budesoniidi ja formoterooli (sissehingamise) kirjeldus ja kaubamärgid

Budenosiid ja formoterool on kombinatsioon kaks ravimit, mida kasutatakse, et aidata kontrollida astma sümptomeid ja kopsufunktsiooni parandamiseks. Seda kasutatakse, kui patsiendi astma ei ole kontrollitud piisavalt muudel astma ravimid, või kui patsiendi seisund on nii tugev, et rohkem kui ühe ravimi vajatakse iga päev. See ravim ei leevenda astmahoo on juba alanud.

Seda ravimit ravimiseks kasutatakse ka õhuvoolu ummistus ja vähendada süvenemine krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK). See hõlmab kroonilist bronhiiti ja emfüseemi.

Kanada Tootja nimi

Inhaleerides kuulub perekond tuntud ravimite kortikosteroide (kortisooni sarnased ravimid). See pärsib põletikku (turse) kopsudes, mis põhjustab astmahoo.

Sissehingatud formoterool kuulub perekond tuntud ravimite bronhilõõgastiteks. See toimib, aidates ümbritsevate lihaste kopsus hingamisteede jääda pingevaba, et vältida astma sümptomeid, nagu hingeldus ja õhupuudus.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Aerosool Liquid; pulber

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Allergia

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga budesoniidi ja formoterooli kombinatsioon lastel. Kuid ohutust ja efektiivsust ei ole tõestatud lastel nooremad kui 12-aastased ..

pediaatriline

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga budesoniidi ja formoterooli kombinatsioon eakatel. Kuid eakatel patsientidel probleeme südamega võib nõuda eriti ettevaatlik, kui saab budesoniidi ja formoterooli kombinatsioon.

vanurite

rasedus

Rinnaga

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Ravimite koostoimed

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Muud koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Teisi terviseprobleeme

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Seda ravimit kasutatakse koos spetsiaalse inhalaatori ja tavaliselt kaasas patsiendi suunas või ravimi juhendis. Loe suundades hoolikalt enne ravimi kasutamist. Kui te ei saa aru suunas või te ei ole kindel, kuidas inhalaatorit kasutada, pidage nõu oma arsti või apteekriga, et näidata teile, mida teha.

Kasutage seda ravimit ainult suunata. Ärge kasutage rohkem see ja ei kasuta seda sagedamini kui teie arst määras. Samuti ärge lõpetage ravimi võtmist ilma arstiga nõu. Selleks võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid.

Kui kasutate inhalaatorit esimest korda, või kui te pole seda kasutanud 7 päeva või kauem, või kui inhalaatorit on maha kukkunud, ei pruugi see anda õige kogus ravimit esimese mahvi. Seega, enne inhalaatori kasutamist, täitke pihustades ravimit kaks korda õhku eemale nägu ja loksutades ka 5 sekundit enne iga spray.

Kuidas kasutada seda ravimit

Iga inhalaator kaasas annus tracker kaardi jälgida mitmeid puffs olete kasutanud. Märgi ära või Punch läbi iga oma hommikuste ja õhtuste annustega. Sa pead viskama inhalaatorit pärast kasutamist arv inhalatsiooni toote etiketil ja karbil või 3 kuu jooksul pakendi avamist.

Doseerimine

Puhastage inhalaatorit iga 7 päeva pühkides huulikut kuiva lapiga. Kuid te peate kasutama uut inhalaatorit iga täitke oma ravimit.

vahelejäänud annus

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke mahuti toatemperatuuril, eemal kuumusest ja otsesest valgusest. Mitte külmutada. Ärge hoidke seda ravimit autosse, kus see võib kokku puutuda suure kuumuse või külma. Ära torka sisse augud kanister või viska tulle, isegi kui kanister on tühi.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Kui hoiad inhalaatorit, veenduge, et alati koht huuliku alla.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused, veendumaks, et see ravim ei tööta korralikult ning kontrollida, kas kõik soovimatud mõjud, mis võivad olla põhjustatud ravimit. Teil võib tekkida vajadus on silmad kontrollida regulaarsete külastuste. Ole kindel, et hoida kõiki kohtumisi.

