coca (Erythroxylum coca) manustamist

Looduslik Standard® Patsiendi monograafia, Copyright © 2016 (). Kõik õigused kaitstud. Turustamine keelatud. See monograafia on mõeldud ainult informatiivsel eesmärgil, ja seda ei tohiks tõlgendada kui konkreetse arsti poole. Sa peaksid konsulteerima kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne otsuste tegemiseks ravimeetodite ja / või tervisliku seisundi.

Coca taime (Erythroxylum coca) või “coca” on levinud Andide piirkonnas Lääne Lõuna-Ameerikas. Coca lehed on kasutatud laialdaselt levinud Lõuna-Ameerika hõimud tuhandeid aastaid. On oletatud, et kasutada coca taime algselt mõeldud preestrid ja litsentsitasude Vana-Lõuna-Ameerikas ja kasutati religioossetel eesmärkidel.

Traditsiooniliselt coca taime tooteid on kasutatud, et vähendada valu, vähendades nälg, ja nende stimuleeriv mõju. Kokaiin, ühend võetud coca taim, on ülimalt sõltuvust stimulant.

Võti klassid

kõrguse haigus

In 19. sajandi lõpus, kokaiini kohaliku anesteesia oli tuntuks. Kokaiin leidnud tee paljude erinevate toodete, sealhulgas retseptiravimid, meditsiin ja populaarne karastusjoogid (sealhulgas esialgse Coca-Cola). Tänapäeval kokaiini kasutamine anesteesias on piiratud, kuna negatiivset mõju kokaiini ja riski sõltuvuse ja surma.

Coca lehed on kasutatud ravimiseks kokaiinisõltuvuse. Coca lehed on kasutatud ka koormustaluvus ja hüpoglükeemia (madal veresuhkru tase). Ebaseaduslik Kokaiini on olnud negatiivne mõju antisotsiaalse käitumise ja üldist tervist. Edasine uuring on vajalik.

Allpool annused põhinevad teadusuuringud, trükised, traditsioonilise kasutamise või ekspertarvamuse. Paljud maitsetaimed ja täiendused ei ole põhjalikult testitud ning ohutust ja efektiivsust ei ole võimalik tõestada. Brands võib teha teistmoodi, muutuva koostisosi, isegi sama marki. Allpool annused ei pruugi kehtida kõigi toodete kohta. Te peaksite lugema toote etiketil ja arutada annused kvalifitseeritud arstiga enne ravi alustamist.

Joomine coca tee on levinud mitmetes Lõuna-Ameerika riigid. Coca tee kotid sisaldavad tavaliselt umbes üks gramm lehed.

Sest kokaiinist, närimine 100-200 grammi kokalehtedele nädalas umbes 27 kuud on kasutatud.

tuimasti

Sest koormustaluvust, 15-16 grammi kokalehti (andes 0,4% -0.7% kokaiini) on näritud üks tund; piiramatu “või” tavalist “kogustes kokalehtede mälujateks ja 4,5 grammi mitte-mälujateks on näritud ühe tund.

kokaiinist

Sest hüpoglükeemia (madal veresuhkru tase), teadmata koguses kokalehtede on näritud kolmkümmend minutit.

saavutusvõime

Ei ole tõestatud, turvaline või efektiivdoosi coca lastel.

Hüpoglükeemia (madal veresuhkur)

Kasutab põhineb traditsioon või teooria

Need kasutused on testitud inimeste või loomade raviks. Ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Grading loogika

Allpool kasutab põhinevad traditsioon või teaduslikke teooriaid. Sageli ei ole põhjalikult testitud inimestel ning ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Coca (sealhulgas kokaiini) võivad tõsta veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema kasutavad ravimeid, mis võivad muuta ka veresuhkru taset. Inimesed võttes suhkurtõve ravimeid suu kaudu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekriga. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Coca (sealhulgas kokaiini) võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest, et tõsta vererõhku.

Coca (sealhulgas kokaiini) võib suhelda ka ained, mis mõjutavad närvisüsteemi indutseerivad ained lihaste lagunemine, alkoholi, anesteetikumide, kofeiin, kaltsiumisoolad, kannabinoidid, putukamürgid, rauasoolad, progestiinid, stimulandid, või kaalulangus ainetega.

Coca (sealhulgas kokaiini) võivad tõsta veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema ürtidega või toidulisandeid, mis võib muuta veresuhkru taset. Vere glükoosisisaldus võib nõuda järelevalve ja annused võivad vajada korrigeerimist.

Coca (sealhulgas kokaiini) võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi, kasutades ürte ja toidulisandeid, mis tõstab vererõhku.

Coca (sealhulgas kokaiini) võib mõjutada ka alkoholi, anesteetikumide, kofeiini sisaldavad ürdid ja toidulisandeid, kaltsiumi soolad, vask, ürdi- ja toidulisandid, mis mõjutavad närvisüsteemi, putuka tõrjevahendeid, raud, marihuaana, phytoprogestin, stimulandid, parkaineid sisaldavaid ürdi toidulisandeid, tubakas, kaalulangus ürte ja toidulisandeid, või tsink.

