karbidopa ja levodopa liinil ei kehti

Therapeutic Klass: parkinsonismi vastased

Kasutab karbidopa ja levodopa

Farmakoloogilise Klass: dekarboksülaasi inhibiitori

Dopamiin on kehaomane aine ajus, mis aitab tagada kontrolli liikumine ja tegevus, nagu kõndimine ja rääkimine. Patsientidel Parkinsoni tõvega, ei ole piisavalt dopamiini mõnel ajuosades. Levodopa siseneb aju ja aitab asendada puuduvat dopamiini, mis võimaldab inimestel paremini toimida. Suurendades dopamiini hulk ajus, levodopa aitab kontrollida sümptomeid ja aitab teil sooritada igapäevaseid tegevusi nagu kaste, kõndimine ja käitlemise kööginõud.

karbidopa ja levodopa on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Karbidopa ja levodopa järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon karbidopa ja levodopa või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus levodopa ja karbidopa kombinatsiooniga lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga Duopa® eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on probleeme neerudega, mis võib vajada ettevaatusega patsientidel, kes saavad karbidopa ja levodopa.

Enne Kasutades karbidopa ja levodopa

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate karbidopa ja levodopa, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades karbidopa ja levodopa mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades karbidopa ja levodopa ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades karbidopa ja levodopa mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades karbidopa ja levodopa koos ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate karbidopa ja levodopa või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise karbidopa ja levodopa. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kasuta karbidopa ja levodopa täpselt nii nagu arst. Ärge kasutage seda sagedamini või enam, kui arst on tellitud.

karbidopa ja levodopa peaks tulema koos ravimi juhendis ja patsiendi juhiseid. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Duopa® on väike, plastikust konteiner kutsunud paberit. karbidopa ja levodopa antakse pidevalt 16 tundi läbi toru, mis pannakse magu nimetatakse PEG-J. Väike kaasaskantav pump (CADD-1400), mis liigutavad Duopa® kassetist läbi oma PEG-J toru. See võib anda ka lühikest aega kasutades toru läbi nina nimetatakse nina-peensoole (NJ) toru. Arst näitab teile, kuidas kasutada Duopa® ja kaasaskantav pump enne kasutamist esmakordselt.

Enne karbidopa ja levodopa, arst peab olema korras teha väike auk magu panna PEG-J toru. Arst vaja küsida, kas teil on olnud mao operatsioon või probleeme maoga enne karbidopa ja levodopa.

Määratud annus Duopa® on programmeeritud pump arst. Teie Duopa® annust muuta ainult arst.

Hoia pakkumise karbidopa-levodopa koheselt vabastavate tablettide puhul te ei ole võimalik saada oma Duopa® infusiooni. Teil on vaja ka neid tablette oma ettenähtud öist doosi pärast Teie Duopa® annust.

Kuna valk võib mõjutada organismi vastus karbidopa ja levodopa, kõrge valgusisaldusega dieeti tuleks vältida. Sisselaske normaalne valkude tuleks vahedega võrdselt kogu päeva, või võtta nii, nagu teie arst.

Kui te võtate multivitamiini tablette või plaanite hakata võtma neid, arutame seda kõigepealt oma arstiga. Rauasoolad (vitamiinide) võib hoida karbidopa ja levodopa toimet.

Annus karbidopa ja levodopa olla erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid karbidopa ja levodopa. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Õige kasutamine karbidopa ja levodopa

karbidopa ja levodopa tuleb pöörata kindla graafiku alusel. Kui te unustate annuse või unusta kasutada oma ravimit, pöörduge arsti või apteekriga juhiseid.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Hoida Duopa® kassett külmkapis. Valguse eest kaitstult. Hoidke seda karbil enne kasutamist. Kui eemaldate Duopa® kassett külmkapist tuleb kasutada 16 tunni jooksul. Mitte külmutada.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused võimaldavad muutusi teie annust ja kontrollida soovimatuid tagajärgi.

Ärge võtke karbidopa ja levodopa kui olete võtnud monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorite (nt fenelsiin, tranüültsüpromiin, Nardil®, Parnate®) viimase 2 nädala jooksul.

Kasutades karbidopa ja levodopa võib põhjustada mao või soolestiku probleemid. Helistage oma arstile kohe, kui teil on kõhuvalu või kõhuvalu, kõhukinnisus, mis ei lähe ära, iiveldus, oksendamine, palavik, või tume, tõrva meenutav väljaheide.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal karbidopa ja levodopa

karbidopa ja levodopa võib põhjustada pearinglust, uimasust, nõrkust, uimasust, probleeme liigutuste kontrollimisel, või häda, keskendumisraskused või selgelt nägemast. Veenduge, et teate kuidas reageerite karbidopa ja levodopa enne autojuhtimist, masinate või teha muud tööd, mis teil vaja olla tähelepanelik, hästi koordineeritud, või ei suuda mõelda ega näe hästi.

Mõned inimesed, kes on kasutanud karbidopa ja levodopa oli ebatavaliste muutuste suhtes oma käitumist. Rääkige oma arstiga kohe, kui hakkate probleeme hasartmängudega või suurenenud huvi seksi kasutades karbidopa ja levodopa.

Kui teil tekib ebaharilik või kummalised mõtted ja käitumine saamise ajal karbidopa ja levodopa, siis kindlasti rääkige sellest oma arstile. Muud muutused võivad olla segasus, depressiooni süvenemine, visuaalseid hallutsinatsioone (näete asju, mida pole olemas), suitsiidimõtete ja ebatavaliste põnevust, närvilisus või ärrituvus.

Ärge lõpetage karbidopa ja levodopa ilma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikku lõpetamist. See võib aidata ära hoida võimaliku halvenemise oma seisundit ja vähendada võimalust võõrutusnähud, nagu krambid (hood), hingamisraskused, kiire pulss, kõrge palavik, kõrge või madal vererõhk, suurenenud higistamine, kusepidamatus , tugev lihasjäikus, ebatavaliselt kahvatu nahk, või väsimus.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on põletamine, tuimus, kipitus, valulik aisting, nõrkus, käed või jalad, või jalad, või tasakaaluhäired või piinlikkus, kui te kasutate karbidopa ja levodopa. Need võivad olla sümptomid perifeerne neuropaatia.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu rinnus või kõhus, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, valu õlgades, kätes, lõualuu või kaelas või higistamine pärast karbidopa ja levodopa.

On oluline, et teie arst kontrollida oma nahka regulaarselt märke nahavähi nimega melanoom. Kui märkate ebatavalist punane, pruun või mustad täpid nahal, rääkige sellest kohe oma arstile.

karbidopa ja levodopa kõrvaltoimed

karbidopa / levodopa

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et te võtate karbidopa ja levodopa. Tulemused mõned testid võivad mõjutada karbidopa ja levodopa.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Parkinsoni tõve Exelon, ropinirooli, benstropiin Sinemet, pramipeksooli, karbidopa / levodopa, amantadiini Requip

Maliigne neuroleptiline sündroom Sinemet, karbidopa / levodopa Sinemet CR, Lodosyn, Parcopa

GTP-CH Puudus Sinemet, karbidopa / levodopa Sinemet CR, Lodosyn, Parcopa