Emakakaelavähi ravi

Emakakaela on madalam; peenike ots emakas (edaspidi; õõnes pirnikujuline organ, kus loode kasvab). Emakakaela viib emakast; tupe (sünnikanalist).

Emakakaelavähk areneb tavaliselt aeglaselt aja jooksul. Enne vähi ilmub emakakaela rakkudes; emakakaela läbida muutused tuntud düsplaasia, kus ebanormaalsed rakud; ilmuvad emakakaela koes. Aja jooksul epiteelimuutused võib muutuda vähirakkude ja hakkavad kasvama ja; levis põhjalikumalt emakakaela ja selle ümbruses.

Emakakaelavähk on lastel haruldased.

Vaata järgmist kokkuvõtteid lisateavet emakakaelavähi

Midagi, mis suurendab teie võimalus saada haigus; nimetatakse riskifaktor. Võttes riskifaktoriks ei tähenda, et sa saad vähi, millel ei ole riskifaktoreid ei tähenda, et sa ei saa vähk. Rääkige oma arstile, kui te arvate, et teil võib olla oht emakakaela vähki.

Riskifaktorid emakakaelavähi sisaldama järgmisi

Naistel, kes on nakatunud HPV järgmised riskitegurid lisada suurenenud emakakaelavähi risk

On ka riskifaktorid, mis suurendavad riski HPV infektsiooni

Vanemas eas on peamine riskifaktor kõige vähk. Võimalus saada vähk kasvab kui saad vanemaks.

Varase emakakaelavähi ei tohi põhjustada märke või sümptomeid. Naistel peaksid olema korrektsed; arstlike, sealhulgas katsed, et kontrollida inimese papilloomiviiruse (HPV) või ebanormaalsed rakud emakakaelal. Prognoos (võimalus suurenemine); parem, kui vähk on leitud alguses.

Need ja muud nähud võivad olla põhjustatud emakakaelavähi või muud tingimused .; Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni järgmistest

Järgmised menetlusi võib kasutada

Prognoos (võimalus taastamine) sõltub järgmistest

Ravivõimalused sõltuvad järgmine

Emakakaela vähi raviks raseduse ajal sõltub etapis; vähi ja staadiumist raseduse. Emakakaelavähi leitud alguses; või vähi leitud viimasel trimestril võib olla ravi; edasi lükata pärast lapse sündi. Lisateavet vt lõik emakakaelavähi raseduse ajal.

Kasutatava protsessi teada saada, kas vähk on levinud jooksul emakakaela või muud kehaosad; nimetatakse lavastus. Teave; kogutud lavastusprotsessis määrab haiguse staadiumile. On oluline teada; etapis, et planeerida ravi.

Järgnevad uuringud ja protseduurid; Kasutada võib vahekaustas protsess

Nende tulemused katsed vaadata koos tulemused; algkoldest biopsia; määrata emakakaelavähi staadiumis.

Vähk võib levida kude, lümfisüsteemi ja vere

Kui vähk levib teise kehaosa, siis nimetatakse metastaase. Vähirakud murda eemal, kus nad hakkasid (primaarse tuumori) ja sõita läbi lümfisüsteemi või veres.

Metastaatilise kasvaja on sama tüüpi vähi esmase kasvaja. Näiteks kui emakakaelavähki levib kopsudesse vähirakud kopsus on tegelikult emakakaelavähi rakkudes. Haigus on metastaseerunud emakakaelavähk, ei kopsuvähki.

Kartsinoomi in situ (etapp 0), ebanormaalsete rakkude leidub sisemine epiteelimuutusi. Need ebanormaalsed rakud võivad muutuda vähk ja levis lähedal normaalset kude.

I etapis, vähk; Leitud emakakaelas ainult.

I etapp on jagatud etappideks IA ja IB, põhineb; vähi hulk, mis on leitud.

Lade IA jaguneb etapid IA1 ja IA2, mis põhineb kasvaja suurust.

Lade IB jaguneb etapid IB1 ja IB2, mis põhineb kasvaja suurust.

II etapis vähk on levinud väljapoole emakas kuid mitte peale vaagnaseina (kudedes, osa; body vahel puusad) või alumise kolmandiku tuppe.

II etapp on jagatud etappideks IIA ja IIB, põhineb; kui kaugele vähk on levinud.

In III staadiumis vähk on levinud alumises kolmandikus tupe ja / või peale vaagna; seina ja / või on tekitanud probleeme neerudega.

III etapp on jagatud etappideks IIIA ja IIIB põhjal, kui palju vähk on levinud.

