Cimzia

Tuberkuloos, invasiivsed seeninfektsioonid, bakteriaalsed, viirus- ja teised oportunistlikud infektsioonid, mõned lõppesid surmaga, on täheldatud patsientidel, kes saavad pegooltsertolisumaabi. Patsiente tuleb hinnata tuberkuloosi riskitegurid ja testida latentse tuberkuloosi nakatumine enne alustamist pegooltsertolisumaabi ja ravi ajal. Ravi latentse tuberkuloosi tuleb alustada enne ravi pegooltsertolisumaabi. Patsiente jälgima pegooltsertolisumaabi sümptomite infektsiooni sealhulgas tuberkuloosi patsientidel, kellel negatiivsed latentse tuberkuloosi. Lümfoom ja teiste pahaloomuliste kasvajate, mõned surmav, on teatatud lastel (ei näidustatud lastel) töödeldi tuumorinekroosifaktori (TNF) blokaatorid.

Kasutab Cimzia

Therapeutic Klass: Immuunsüsteemi vähendavaid

Farmakoloogiline Klass: monokloonse antikeha fragment

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju tsertolisumabi süsti lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga tsertolisumabi süsti eakatel. Siiski võib see ravim põhjustada raskeid nakkusi eakatel, mis võib eeldada patsientidele ettevaatusega tsertolisumabi.

Enne Kasutades Cimzia

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja teile seda ravimit. Ravim manustatakse shot naha all, tavaliselt kõht (magu) või reied.

See ravim on kaasas ravimi juhendis. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Tsertolisumabi võib anda ka kodus. Kui te kasutate seda ravimit kodus, arst või õde õpetab, kuidas valmistada ja süstida ravimit. Ole kindel, et saate aru, kuidas ravimit kasutada.

Kui soovid kasutada eeltäidetud süstlas

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Ravim tuleb manustada kindla ajakava. Kui te unustate annuse või unusta kasutada oma ravimit, pöörduge arsti või apteekriga juhiseid.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoida külmkapis. Mitte külmutada.

Kaitse ravimi otsese valguse eest. Hoidke ravimit originaalpakendis, kuni olete valmis seda kasutama.

Visake kasutatud süstlad raske, suletud anumas (löögisitke), et nõelad ei torka läbi. Hoidke pakendit eemal lastest ja koduloomadest.

Õige kasutamine Cimzia

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Tsertolisumabi võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

Sa pead olema nahatestid tuberkuloosi Enne ravimi kasutamist. Rääkige oma arstile, kui teil või kellelgi teie kodus on kunagi olnud positiivne reaktsioon tuberkuloosi naha test.

Kuigi sa ravitakse tsertolisumabi ja pärast ravi lõpetamist sellega, ei ole mingit immuniseerimise (vaktsiinid) ilma arsti nõusolekuta. Tsertolisumabi võib alandada organismi vastupanuvõimet ja vaktsiin ei pruugi töötada nii hästi või võite saada nakkuse vaktsiini tähendas, et takistada. Lisaks ei peaks sa ümber teisi isikuid, kes elavad oma majapidamises, kes saavad elusvaktsiinide sest on olemas võimalus, võiksid nad läbida viiruse teile. Mõned näited elusvaktsiinideks hulka leetrite, mumpsi, gripp (nina gripivaktsiini), polioviirus (suulises vormis), rotaviiruse ja punetiste. Ärge neile lähedal ja ei jää samas ruumis koos nendega väga kaua. Kui teil on küsimusi selle kohta, pidage nõu oma arstiga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esinevad maksaprobleemid, nagu kollane nahk või silmad, tumepruunid uriin, parempoolne kõhuvalu, palavik, või tugev väsimus.

See ravim võib põhjustada soovimatuid tagajärgi, mis ei pruugi ilmneda alles kuude või aastate pärast seda ravimit kasutada. Väike hulk inimesi (sh lapsed ja noored), kes on kasutanud seda tüüpi ravim on välja töötanud teatud tüüpi vähi (nt leukeemia, nahavähk). Mõned patsiendid arenenud haruldane vähivorm nimetatakse lümfoom. Rääkige oma arstiga, kui teil on ebatavaline verejooks, verevalum või nõrkus, lümfisõlmede suurenemine kaelal, kaenlaaluste või kubeme piirkonnas või ebaselge põhjusega kaalulangus. Samuti pidage nõu oma arsti kohe, kui teie nahk on punane, ketendavad laigud või tõstatatud muhke, mis on täis mäda.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: valu rinnus, vähenenud uriinieritus, laienenud kaela veenid, äärmine väsimus, ebaregulaarne hingamine, südame rütmihäired, hingamisraskused, näo, sõrmed, jalad, või sääred, pigistustunne rinnus, hingamisraskused, kaalutõus või vilistav hingamine. Need võivad olla sümptomid südame seisund, mida nimetatakse südamepuudulikkuse.

Tsertolisumabi võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil tekib nahalööve, sügelus, uimasus, minestus või pearinglus, näo, kõri, jalgadel või jalad, või rahutu hingamine pärast raviks.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Cimzia

Mõned inimesed kasutavad seda ravimit luupus sarnased sümptomid. Veenduge, et teie arst teaks, kui te hakkate võttes valu rinnus, õhupuudus, liigesevalu või lööve oma põski või relvade, mis on tundlik päikese käes.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. See ravim võib mõjutada tulemusi teatud meditsiiniliste testide.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Cimzia kõrvaltoimed

Cimzia (tsertolisumabi)

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Psoriaatilise artriidi prednisooni Humira, metotreksaat, triamsinolooni, deksametasoon, Decadron

Anküloseeriva spondüliidi prednisooni, naprokseen, Humira, aspiriin, diklofenak, CelebrexR

Reumatoidartriit Humira, Plaquenil, hüdroksüklorokviini sulfasalazin, Enbrel Remicade

Crohni tõbi Humira, budesoniidi, asatiopriinist, hüostsamiini Remicade, Lialda