Comtanile

Therapeutic Klass: parkinsonismi vastased

Kasutab Comtanile

Farmakoloogilise Klass: Katehooli-O-metüültransferaasi inhibiitor

Dopamiin on kehaomane aine ajus, mis aitab tagada kontrolli liikumine ja tegevus, nagu kõndimine ja rääkimine. Patsientidel Parkinsoni tõvega, ei ole piisavalt dopamiini mõnel ajuosades. Entakapooni aitab levodopa kauem poolt tõkestades COMT ensüümi. See ensüüm lagundab levodopa enne kui ta jõuab ajju. Kui vähem levodopa lagunemist, rohkem on aju jaoks. Parem kättesaadavus levodopaga võib põhjustada siledam ja kindlamaid dopamiini taset ajus, mis võivad pakkuda paremat kontrolli sümptomite kauem iga päev. See võib kaasa tuua paranemist igapäevases tegevuses.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju entakapooni lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Puuduvad andmed suhete kohta vanusest mõju entakapooni eakatel patsientidel.

Enne Kasutades Comtanile

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi, et aidata oma seisundit nii palju kui võimalik. Ärge võtke rohkem või vähem, ja ei võta seda enam harvemini kui teie arst määras.

Võtke seda ravimit koos toiduga või ilma.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi.

Te ei tohiks kasutada teatud MAO inhibiitorid (nt fenelsiin, tranüültsüpromiin) selle ravimi kasutamise ajal.

Ärge lõpetage entakapooni ilma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikku lõpetamist.

Õige kasutamine Comtanile

See ravim võib põhjustada pearinglust või uimasust. See võib isegi põhjustada teil uinuda hoiatamata sõidu ajal, rääkida või süüa. Ärge juhtige autot ega tee midagi, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub.

Ravim suurendab mõju teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinapalavik, muu allergia või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, retsepti valuvaigisteid või narkootikumid, ravimid haigushoogude või barbituraadid, lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Pöörduge arsti või hambaarsti Enne ükskõik millise eespool kui te võtate seda ravimit.

On võimalik, et teil saada iiveldab, eriti siis, kui oled esimene alustamist teie ravimit.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui teil peaks olema see probleem, pöörduge oma arsti poole.

Kui teil tekib ebaharilik või kummalised mõtted ja käitumine selle ravimi võtmise ajal, tuleb kindlasti arutada oma arstiga. Muud muutused võivad olla segasus, depressiooni süvenemine, visuaalseid hallutsinatsioone (näete asju, mida pole olemas), suitsiidimõtete ja ebatavaliste põnevust, närvilisus või ärrituvus.

Mõned inimesed, kes on kasutanud seda ravimit oli ebatavaliste muutuste suhtes oma käitumist. Rääkige oma arstiga kohe, kui hakkate probleeme hasartmängudega või suurenenud huvi seksi selle ravimi kasutamise ajal.

See ravim võib põhjustada kõhulahtisust, ning mõnedel juhtudel võib see olla tõsised. See võib toimuda kuu jooksul alates selle ravimi kasutamist. Ärge võtke kõhulahtisuse ravimit ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Kõhulahtisus ravimid võivad teha kõhulahtisuse halvemaks või teha see kestab kauem. Kui teil on küsimusi, või kui kerge kõhulahtisus ei möödu või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on tume uriin, palavik, lihaste krambid või, lihasvalu või jäikus või ebatavaline väsimus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid seisund, mida nimetatakse rabdomüolüüsi.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Comtanile

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on krampides (krambid), hingamisraskused, kiire pulss, kõrge palavik, kõrge või madal vererõhk, suurenenud higistamine, kusepidamatus, tugev lihasjäikus, ebatavaliselt kahvatu nahk, või väsimus. Need võivad olla sümptomid tõsine seisund, mida nimetatakse maliigne neuroleptiline sündroom (MNS).

On oluline, et teie arst kontrollida oma nahka regulaarselt märke nahavähi nimega melanoom. Kui märkate ebatavalist punane, pruun või mustad täpid nahal, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada uriini pöörduda pruunikas oranž. See on normaalne ja midagi muretseda.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Comtanile kõrvaltoimed

Comtanile (entakapooni)

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Parkinsoni tõve Exelon’iga, ropinirooli, bensatropiin Sinemet pramipeksooli, karbidopa / levodopa, amantadiini Requip Mirapex Cogentin rivastigmiin Azilect, bromokriptiini, trihexyphenidyl Artane, selegiline, Rytary, Neuprole entakapooni Stalevo, biperideen, belladonna, Symmetrel, rasagilüni