Kasvab haav

Suuhaavandid, mida nimetatakse ka aftoosset haavandid, on väike ja madal kahjustusi, mis arenevad pehmete kudede suus või lobus igemeid. Erinevalt ohatis, suuhaavandid ei esine pinnal huuled ja nad ei ole nakkav. Nad võivad olla valus, aga ja saavad süüa ja rääkida raske.

Enamik suuhaavandid minema oma nädal või kaks. Pöörduge arsti või hambaarsti, kui teil on ebatavaliselt suur või valulik suuhaavandid või suuhaavandid, mis ei tundu paraneda.

Väike suuhaavandid

Enamik suuhaavandid on ümmargused või ovaalsed valge või kollane keskus ja punane ääris. Nad moodustavad suus – või keele all, sees oma põski või huulte, lobus igemeid, ega oma pehme suulae. Te võite näha, kipitus või põletustunne päev või kaks enne haavandid tegelikult tunduvad.

Major suuhaavandid

On mitut tüüpi suuhaavandid, sealhulgas väikesed, suured ja herpeselaadne haavandid.

Herpeselaadne suuhaavandid

Väike suuhaavandid on kõige levinum ja

Millal näha arsti

Major suuhaavandid on vähem levinud ja

Herpeselaadne suuhaavandid on haruldane ja tavaliselt arendada hilisemas elus, kuid nad ei ole põhjustatud herpesviiruse. Need suuhaavandid

Pöörduge arsti poole, kui teil tekivad

Vaata oma hambaarstiga, kui sul on terav hambapindadele või hambaraviseadmete et tundub, et vallandada haavandid.

Täpsed põhjus suuhaavandid jääb selgusetuks, kuigi teadlased kahtlustavad, et tegurite kombinatsioon aitab puhanguid, isegi üks ja sama isik.

Võimalik vallandab suuhaavandid hulka

Suuhaavandid tõttu võib tekkida teatud seisundite ja haiguste, nagu

Erinevalt ohatis, suuhaavandid ei ole seotud herpesviirusinfektsioonist.

Igaüks saab arendada suuhaavandid. Aga need tekivad sagedamini teismeliste ja noorte täiskasvanute, ja nad on sagedamini naistel.

Sageli inimesed korduva suuhaavandid perekonnas on esinenud häire. See võib olla tingitud pärilikkus või jagatud tegur keskkonda, nagu näiteks teatud toitude või allergeene.

Arst või hambaarst saab diagnoosida Kasvab haav, mis põhineb tema välimus. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Enne oma ametisse teha nimekirja

Teave koguda

Mida ootate oma arsti või hambaarsti

suu loputust

Aktuaalsed tooteid

Suuline ravimid

Cautery haavandid

toidulisandid

Seotud terviseprobleemide

Siin on mõned põhilised küsimused küsida

Ärge kartke küsida lisaküsimusi ajal oma ametisse.

Ole valmis vastama küsimustele oma arstile või hambaarstile, nagu

Testid ei ole vaja diagnoosida suuhaavandid. Arst või hambaarst saab neid identifitseerida nägemis- eksami. Mõnel juhul võib teil katsed, et kontrollida ka muid terviseprobleeme, eriti kui teie, suuhaavandid on raske ja pidev.

Ravi ei ole tavaliselt vajalik alaealise suuhaavandid, mis kipuvad kustutada oma nädal või kaks. Aga suur, püsiv või ebatavaliselt valulik haavandid sageli vaja arstiabi. Mitmed ravivõimalused olemas.

Kui teil on mitu suuhaavandid, võib arst välja kirjutada suuloputusvedelikus sisaldavad steroid deksametasooni (dek-suh-move-uh-külvatud), et vähendada valu ja põletikku või lidokaiini vähendada valu.

Üle leti ja retseptita tooteid (pastad, kreemid, geelid või vedelikud) võib aidata leevendada valu ja kiiruse paranemist, kui rakendada individuaalset haavandid, niipea kui nad ilmuvad. Mõned tooted on toimeained, näiteks

On palju muid aktuaalseid tooteid suuhaavandid, sealhulgas ilma toimeaineid. Küsige oma arsti või hambaarstiga nõu, mis võib töötada teie jaoks parim.

Suuline ravimeid võib kasutada, kui suuhaavandid on raske või ei reageeri paikset ravi. Nende hulka võivad kuuluda

Ajal cautery, vahend või keemilist ainet kasutatakse põletada, sear või hävitada kude.

Arst võib määrata toidulisandiga kui tarbida väikeste koguste olulisi toitaineid, nagu foolhappe (foolhape), B6-vitamiin, vitamiin B-12 või tsink.

Kui teie, suuhaavandid seotud tõsisem terviseprobleem arst ravib haigust.

Selleks, et aidata leevendada valu ja kiiruse paranemist, leiavad need nõuanded

Suuhaavandid sageli korduvad, kuid siis võib olla võimalik vähendada nende sagedust, järgides neid nõuandeid

külastada oma arsti