kaltsiumilisandid: ei sekku nad vererõhu ravimid?

Jah. Suurtes kogustes kaltsiumi toidulisandeid võib suhelda mõned vererõhuravimid. Koostoimed

Tiasiidid. Võttes 1500 milligrammi (mg) või rohkem kaltsiumi Tiasiiddiureetikumidega – nagu klorotiasiid (Diuril), hüdroklorotiasiidi (MICROZIDE, ORETIC) ja indapamiidi – võib põhjustada piima-leelise sündroomi, tõsine haigus.

Üldiselt hoiduma rohkem kui 1500 mg kaltsiumi (toidulisandite ja toiduainete allikatest kombineerida) päevas, kui te võtate tiasiiddiureetikumiga (nimetatakse ka vee pillid).

Kui te võtate kaltsiumit sisaldavaid toidulisandeid, võttes samal ajal tiasiiddiureetikumiga, rääkige oma arstiga sobiv annus, ja on oma vererõhku ja kaltsiumi taset kontrollida.

Kaltsiumikanali blokaatorid. Kui antud intravenoosselt (IV) liin, kaltsium võib vähendada mõju kaltsiumikanali blokaatorid, nagu nifedipiini (Adalatiga CC, Afeditab CR, Procardia), verapamiil (Calan, Covera-HS, Tarka), diltiaseem (Cardizem, Cartia XT , Dilacor XR, jt) ja teised. Tegelikult IV kaltsiumi kasutatakse, et aidata reverse kaltsiumikanali blokaator üledoosi.

Ei ole tõendeid, et suukaudne kaltsiumilisandid segada kaltsiumi blokaatorid. Kindluse mõttes kontrollida oma vererõhku regulaarselt, kui seejuures kaltsiumikanali blokaatorid ja kaltsiumit samal ajal.

Kaltsiumilisandid ei näi suhelda teiste sagedamini ette vererõhu ravimid, nagu

Rääkige oma arstile, kui te võtate kõrge vererõhu ravimid ja kaltsiumit ja on mures koostoimeid.

koos