See informatsioon põhineb süstemaatiline ülevaade teaduskirjanduse ja oli eelretsenseeritud ja toimetanud toetajad Natural Standard Research Collaboration ().

monograafia metoodika

Bazuco (Hispaania), Boliivia coca, Bolivianischer Kokastrauch (Saksa), coca (inglise, prantsuse, portugali, hispaania), kokalehtede, coca pasta, kokaiin, kokaiinhüdrokloriidi, kokaiin taim, kokaiini soola, Erythroxylaceae (Pere), Erythroxylon (endine perekonda), Erythroxylum (perekond), Erythroxylum coca, Erythroxylum coca var. coca, Erythroxylum coca var. ipadu, Erythroxylum novogranatense var. novogranatense, Erythroxylum novogranatense var. truxillense, espadu (Portugali), HONGER-en-dorstboom (Dutch), Huanuco coca, koka (Poola, Slovakkia), koka prava (Tšehhoslovakkia), koka omamoodi (Dutch), kokacserje (Ungari), kokainovník pravý (Tšehhoslovakkia), kokaplante (Taani), Kokastrauch (Saksa), Mamas coca (ketšua), mumus (ketšua), pitillo (Hispaania).

Märkus: On nelja liiki taimi coca taim pere, mis on tavaliselt kasvanud Lõuna-Ameerikas, sealhulgas E. coca var. coca, E. novogranatense var. novogranatense, E. coca var. ipadu ja E. novogranatense var. truxillense.

See monograafia sisaldab teavet coca taime ja coca taimseid saadusi, nagu kokalehtede, kokalehtedele tee, samuti kokaiini. Coca lehtede ja kokaiini on kaks erinevat toodet. Kokaiin on ühend esineb lehtedest coca taime ja on sõltuvust stimulant, mis on potentsiaalselt toksiline, eriti suurtes kogustes või pikaajalisel kasutamisel. Kokaiini kuritarvitamise tulemusena on suurenenud haigestumise ja surma.

Kasv, müük ja omamine kokaiini ebaseadusliku enamikus riikides. Töötlemata kokalehtedele, aga võib olla seaduslik mõned Lõuna-Ameerika riigid, sest kasutamine kokalehtede on traditsiooniliselt peetakse osa kultuurist. Selleks, et vältida kokaiini tootmine, coca taime kasvatamise on sageli piiratud nendes riikides.

See monograafia ei sisalda teavet retsepti kokaiinhüdrokloriid.

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus coca (Erythroxylum coca), selle komponentide (sealhulgas kokaiini), või teiste liikmetega oma taim pere.

Märkus: Vältida kasutamist kokalehtedele tee ja ebaseadusliku kokaiini sisaldavate toodete, kuigi seda kasutatakse konkreetse ravimpreparaadid, kokaiin toodetud väljaspool farmaatsiatööstuse on ebaseaduslik enamikus riikides, sealhulgas Ameerika Ühendriikides.

Coca (sealhulgas kokaiini) võivad tõsta veresuhkru taset. Ettevaatlik peab diabeetikutele või hüperglükeemia ja narkojoobes, ürdid, või toidulisandeid, mis mõjutavad veresuhkru taset. Veresuhkru tase võib vaja jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteeker ja ravi korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Coca (sealhulgas kokaiini) võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimesed võtavad ained, mis mõjutavad vererõhku.

Vältida kasutanud isikutel ained, mis mõjutavad kesknärvisüsteemi.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus coca (Erythroxylum coca), selle komponentide (sealhulgas kokaiini), või teiste liikmetega oma taim pere.

Vältida kokaiini või kokalehtedele tooteid rasedate naiste ja laste vähesuse tõttu on kättesaadavad ohutuse tõendeid.

Aruanded näitavad, et kasutades alkoholi, tubaka ja kokaiini koos suurenenud risk maksa probleemid, südameprobleeme ja surma.

Kokaiini tarbimine raseduse ajal on suurenenud risk sünnidefektide eraldamine platsenta emaka, enneaegse sünnituse ja surma lootele. Vältida kokaiini imetamise ajal, sest kokaiin on leitud rinnapiima.

