bursiit haigus

Bursiit (bur-SY-tis) on valus seisund, mis mõjutab väike, vedelikuga täidetud limast – nimetatakse bursae (bur-SEE) -, et pehmendada luid, kõõluseid ja lihaseid liigeste lähedal. Bursiit tekib siis, kui bursae põletik.

Kõige tavalisem kohtades bursiit on õla, küünarnuki ja puusa. Aga sa võid ka bursiit poolt oma põlve, kand ja baasi oma suure varba. Bursiit esineb sageli lähedal liigesed, et täita sagedased korduv algatusel.

Sümptomid

Ravi hõlmab tavaliselt puhkavad mõjutada ühist ja kaitstes seda edasiste trauma. Enamikul juhtudel, bursiit valu läheb ära mõne nädala jooksul koos õige ravi, kuid korduvate ägenemiste bursiit on ühised.

Katsu valutavad või jäik; Hurt rohkem kui liigutada või vajutage seda; Vaata paistes ja punane

Bursae on väikesed vedelikuga täidetud limast (pildil sinine), et vähendada hõõrdumist liikuvate osade vahele oma keha liigeseid. Põlve bursiit on põletik või ärritus ühe või mitme bursae oma põlvele.

Bursae on väikesed vedelikuga täidetud limast (pildil sinine), et vähendada hõõrdumist liikuvate osade vahele oma keha liigeseid. Põlve bursiit on põletik või ärritus ühe või mitme bursae oma põlvele.

Bursae on väikesed vedelikuga täidetud limast, et vähendada hõõrdumist liikuvate osade vahele oma keha liigeseid. Õlg bursiit on põletik või ärritus Bursa (pildil sinine) oma õla.

Keelamine liigesevalu; Pain üle 1-2 nädala; Liigne turse, punetus, verevalumid või lööve kahjustatud piirkonda; Sharp või shooting valu, eriti siis, kui treenite või avaldada ise; palavik

Bursae on väikesed vedelikuga täidetud limast, et vähendada hõõrdumist liikuvate osade vahele oma keha liigeseid. Elbow bursiit on põletik või ärritus Bursa (pildil sinine) on küünarnukist.

Korrutamine pesapalli või tõsta midagi üle pea korduvalt; Toetudes küünarnukid pikka aega; Ulatuslik põlvitades toimingute puhul, nagu millega vaip või põrandate pesemiseks; Pikaajalisel istudes, eriti kõval pinnasel

põhjuste

Bursae on väikesed vedelikuga täidetud limast, et vähendada hõõrdumist liikuvate osade vahele oma keha liigeseid. Hip bursiit on põletik või ärritus ühe või mitme bursae (näidatud sinine) puus.

Kui teil on bursiit, mõjutatud ühine võivad

Pöörduge arsti poole, kui teil on

Kõige levinumad põhjused bursiit on korduv liikumine või seisukohti, et ärritada bursae ühiseks. näideteks

Muud põhjused hõlmavad vigastuse või trauma mõjutatud piirkond, põletikuline artriit, nagu reumatoidartriit, podagra ja infektsioon.

Riskitegurid

Igaüks saab arendada bursiit, kuid teatud tegurid võivad suurendada teie riski

Age. Esinemise bursiit muutub üha tavalisemaks vananemisega .; Okupatsioonide või hobid. Kui teie töö või hobi nõuab korduv algatusel või survet eriti bursae, oma risk haigestuda bursiit suureneb. Näidetena vaipade, kivimaja seade, aiandus, värvimistööd mängides muusikariista .; Muud haigusseisundid. Teatud süsteemsed haigused ja tingimused – nagu reumatoidartriit, podagra ja diabeedi – parandada oma risk haigestuda bursiit.

Ettevalmistused oma ametisse

Kuigi võite esialgu tuua oma muresid oma perearsti, ta võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud liigesehaiguste (reumatoloog).

Üksikasjalikud kirjeldused teie sümptomid; Teave terviseprobleemid olete olnud; Teave terviseprobleemid oma vanemate või õdede-vendade; Kõik ravimid ja toidulisandid te võtate; Küsimused soovite arstil

Soovi korral saab üles märkida järgmised andmed

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Kas on muid võimalikke põhjuseid ?; Kas ma pean olema testid ?; Mis ravilähenemise te soovitate ?; Mul on muid terviseprobleeme. Kuidas kõige paremini saan hakkama neid kokku ?; Kas mul on vaja piirata oma tegevuse ?; Kas eneseabi meetmed võin proovida ?; Kas teil on brošüüre või muude trükiste võin võtta? Mis veebilehed te soovitate?

