Emakakaela vähi ennetamise

Vähi ennetamine on võetud meetmeid, et vähendada võimalust saada; vähk. Autor ennetada vähki, mitu uut vähijuhtu; grupis või elanikkonna langeb. Loodetavasti alandada; surmade arv põhjustatud vähki.

Selleks, et vältida uue vähkkasvajad hakanud teadlased vaadata riskitegurid ja kaitsvad tegurid. Midagi, mis suurendab teie; võimalus haigestuda vähki nimetatakse vähiriski tegur; midagi, mis vähendab teie võimalus haigestuda vähki on; nimetatakse vähi kaitsev tegur.

Mõned vähi riskitegureid saab vältida, kuid paljud ei saa .; Näiteks nii suitsetamise ja pärib teatud geenid; riskifaktorid teatud tüüpi vähi, kuid ainult suitsetajatele võib olla; vältida. Regulaarne kehaline ja tervislik toitumine võib olla kaitsev; tegurid mõnede vähitüüpide. Vältides riskitegurid ja; suurendades kaitsvad tegurid võivad alandada riski, kuid see ei; ei tähenda, et sa ei saa vähk.

Erinevaid viise ennetada vähki uuritakse, sealhulgas

Emakakaelavähk on haigus, mille pahaloomuline (vähk) rakud moodustavad emakakaelas. Emakakaela on madalam, peenike ots emakas (õõnes pirnikujuline organ, kus loode kasvab). Emakakaela ühendab emaka tupe (sünnikanalist).

Emakakaelavähk areneb tavaliselt aeglaselt aja jooksul. Enne vähi ilmub emakakaela rakke emakakaela minna läbi rea muutusi mis rakud, mis ei ole normaalne hakkavad ilmnema emakakaela kude. Kui rakud muutuvad tavapäraseks rakkude ebanormaalsete rakkude, nimetatakse seda düsplaasia. Ebanormaalne emakakaela rakud võivad ära minna ilma ravita, jääb samaks või muutuda kasvajaks paljude aastate jooksul.

Vaata järgmist kokkuvõtteid lisateavet emakakaelavähi

Vältides vähiriski tegurid võivad aidata ennetada teatud vähkkasvajaid. Riskifaktoriteks on suitsetamine, ülekaalulisus ja ei saada piisavalt trenni. Kasvav kaitsvad tegurid nagu suitsetamisest loobumine, süüa tervislikku toitumist ja teostamisel võib aidata ennetada mõned kasvajad. Rääkige oma arsti või muu tervishoiutöötaja, kuidas sa võiksid alandada vähiriski.

Emakakaelavähk on peaaegu alati põhjustatud inimese papilloomiviiruse (HPV) infektsioon, mis levib sugulisel teel. Seal on rohkem kui 80 liiki inimese papilloomiviiruse ja umbes 30 neist võivad nakatada emakakaela. HPV 16 ja 18 on kõige sagedamini seotud emakakaelavähki.

Enamik aega, keha immuunsüsteemi saab võidelda HPV infektsiooni enne vähi vorme. Ainult väga vähesed naised nakatunud HPV arendada emakakaelavähki.

Puutuvad kokku ravimit nimega Dietüülstilböstrooli (DES), samal ajal kui ema üsas suurendab riski emakakaela düsplaasia ja selge adenokartsinoomi tupe ja emakakaela. Aastatel 1940 1971 DES anti mõned rasedad USA ennetada nurisünnitust (enneaegne sünd lootele et ei saa elada) ja enneaegse sünnituse.

Naiste seas, kes on nakatunud HPV, kellel on olnud 7 või rohkem täis perspektiivis pregnaes on suurem risk emakakaelavähi.

Naistest, kes on nakatunud HPV, kes on kasutanud suukaudsete kontratseptiivide ( “pille”) jaoks 5-9 aastat on risk emakakaelavähi mis on 3 korda suurem kui naistel, kes pole kunagi kasutatud suukaudsete rasestumisvastaste .; Risk on 4 korda suurem kui 10 aastat või rohkem kasutada. Naistel, kes lõpetavad suukaudsete kontratseptiivide, üle 10 aasta jooksul, on risk emakakaelavähi naaseb, et naisi, kes ei ole kunagi kasutanud suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid.