Coca (sealhulgas kokaiini) võib põhjustada südame rütmihäireid, ebanormaalne pH taset halva vere hapniku tase, ärevus, arteri rebimine, muutused ajutegevus, hingamine, määr muudatusi närvisüsteemi, külmetushaiguse sümptomid, krambid, tsüklopleegia (silma halvatus ), kahju nina, surm, deliirium, luulud, probleemid hammastega, kõhulahtisus, pearinglus, düsfoo- (seisund halb enesetunne), elektrolüütide tasakaalu, kõhnumise (äärmuslik kaalukaotus), eufooria, väsimus, trombide teket sees veresooni, hallutsinatsioonid, peavalu, südameinfarkt, südame tüsistused, südamepuudulikkus, hematuuria (veri uriinis), kidakärssuss haigus, hüperrefleksiaks (reflekside üliaktiivsus), hüpertermia (kehatemperatuuri tõus), halvenenud töö tulemuslikkust, südame löögisageduse tõus, suurenenud haigestumine, soolestiku probleeme , ärrituvus, neeruprobleemid, kahjustustest suus, leukotsütoos (suurenenud valgeliblede arvu), leukoedema (turse suus), maksapõletik, vedelikukadu, madalamatest albumiin veres, madalam kolesteroolitase, madalam hematokrit ( osa punaste vereliblede), kopsukahjustusi, alatoitlus, mälukaotus, migreen, meeleolu, väheneb veresoonte, iiveldus, tuimus, psühhoos (psüühikahäire), pupillide laienemine, rahutus, rabdomüolüüs (lihaste lagunemine), krambid, seksuaalse häired, nahahaigused, unetus, aevastamine, väiksema kehakaaluga-kõrguse suhe, väiksemad nahavoltide paksused, kõhukrambid, insult, tahhüpnoe (kiire hingamine), haiguste edasikandumise (via määrdunud nõelad), värisemine, haavandid või oksendamine.

Vältida kokaiini või coca taimseid saadusi rasedatel. Kokaiini tarbimine raseduse ajal on suurenenud risk sünnidefektide eraldamine platsenta emaka, enneaegse sünnituse ja surma lootele. Vältida kokaiini imetamise sest kokaiin on leitud rinnapiima.

Vastsündinutel avatud kokaiini, kuulmispuuetega ja langenud vastuseid ümbrus ei täheldatud.

Buck, A. A., Sasaki, T. T., Hewitt, J. J. ja Macrae, A. A. Coca närimine ja tervis. Epidemioloogilised elanike seas Peruu külas. J. Epidemiol. 1968 september, 88 (2): 159-177.; Caris, L., Anthony, CB, Ríos-Bedoyan, CF, ja Anthony, JC käitumisprobleeme ja esinemise tubaka, kanepi ja kokapõõsa paste suitsetamise Tšiili: tõendid põhineb mitme muutujaga vastuseks mudelid School uuringu andmed. Narkomaania Alkohol sõltuvad. 2009 september 1104 (1-2): 50-55. EPUB 2009 võib 14.; Das, G. kokaiini kuritarvitamine Põhja-Ameerikas: verstapost ajalugu. J Clin Pharmacol. 1993 Aprill, 33 (4): 296-310.; Fairley, H. B. [narkoosi Inca Empire]. Rev Esp Anestesiol Reanim. 2007 november, 54 (9): 556-562.; Favier, R., Caceres, E., Guillon, L., Sempore, B., Sauvain, M., Koubi, H., ja Spielvogel, H. Coca närimine teostamise: hormonaalsed ja ainevahetuse vastused nonhabitual mälujateks. J Appl Füsioloogilise. 1996 november, 81 (5): 1901-1907.; Favier, R., Caceres, E., Koubi, H., Sempore, B., Sauvain, M. ja Spielvogel, H. Effects of Coca närimine hormonaalseid ja metaboolse vastuseid pikaajalisel alammaksimaalse kasutamise. J Appl Füsioloogilise. 1996 veebruar, 80 (2): 650-655.; Galarza Guzmán, M., Peñaloza Imana, R., Echalar Afcha, L., Aguilar Valerio, M., Spielvogel, H., ja Sauvain, M. [mõjud Coca närinud sokerirasituskoe]. Medicina (B Aires). 1997,57 (3): 261-264.; Grzybowski A. kokaiin ja silma: ajalooline ülevaade. Ophthalmologica. 2008,222 (5): 296-301. EPUB 2008 Juuni 20, Hanna, J. M. mõju coca närib harjutus ketšua Peruu. Hum Biol. 1970 veebruar, 42 (1): 1-11.; Hurtado-Gumucio, J. kokaleht närimine kui ravi kokaiini hooldus. Ann Med Interne (Pariis). 2000 Oktoober 151 kaasanne B: B44-B48.; Lippi, G., Plebani, M. ja Cervellin, G. Kokaiin ägeda müokardiinfarkti korral. Adv.Clin.Chem. 2010,51: 53-70.; Middleton, R. M. ja Kirkpatrick, M. B. Kliiniline kokaiini. Ülevaade riske ja kasu. Narkomaania SAF. 1993 september, 9 (3): 212-217.; Sharkey, J., Ritz, M. C., Schenden, J. A., Hanson, R. C. ja Kuhar, M. J. kokaiinist pärsib muskariini kolinoretseptoritega südame ja aju. J Pharmacol väga hea Ther. 1988 september, 246 (3): 1048-1052.; Spielvogel, H., Caceres, E., Koubi, H., Sempore, B., Sauvain, M. ja Favier, R. Effects of Coca närimine metabolismi ja hormonaalsed muutused ajal sorteeritud lisanduvate kasutamise maksimum. J Appl Füsioloogilise. 1996 veebruar, 80 (2): 643-649., Zimmermann, J. L. kokaiinist. Critical Care Clin 2012,28 (4): 517-526.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration