bortesomibi (intravenoosselt, subkutaanselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollib teid regulaarselt külastab veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast kui te kasutate seda ravimit hoida rasestumise. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Rääkige oma arstile, kui teil on põletamine, tuimus, kipitus, valulik aistingud, käed või jalad, või jalad. Need võivad olla sümptomid seisund, mida nimetatakse perifeerne neuropaatia.

Peapööritus, pearinglus, või isegi minestamist võib tekkida, kui ärkad äkki lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võib aidata vähendada seda probleemi. Ka pikali mõneks ajaks võib leevendada peapööritust või peapööritus.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada pearinglust, uimasust, väsimust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või anna endast märku. Sul võib tõusta aeglaselt istuvast või lamavast asendist, mis aitavad vältida peapööritus või uimasus.

Mõned inimesed, kes on kasutanud seda ravimit tekkisid tõsised südameprobleemid. Rääkige oma arstile, kui teil on valu rinnus või kõhus, õhupuudus, südame rütmihäired või jalgade paistetus, pahkluude või jalgade kui te kasutate seda ravimit.

See ravim võib suurendada oma võimalusi võttes aju seisund, mida nimetatakse posterior pöörduv entsefalopaatia sündroom (pressiteade). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb peavalu, krambid, unisust, segasust või nägemisprobleemid, kui te kasutate seda ravimit.

See ravim võib põhjustada iiveldust, oksendamist, kõhukinnisust ja kõhulahtisust, seega on oluline juua palju vedelikku. Kui teil tekib pearinglus või peapööritus, võtke ühendust oma arstiga. Need võivad olla sümptomid dehüdratsioon (mitte piisavalt vett kehas).

Bortesomib võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi reaktsioon, mida nimetatakse tuumori lüüsi sündroom (TLS). Arst võib teile ravim, mis aitab seda vältida. Helistage oma arstile kohe, kui teil on langus või muutused uriinis summa, liigesevalu, jäikus, või turse, alaselja, külg, või kõhuvalu, kiire kaalutõus, jalgade paistetus või sääred või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, oksendamine või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Kui teil on diabeet ja te kasutate suukaudseid diabeediravim, siis peaks kontrollima oma veresuhkru taset tihti ja teatama mistahes ebatavalisest muudatusi oma arstiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.