Hiina kurk

Ühine nimed: Hiina kurk ka tuntakse Hiina madu kõrvits, gua-Lou, Tian-hua-madalsoo, ja ühend Q.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Hiina kurk on üks enam kui 40 tunnustatud liikide Trichosanthes. See kuulub kõrvits pere ja juur, viljad, seemned, varred ja koor on kasutatud tervendavalt. Kuigi T. kirilowii on taime kõige sagedamini nimetatud hiina Materia Medica, arv seotud liikide kasutatakse sageli võltsimisaineid (vale lisandid).

Hiina kurk on tunnustatud hiina meditsiini mitu tuhat aastat. Seda kasutatakse, et vähendada palavikud, paistetus ja köha. Tärklist kaevandatud root kasutatakse abstsessid, amenorröa, kollatõbi ja polüuuria (ebanormaalselt suures koguses uriini). Kaasaegne hiina meditsiinis kasutatavad hulka suhkurtõve ja kasuta esile kutsuda aborti. Taim on kasutatud sajandeid kasvajate ravis.

Laboratoorsed uuringud on näidanud, et hiina kurk pärsib replikatsiooni HIV viirus. Hiina kurk uuritakse nii ravi juhtimise AIDS infektsioonid. Taime ka eksponeerib immunoloogiliste mõjude ja kasvajavastane omadused. Hiina kurk on kasutatud raviks invasiivse mutid. Seal on vähe kliinilisi tõendeid kasutusvõimalusi HIV, mool ravi ning kui ebaõnnestunud.

Ei ole viimastel avaldatud kliinilised tõendid, et suunata annus Hiina kurk. See kõige sagedamini manustatakse osana ravimtaimedest ettevalmistamisel TCM.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Dokumenteeritud negatiivseid mõjusid. Vältida kasutamist.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Kõrvaltoimete hulka kuuluvad hormoonide muutused, allergiline reaktsioon, vedelik kopsus või ajus, ajuverejooks, südame kahju, krambid ja palavik.

Väljavõtted Hiina kurk on äärmiselt mürgised (surm on esinenud), eriti koos parenteraalse kasutamiseks.

viited