coca (Erythroxylum coca) seotud mõisted

Bazuco (Hispaania), Boliivia coca, Bolivianischer Kokastrauch (Saksa), coca (inglise, prantsuse, portugali, hispaania), kokalehtede, coca pasta, kokaiin, kokaiinhüdrokloriidi, kokaiin taim, kokaiini soola, Erythroxylaceae (Pere), Erythroxylon (endine perekonda), Erythroxylum (perekond), Erythroxylum coca, Erythroxylum coca var. coca, Erythroxylum coca var. ipadu, Erythroxylum novogranatense var. novogranatense, Erythroxylum novogranatense var. truxillense, espadu (Portugali), HONGER-en-dorstboom (Dutch), Huanuco coca, koka (Poola, Slovakkia), koka prava (Tšehhoslovakkia), koka omamoodi (Dutch), kokacserje (Ungari), kokainovník pravý (Tšehhoslovakkia), kokaplante (Taani), Kokastrauch (Saksa), Mamas coca (ketšua), mumus (ketšua), pitillo (Hispaania).

Märkus: On nelja liiki taimi coca taim pere, mis on tavaliselt kasvanud Lõuna-Ameerikas, sealhulgas E. coca var. coca, E. novogranatense var. novogranatense, E. coca var. ipadu ja E. novogranatense var. truxillense.

See monograafia sisaldab teavet coca taime ja coca taimseid saadusi, nagu kokalehtede, kokalehtedele tee, samuti kokaiini. Coca lehtede ja kokaiini on kaks erinevat toodet. Kokaiin on ühend esineb lehtedest coca taime ja on sõltuvust stimulant, mis on potentsiaalselt toksiline, eriti suurtes kogustes või pikaajalisel kasutamisel. Kokaiini kuritarvitamise tulemusena on suurenenud haigestumise ja surma.

Kasv, müük ja omamine kokaiini ebaseadusliku enamikus riikides. Töötlemata kokalehtedele, aga võib olla seaduslik mõned Lõuna-Ameerika riigid, sest kasutamine kokalehtede on traditsiooniliselt peetakse osa kultuurist. Selleks, et vältida kokaiini tootmine, coca taime kasvatamise on sageli piiratud nendes riikides.

See monograafia ei sisalda teavet retsepti kokaiinhüdrokloriid.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration