bergamotiõlitootjad]. Derm.Beruf.Umwelt. 198; 32 (3): 95-97.

Zaynoun, S. T., Johnson, B. E. ja Frain-Bell, W. Uuring õli bergamot ja selle tähtsust fototoksilisele agent. I. iseloomustus ja kvantifitseerimine fotoaktiivsetest komponent. Br.J.Dermatol. 197; 96 (5): 475-482.

Zaynoun, S. T., Johnson, B. E. ja Frain-Bell, W. Uuring õli bergamot ja selle tähtsust fototoksilisele agent. II. Tegurid, mis mõjutavad fototoksilisele poolt esilekutsutud bergamotiõlitootjad ja psoraleeni derivaadid. Kontaktdermatiit 197; 3 (5): 225-239.

Zhou, S. F. Drugs käituma substraadid, inhibiitorid ja indutseerijad inimese tsütokroom P450 3A4. Curr.Drug Metab 200; 9 (4): 310-322.

Bailey DG, Dresser GK, Bend JR. Bergamottin, laimimahl ja punane vein, mis on tsütokroom P450 3A4 aktiivsust: võrreldes greibimahla. Clin Pharmacol 200; 73: 529-37.

Elektrooniline Code of Federal Regulations. Pealkiri 21. Osa 182 – Ained üldiselt ohutuks. Kättesaadav: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & rgn = div5 & view = tekst & sõlm = 21: 3.0.1.1.13 & idno = 21

Graham PH, Browne L, Cox H, Graham J. Sissehingamisel aroomiteraapia kiiritusravi ajal: tulemused platseebokontrollitud topeltpimedas randomiseeritud uuringus. Oncol 200; 21: 2372-6.

Naganuma M, Hirose S, Nakayama Y, et al. Uuring fototokilisuse sidruniõli. Arch Dermatol Res 198; 278: 31-6 ..

Wiebe E. randomiseeritud uuringus aroomiteraapia vähendada ärevust enne aborti. Eff Clin Pract 200; 3 (4): 166-9.

Looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Tarbija versioon. vaata looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Professional versiooni. ?? Therapeutic Research Ülikool 2009.

Ex. Ženšenni, vitamiin C, Depression