Kuigi seda ravimit väheneb mitmeid astma episoodide, võib suurendada võimalusi raskekujulise astma episood, kui nad ei toimu. Rääkige oma arstile küsimusi või probleeme, mis sul on.

See ei tohiks olla esimene ja ainus ravim te kasutate astma või KOK. See ravim ei peatu astmahoo on juba alanud. Arst võib määrata teise ravimiga, mida saad kasutada, juhul tekib äge astmahoog või äge KOK ägenemise. Kui teine ​​ravim ei toimi nii hästi, rääkige sellest kohe oma arstile.

Võtke kõik oma KOK ravimeid nagu arst käskis. Kui te kasutate mistahes kortikosteroidi annust, et kontrollida oma hingamist, hoida seda kasutada nagu tellitud arst. Ärge muutke ravimi annuseid või lõpetada kasutades oma ravimit eelnevalt oma arstiga.

Teie või teie laps ei tohi seda ravimit kasutada oma astmahoog on juba alanud või kui sul on juba raske astmahoo. Arst võib määrata teise ravimiga (nt lühitoimeline inhalaator), kus saab kasutada, kui tekib äge astmahoog. Helista kohe arsti juhiseid.

Ärge kasutage muid astmaravimeid või ravim hingamisprobleemid ilma arstiga nõu pidamata. Seda ravimit ei tohi kasutada salmeterooli (Serevent®), formoterool (Perforomist ™) või arformoteroli (Brovana®) inhalaatorid.

Rääkige oma arstile või saada arstiabi kohe, kui

Sul võib kergemini tekkida infektsioonid selle ravimi kasutamise ajal. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on kokku puutunud keegi tuulerõuged või leetrid.

See ravim võib põhjustada seen nakkuse suu või kõri (kandidoos). Rääkige oma arstile, kui teil on valged laigud suus või kurgus või valu, kui süüa või neelamine.

KOK-ga patsientidel võib olla suurem tõenäosus on kopsupõletik selle ravimi võtmise ajal. Pöörduge arsti poole, kui teil esineb suurenenud rögaeritus (sülitada) tootmise, röga värvuse muutus, palavik, külmavärinad, köha, või suurenenud hingamisprobleemid.

Kasutades liiga palju seda ravimit või kasutada seda pikka aega, võib suurendada riski, neerupealistes probleeme. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks nendest sümptomitest, kui te kasutate seda ravimit: naha tumenemine, kõhulahtisus, pearinglus, minestamine; isutus; vaimne depressioon, iiveldus, nahalööve, ebaharilik väsimus või nõrkus või oksendamine.

ladustamine

See ravim võib põhjustada paradoksaalne bronhospasm, mis võib olla eluohtlik. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on köha, hingamisraskused, hingeldus või vilistav hingamine.

Kui teil või teie lapsel tekib nahalööve, nõgeslööve või allergiline reaktsioon selle ravimi võtmise lõpetada ravimi ja pidage nõu oma arstiga niipea kui võimalik.

See ravim võib väheneda luutiheduse kui kasutatakse pikka aega. Madal luutihedus võib põhjustada luud nõrgaks või osteoporoos. Kui teil on küsimusi, pidage nõu oma arstiga.

See ravim võib põhjustada lastel kasvada aeglasemalt kui tavaliselt. Räägi oma lapse arsti kui teil on mingeid probleeme.

See ravim võib mõjutada veresuhkru ja kaaliumi taset. Kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkru või kaaliumi testid või kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

Arst võib teil teha meditsiiniline isikutunnistuse märkides, et teie või teie laps kasutate seda ravimit ja et teil võib vaja täiendavaid haiguse ajal kriisiolukorras, raske astmahoo või muu haigus või ebatavalist stressi.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.