jämesoole polüübid Guide – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Colon polüübid kasvajate koe sees jämesool, mida nimetatakse ka jämesooles. Mõned polüübid on seene-kujuline väljaulatuvad osad on lõpuks vars. Teised ilmuvad muhke tasapinnalisis vastu sooleseina .; On mitut liiki polüübid. Enamik neist on noncancerous (healoomuline), kuid üks tüüp, jämesoole polüübi, seostatakse muutustega (nn mutatsioonid) DNA limaskesta jämesooles. Need mutatsioonid võivad areneda käärsoolevähki. Mida suurem on polüübi, seda suurem on tõenäosus, et see sisaldab vähirakke .; Mõned inimesed on sündinud geneetiline soodumus mitu polüübid. Päritud seisundite nagu perekondlik adenoom ja Gardner sündroom võib põhjustada sadu polüübid kasvada käärsoole ja pärasoole. Ilma operatsiooni eemaldada kahjustatud osa soolestikus, on peaaegu kindel, et vähemalt üks neist polüübid muutuda vähktõbe keskeas. Need kaks tingimust on haruldased .; Sümptomid; Mitu korda, inimesed ei ole teadlikud nad on jämesoole polüübid, sest puuduvad sümptomid. Suuremad kasvud võivad veritseda, põhjustades vere esinemine väljaheites. Mõnikord verejooksu polüübid võib põhjustada väsimust ja muid sümptomeid aneemia (madal punaste vereliblede). Harvadel juhtudel suur polüübi võivad põhjustada kõhulahtisust või sekretsiooni suures koguses kaaliumi. See võib põhjustada märkimisväärset väsimus ja lihasnõrkus .; Diagnoos; Arst võib kasutada ühte või mitut järgmist katsetega kas Sul käärsoole polüübid; Digitaalne rektaalne eksam – arst sisestab kinnastatud sõrmega pärakusse, et kontrollida ebatavaline kasvajate või koosseise. See saab tuvastada ainult polüübid pärasooles, alumine paar tolli soole .; Fekaalse varjatud vereanalüüs – proov väljaheitest uuritakse pisikesi jälgi verd, märge polüübid .; Sigmoidoscopy – Õhuke, süüdatud toru varustatud videokaamera sisestatakse käärsoole läbi pärasoole, võimaldades arst uurida ala polüübid. Väike polüübid saab eemaldada kohaldamisala kaudu .; Kolonoskoopia – Pikem versioon kasutatav vahend sigmoidoscopy kasutatakse vt kogu pikkuses jämesooles. See on ainus test, mis uurib kõiki piirkondi, kus vähk võib kasvada. Väike polüübid saab eemaldada kohaldamisala kaudu.

Sümptomid

Mitu korda, inimesed ei ole teadlikud nad on jämesoole polüübid, sest puuduvad sümptomid. Suuremad kasvud võivad veritseda, põhjustades vere esinemine väljaheites. Mõnikord verejooksu polüübid võib põhjustada väsimust ja muid sümptomeid aneemia (madal punaste vereliblede). Harvadel juhtudel suur polüübi võivad põhjustada kõhulahtisust või sekretsiooni suures koguses kaaliumi. See võib põhjustada märkimisväärset väsimus ja lihasnõrkus .; Diagnoos; Arst võib kasutada ühte või mitut järgmist katsetega kas Sul käärsoole polüübid; Digitaalne rektaalne eksam – arst sisestab kinnastatud sõrmega pärakusse, et kontrollida ebatavaline kasvajate või koosseise. See saab tuvastada ainult polüübid pärasooles, alumine paar tolli soole .; Fekaalse varjatud vereanalüüs – proov väljaheitest uuritakse pisikesi jälgi verd, märge polüübid .; Sigmoidoscopy – Õhuke, süüdatud toru varustatud videokaamera sisestatakse käärsoole läbi pärasoole, võimaldades arst uurida ala polüübid. Väike polüübid saab eemaldada kohaldamisala kaudu .; Kolonoskoopia – Pikem versioon kasutatav vahend sigmoidoscopy kasutatakse vt kogu pikkuses jämesooles. See on ainus test, mis uurib kõiki piirkondi, kus vähk võib kasvada. Väike polüübid saab eemaldada kohaldamisala kaudu.

diagnoos

Arst võib kasutada ühte või mitut järgmist katsetega kas Sul käärsoole polüübid

Kui kaua see kestab?

Kui polüüp ei eemaldata, siis jätkab kasvamist suurem. See kestab tavaliselt mitu aastat polüüp muuta, et vähk. Kuid mõned polüübid on pahaloomulised rakud kuigi need on väikesed. Umbes üks kolmandik jämesoole polüübid edeneb vähi kolm kuni viis aastat, kui avastamata või ignoreerida.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Oht on polüübid on see, et enamikul juhtudel käärsoolevähi kevadel nende kasvajate. Võite vähendada oma võimalusi arendada vähkkasvaja polüübid järgmisel viisil

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Sageli arst saab eemaldada polüübid ajal kolonoskoopia. Seda tehakse lõigates polüübi seinast käärsoole lehe elektrivoolu lasti läbi traadi loop lõppu colonoscope. Mõnikord avatud operatsiooni läbi kõhu on vaja eemaldada väga suur polüüp. Vähkkasvaja polüübid, ümbritsev kude või osa käärsoole võib eemaldada ka.

Kui külastada arsti

Siis tuleb helistada kohe nõu, kui teil tekib veritsus pärasoolest. Samuti peaks olema rutiinne jämesoole eksamite alates vanusest 50. Inimesed, kellel on perekonnas esinenud käärsoolevähki noores eas, perekondlik adenoom või Gardner sündroom peaks algama sõelumine varem.

prognoos

Polüübid on ühised. Aga vähem kui 1% kõigist polüübid kunagi saada vähk. Kaotades polüübid, risk on veelgi väiksem. Ellujäämine sõltub staadiumis vähki. Kui vähirakud piirduvad polüübi või nad ei ole kasvanud sügavale väliskiht käärsoole-, prognoos on suurepärased. Colon vähk levib kaugemale jämesooles on seotud madalama riskiga pikaajalist vähi elulemus.