Testid ja diagnoosi

Bursiit, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ajal füüsilise eksamiga, arst vajutage eri laigud ümber mõjutada ühist püüda kindlaks määrata, kas konkreetne Bursa põhjustab valu.

Millal teie valu hakata ?; Kas see ilmnevad ootamatult või järk-järgult ?; Millist tööd sa teed?; Millised on teie hobid ja vaba aja tegevused ?; Kas teie valu tekkida või süveneda teatud tegevuste, nagu näiteks põlvitades või treppidest ?; Kas olete hiljuti langenud või oli teine ​​vigastus ?; Mis ravi olete proovinud ?; Millist mõju nendes käsitlustes on?

Arst võib ka küsida küsimusi, nagu

Imaging testid. Röntgenipilte ei saa positiivselt diagnoosimiseks bursiit, kuid need võivad aidata, et välistada muud põhjused oma ebamugavust. Ultraheli või MRI võib kasutada, kui teie bursiit ei saa lihtsalt diagnoositud füüsiline eksam üksi .; Lab testid. Arst võib teha vereanalüüse või analüüsi vedeliku põletik Bursa täpselt põhjus teie liigesepõletik ja valu.

Arstid saavad sageli diagnoosida bursiit põhineb haiguslugu ja füüsilise eksamiga. Kui edasine uuring vajalik, siis võib läbida

Bursiit ravi hõlmab tavaliselt konservatiivne, nagu ülejäänud, jää ja võttes valuvaigistit. Kui konservatiivne meetmed ei tööta, ravimeetod võib sisaldada

Ravimeid. Kui põletikku Bursa on põhjustatud infektsioon, võib arst teile antibiootikum .; Teraapia. Arst võib soovitada füsioteraapia või harjutusi, et tugevdada lihaseid kahjustatud piirkonnas, et leevendada valu ja kordumise vältimiseks .; Süstid. Arst võib süstida kortikosteroidi ravimit Bursa leevendada põletikku oma õla või puusa. See ravi üldiselt toob kiire valu ja paljudel juhtudel üks süst on kõik, mida vaja .; Abivahendid seade. Ajutiseks kasutamiseks jalgsi suhkruroo või muu seadme aitab leevendada survet kahjustatud piirkonda .; Kirurgia. Mõnikord põletikuline bursa tuleb kirurgiliselt kuivendatud, kuid harva on kirurgiline eemaldamine mõjutatud bursa vajalik.

Hooldamine ja narkootikumid

Injection kortikosteroidi ravimeid oma Bursa saab leevendada valu ja põletikku bursiit. Mõnel juhul võib arst kasutada ultraheli suunata süstimine mõjutatud Bursa. Ultraheli on käeshoitav andur annab live-action näidata oma arsti saavad vaadata monitoril menetluse käigus.

Puhkus ja liikumatuks kahjustatud piirkonda; Kanna jää vähendada turse; Võtke üle leti ravimid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve, jt), et leevendada valu ja põletikku vähendavad; Pehmendada põlvi kui te magada oma pool pannes väike padi vahel jalad; Vältida küünarnuki surve ei lahjad või pannes oma kaalu oma põlved tõusevad alates lamava

Meetmeid saab võtta, et leevendada valu bursiit hulka

Kuigi mitte kõik liigid bursiit saab vältida, saate vähendada oma riski ja raskusastet ägenemisi, muutes viisi, kuidas täita teatud ülesandeid. näideteks

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Kasutades põlvitades padjad. Kasutage teatud tüüpi polster, et vähendada survet põlvi kui oma töö või hobi nõuab palju põlvitades .; Lifting korralikult. Bend oma põlvi tõstad. Suutmatus seda teha koormab kohta bursae puusas .; Wheeling suuri raskusi. Raskelt koormatud paneb rõhku bursae oma õlgadele. Kasutage dolly või ratastega korvi asemel .; Võttes sagedasi pause. Alternate korduvaid liigutusi ülejäänud või muud tegevust .; Jalutuskäik ümber. Püüa mitte istuda ühes asendis liiga kaua, eriti kõval pinnasel, sest see avaldab survet bursae oma puusad ja tuharad .; Säilitada tervislikku kaalu. Ülekaalulisus kohti rohkem stressi oma liigesed .; Treenimine. Tugevdamine lihaseid aitab kaitsta teie haigestunud ühine .; Soojenemine ja venitamine enne pingutavat tegevust, et kaitsta oma liigeseid vigastuste eest.

Ärahoidmine

Sümptomid ja ravi

Lisateavet bursiit

1

 1

Veel bursiit

)