In IV staadiumis, vähk on levinud väljapoole vaagna või võib näha limaskesta põie- ja / või pärasoole; või on levinud teistesse kehaosadesse.

IV etapp on jagatud etappideks A ja IV B, mis põhineb; kohta, kus vähk on levinud.

Korduv emakakaela; on vähk, mis on kordunud (tulevad tagasi) pärast seda on töödeldud. Vähk võib tagasi tulla; emakakaelas või mujal; keha.

Eri tüüpi ravi patsientide kohta on emakakaelavähki. Mõned ravi on standard (praegu kasutatav ravim) ja mõned testitakse kliinilistes katsetes. A ravi kliiniline uuring on läbi viidud uuringu eesmärk on aidata parandada praeguse; ravi või saada teavet uute ravimeetodite vähipatsientide .; Kui kliinilised uuringud näitavad, et uus ravi on parem kui; tavapärase ravi uus; ravi võib muutuda standard ravi. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Operatsioon (eemaldades; vähi operatsioon) on mõnikord kasutatakse emakakaelavähki. tingimuste alusel; pärast kirurgilisi protseduure võib kasutada

Konisatsiooni võib kasutada ühte järgnevatest protseduuridest

Tüüpi konisatsiooni kasutatud protseduuri sõltub sellest, kuhu vähirakud on emakakaelal ja tüüpi emakakaelavähki.

Kiiritusravi on vähiravi mis kasutab suure energiaga röntgenkiired või muud tüüpi kiirguse vähirakkude hävitamiseks või hoida neid kasvab. On olemas kahte tüüpi kiiritusravile. Väline kiiritusravi kasutab masin väljaspool keha saata kiirguse poole vähki. Sisemine kiiritusravi kasutab radioaktiivset ainet pitseeritud nõelad, seemned, juhtmed, või kateetrid, mis on paigutatud otse või paigale vähk. Edasised kiiritusraviperioodi manustatakse sõltub liik ja etapp ravitavaks vähiks.

Moduleeritud intensiivsusega kiiritusravi (IMRT) on teatud tüüpi 3-mõõtmelise (3-D) kiiritusravi et kasutab arvutit teha pilte suurus ja kuju kasvaja. Õhuke kiirte kiirguse erineva intensiivsusega (tugevused) on suunatud kasvaja mitmest vaatevinklist. Seda tüüpi kiiritusravi põhjustab vähem kahjustusi tervete kudede paigale kasvaja.

Keemiaravi on vähiravi mis kasutab narkootikume peatada vähirakkude kasvu, kas tappes rakke või peatades neid pooldumist. Keemiaravi võtta suu kaudu või süstitakse veeni või lihasesse, narkootikumid siseneda vereringesse ja jõuavad vähirakke kogu keha (süsteemset keemiaravi). Keemiaravi paigutatud otse tserebrospinaalvedelik, elundi või kehaõõnde nagu kõhu-, narkootikumid mõjutavad peamiselt vähirakkude nendes piirkondades (piirkondlikud keemiaravi). See, kuidas keemiaravi antakse sõltub liigist ja etapi ravitavaks vähiks.

Emakakaela vähk

Suunatud teraapia on ravi liik, mis kasutab narkootikume või muude ainete tuvastamiseks ja rünnak konkreetsete vähirakke ilma normaalseid rakke kahjustamata.

Monokloonsed antikeharavina on teatud tüüpi suunatud ravi, mis kasutab antikehad valmistatakse laboratooriumis ühest liigist immuunsüsteemi rakus. Need antikehad võivad tuvastada ainete vähirakud või tavaline aine, mis võib aidata vähirakud kasvavad. Antikehad lisada aineid ja tapavad vähirakke, blokeerida nende kasvu, või hoida neid levikut. Monokloonsed antikehad manustatakse infusioonina. Neid võib kasutada üksi või teha narkootikume, toksiinid, või radioaktiivse materjali otse vähirakkudele.

Bevatsisumaab on monoklonaalne antikeha, mis seostub nimetatud valgu vaskulaarse endoteeli kasvufaktori (VEGF) ning seda kasvu takistamiseks uute veresoonte et kasvajad vajavad kasvamiseks. Bevatsisumaab kasutatakse raviks emakakaelavähi mis on metastaseerunud (levivad teistesse kehaosadesse) ja korduvad emakakaelavähki.

Emakakaela vähk

Teave kliiniliste uuringute on saadaval; kodulehel.

Mõnedel patsientidel osalevad kliinilises uuringus võib olla parim ravi valikul. Kliinilised uuringud on osa vähiuuringute käigus. Kliinilised uuringud on teinud, et teada saada, kui uus vähiravi on ohutud ja tõhusad või parem kui standard ravi.

