coleselevam (suukaudne) ettevaatusabinõud

Teie arst soovib, et kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta.

Arst võib mõõta kolesterooli taset veres regulaarselt veenduda seda ravimit töötab korralikult. Ole kindel, et hoida kõik oma kohtumised. Sul on ka vaja, et kontrollida oma veresuhkru regulaarselt kodus.

Ärge lõpetage ravimi võtmist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Kui te lõpetate ravimi võtmise, vere kolesterooli ja veresuhkru taset võib taas tõusma.

See ravim võib põhjustada madal veresuhkru tase (hüpoglükeemia). Sümptomid madala veresuhkru tuleb ravida, enne kui nad viia teadvuse kaotuseni (kulgeb läbi). Inimesed võivad tunda erinevaid sümptomeid madala veresuhkru taset. On oluline, et te õppida, millised sümptomid saad, kui teie veresuhkur on madal. Sümptomid madala veresuhkru hulka ärevus; käitumist muuta sarnane purjus; ähmane nägemine, külm higi, segasus, jahe kahvatu nahk, peavalu, raskusi mõtlemine, uimasus; liigne nälg; kiire pulss; peavalu, mis jätkab; iiveldus; närvilisus, hirmuunenäod, rahutu uni; värisemine; segane kõne ja ebatavaline väsimus või nõrkus.

Kui teil on mingeid sümptomeid madal veresuhkru tase, kontrollida oma veresuhkru taset kohe. Kui vaja, siis saad sööge glükoosi tablette või geeli, maisisiirup, mett või suhkrut kuubikuteks või saab juua mahla, mitte-dieet karastusjookide või suhkrut vees lahustunud.

Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil on ootamatu ja tugev kõhuvalu, külmavärinad, kõhukinnisus, iiveldus, oksendamine, palavik, või peapööritus. Need võivad olla ägeda pankreatiidi sümptomid.

See ravim võib põhjustada kõhukinnisust ja mõnede inimeste jaoks on see võib olla väga ebamugav. Kui teil on probleeme raske kõhukinnisus Selle ravimi võtmise ajal, rääkige oma arstiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.