Naiste seas, kes on nakatunud HPV, kes kas suitsu sigaretid või hingata pruugitud suitsu on suurem risk emakakaelavähi. Risk suureneb suitsetatud sigarettide arvu päevas ja kui kaua naine on suitsetanud. Praegused ja endised suitsetajad on 2 kuni 3 korda risk emakakaelavähi düsplaasia ja invasiivse emakakaelavähki.

Võttes immuunsüsteemi nõrgenemine põhjustatud immuunsupressioonist suurendab riski HPV infektsiooni ja emakakaelavähki. Immuunsupressioonist nõrgendab organismi võimet võidelda nakkuse ja teiste haiguste puhul.

Immunosupressioon võib olla põhjustatud nende ja muude tingimuste

Naised, kes on nakatunud HIV-viirusega või kes võtavad ravimeid, et vältida äratõukereaktsiooni pärast siirdamist on vähem võimelised võitlema HPV infektsiooni ja on suurem risk emakakaelavähi.

Risk HPV nakkus on suurem naistel, kes seksuaaleluga enne vanuses 18 ja naistel, kellel on olnud 6 või enam seksuaalpartnerit.

Peaaegu kõik emakakaelavähi juhtu on põhjustatud HPV infektsioon, mis levib suguakti. Naised, kes ei ole seksuaalselt aktiivne peaaegu üldse emakakaelavähi riski.

Vaktsiinid, mis kaitsevad HPV infektsiooni oluliselt vähendada emakakaelavähi riski. Need vaktsiinid ei kaitse naisi, kes on juba nakatunud HPV.

Mitmed HPV vaktsiinide on heaks kiidetud USA Food and Drug Administration (FDA). Need vaktsiinid on osutunud nakkuse vältimiseks HPV tüübid, mis põhjustavad kõige emakakaelavähid. Kaitse HPV infektsiooni kestab 6-8 aastat. Ei ole teada, kui kaitse kestab kauem.

Harms HPV vaktsiinid on pearinglus, nõrkustunne, peavalu, palavik ja punetus, hellus, või soojus kohas süsti. Allergilised reaktsioonid on harvad.

Mõned kasutatavad meetodid ennetada suguhaiguste (suguhaiguste) vähendada riski HPV infektsioon. Kasutamise takistuseks rasestumisvastaseid, näiteks kondoomi või diafragma, aitab kaitsta HPV infektsioon.

Cancer ennetamise kliinilistes uuringutes kasutatakse otsima viise; alandada riski haigestuda teatud vähitüüpide. mõned; vähiennetuse uuringud viiakse läbi terved inimesed, kes; ei ole olnud vähk, kuid kellel on suurenenud risk vähi .; Muud ennetamise uuringud viiakse läbi inimesed, kes on olnud; vähk ja üritavad takistada teise vähi sama tüüpi; või alandada võimalus töötada uut tüüpi vähi .; Teised uuringud on tehtud tervete vabatahtlikega, kes ei ole teada; mingit vähi riskitegureid.

Eesmärk mõned vähiennetusele kliinilistes uuringutes on; teada, kas inimeste tegevust võib ennetada vähki. need; võib sisaldada süüa puu-ja köögivilju, teostamise väljumist; suitsetamine või võtate teatud ravimeid, vitamiine, mineraalaineid, või; toidulisandites.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades .; Teave kliiniliste uuringute võib leida Clinical; Uuringud osa selles foorumis .; Saate nimekiri kasvajate uuringud; emakakaelavähi ennetamise uuringutes; mis on nüüd vastu patsientidel.

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni emakakaelavähi ennetamiseks. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

sõeluuringu ja ennetamine toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Linastub ja ennetamine toimetus. Emakakaelavähi vältimist. Bethesda, MD: / tüübid / emakakaelavähi / patsiendi / Emakakaelavähi ennetustegevuse. . [PMTD: 26389339]