Paljud tänapäeva standard vähiravi põhinevad varasemate kliiniliste uuringute. Patsiendid, kes võtavad osa kliinilises uuringus võib saada standard ravi või olla esimeste seas, et saada uus ravi.

Patsiendid, kes võtavad osa kliiniliste uuringute aitab parandada viisi vähi käsitletakse ka tulevikus. Isegi siis, kui kliinilised uuringud ei too kaasa uusi tõhusaid ravimeid, sageli on nad vastata olulistele küsimustele ja aitab liikuda teadus- edasi.

Mõned kliinilised uuringud sisaldavad ainult patsientidel, kes ei ole veel saanud ravi. Teised uuringud test ravi patsientidel, kelle vähk ei ole paranenud. On ka kliinilisi uuringuid, et katsetada uusi võimalusi, et peatada vähi kordumist (tulevad tagasi) või vähendada kõrvaltoimeid vähiravi.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades. Vaata ravivõimalused lõik, mis tuleneb linke praeguse ravi kliinilised uuringud. Need on välja otsitud loetelu kliinilistes uuringutes.

Mõned katsed viidi läbi diagnoosida vähk või teada staadiumis vähi võib korrata. Mõned katsed korrata, et näha, kui hästi ravi mõjub. Otsused, kas jätkata, muuta või lõpetada ravi võib põhineda nende testide tulemused.

Mõned katsed on jätkuvalt teha aeg-ajalt pärast ravi lõppu. Nende tulemused testid võivad näidata, kui teie seisund on muutunud või kui vähk on kordunud (tulevad tagasi). Need katsed on mõnikord järelkontrolli katsete või kontrollide tegemist.

Arst küsib, kas teil on mõni järgmistest märkidest või sümptomitest, mis võib tähendada, et vähk on tagasi tulla

Emakakaelavähi, järelkontrolli katsed on tavaliselt tehtud iga 3 kuni 4 kuud esimese 2 aastat, millele järgnes check-ups iga 6 kuud. Kontroll-up sisaldab praeguse haiguslugu ja eksami keha kontrollida sümptomeid korduva emakakaelavähi ja hilinenud ravi toimet.

Ravi in ​​situ kartsinoom (etapp 0) võivad sisaldada järgmisi

etapp 0 emakakaelavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Lade IA emakakaelavähi jaotub etapil IA1 ja IA2.

Ravi etapil IA1 võivad sisaldada järgmisi

Ravi etapil IA2 võivad sisaldada järgmisi

etapis IA emakakaelavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi etapil IB ja lava IIA emakakaelavähi võivad sisaldada järgmisi

etapis IB emakakaelavähi ja lava IIA emakakaelavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi etapi IIB, III etapp ja etapi IVA emakakaelavähi võivad sisaldada järgmisi

etapp IIB emakakaelavähi III etapp emakakaelavähi ja lava IVA emakakaelavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi etapil IVB emakakaela; vähk võivad sisaldada järgmisi

IVB staadium emakakaelavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi korduvate emakakaelavähi võivad hõlmata; järgmine

korduvad emakakaelavähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi emakakaelavähi tiinuse sõltub etapi vähk ja kui kaua patsient on olnud rase. Biopsia ja piltdiagnostikas võib teha kindlaks määrata haiguse staadiumist. Ärge jätke lootele kiirgus MRI (magnetresonantstomograafia) kasutatakse.

Tavaliselt ei ravi on vajalik kartsinoom in situ (etapp 0) raseduse ajal. Kolposkoopia võib teha, et kontrollida invasiivse vähi.

Raseda aeglase kasvuga I etapi emakakaelavähi võib olla võimalik ravi edasi lükata kuni raseduse teisel trimestril või pärast sünnitust.

Raseda kiiresti kasvav I etapi emakakaelavähi vajada kohest ravi. Ravi võib sisaldada

Naised tuleb katsetada, et teada saada, kas vähk on levinud lümfisõlmedesse. Kui vähk on levinud lümfisõlmedesse, kohest ravi võib olla vajalik.

Ravi II etapp, III etapp ja IV staadiumi emakakaela vähi raseduse ajal võivad sisaldada järgmisi

Emakakaelavähi vt järgmine

Üldiseks vähi teavet ja muid ressursse National Cancer Institute, vt järgmine

See vähi andmete kokkuvõttes on värsket infot emakakaela vähi raviks. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Täiskasvanute ravi toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Adult Treatment toimetus. Emakakaelavähi ravi. Bethesda, MD: / tüübid / emakakaelavähi / patsiendi / emakakaela-raviga. . [PMTD: 26389422]