Kiusamine: kuidas peatada

Kui sul on kiusatud, võite tunda isoleeritud või hirmunud. Te võite leida seda raske teha sõpradele või rääkida inimestega oma vanusest. Aga sa ei pea taluma kiusamist.

Et lõpetada kiusamine, räägi kellelegi. Paludes abi ei ole nõrkuse tunnus, see on esimene samm, et lahendada olukord, mis ei ole vastuvõetav. Igaühel on õigus tunda end turvaliselt kooli ja seadus ütleb oma kool peab püüdma vältida igasugust kiusamist.

Seal on palju inimesi, kes kuulavad ja aitavad. Teavita teda usaldada, nagu lapsevanem, hooldaja, õpetaja või sõber. Kui sa tunned, et ei saa rääkida otseselt ühelegi neist inimestest, kirjutada neid tähele või neile meili.

Vahel inimesed arvavad, rääkides lapsevanem või õpetaja teeb asja hullemaks. Kui olete mures selle, kutsuvad Childline usalduse kohta 0800 1111, olukorda selgitada ja nõu küsida. Childline nõustajad aitavad tahes laps või noor iganes probleem, ning nad ei hinnata teid.

Kelle poole pöörduda abi saamiseks kiusamisega

Childline annab ka järgmisi nõuandeid oma veebilehel

Allpool on mitu abiliinidele ja organisatsioonid, mis aitavad teil lõpetada kiusamine.

Helista Childline usalduse kohta 0800 1111, olukorda selgitada ja nõu küsida.

Childline 0800 1111

Childline on infotelefon ja kodulehel noortele ja lastele. Teil on võimalik helistada Childline konfidentsiaalselt igal ajal päeval või öösel rääkida muretult. Kõned on tasuta tavatelefonidele ja mobiiltelefonidele, ja nad ei ilmu telefoniarvele. Võite ka otse võrgus vestelda nõustaja või võtke Childline e-posti teel või teadetetahvel. Childline kodulehel on kasulik sektsiooni, kuidas toime tulla kiusamine.

Bullybusters 0800 169 6928

Abi erinevaid kiusamine

Bullybusters pakub tasuta kiusamisvastaseid liin igaüks, kes on mõjutanud kiusamine. Samuti on kodulehel ja teadetetahvel, punktide spetsiaalselt lastele ja noortele.

Kiusamine UK 0808 800 2222

Kiusamine UK pakub ulatuslikke praktilisi nõuandeid ja infot kiusamine noorte ja tema kodulehel on jagu kiusamine koolis.

Childline kodulehel on sektsioon rassismi ja mida saate teha, kui sul tekib rassistliku kiusamise.

Eemale keegi osaleb kiusamine.; Hoia rühm sõpru, kui sa ei tunne ohutu.; Jalgsi koju kellegagi või saada lift.; Küsige oma kaaslasi otsida välja teid.; Püüa mitte võitlema, kui sa võiksid hätta või haiget saada.; Ärge vastake kuritahtlik sõnum.; Säilitage ja säästa ebameeldivaid lugemiseks olete saanud. Blokeeri tülinorija alates Teiega või unfriend neist sotsiaalse meedia.; Küsi oma kooli kohta oma kiusamisvastaseid poliitika, et teada saada, mida nad peaksid tegema kiusamise.

Ärge kleepige see, lõpetada seda! (PDF, 993kb), asutatud Mencap kampaaniad vastu kiusamine noorte õpiraskustega.

Kuidas teie usaldust tagasi pärast kiusamine

Igaüks on heategevus noortele ja täiskasvanutele mõjutab homofoobiat ja transfoobiat. See on abitelefon noortele, kes kogevad homo- ja transseksuaalsuse kiusamine. Teil on võimalik helistada iga actionline kohta 0808 1000 143 tööpäeviti 09:00-05:00. Kõned on tasuta tavatelefonidele ja kõige mobiiltelefonidele.

Kiviaia on heategevus, mis võitleb võrdsed õigused lesbid, geid ja biseksuaalsed inimesed. Tema haridus kõigile kampaania tegeleb homofoobia ja homofoobsete koolikiusamise kogu Ühendkuningriigis. On haridus kõigile lehelt leiab juhtumiuuringud ja fakte ja arve homofoobse koolikiusamise, samuti nõuandeid noortele ja õpetajatele.

Hooldaja-Trust uuring 2013. aastal leitud veerand noorte täiskasvanute hooldajad rääkisid oli kiusatud koolis, sest nende eest hoolitsemine rolli.

Mulin on kogukond noortele hooldajate (alla 18-aastaste) juhivad Hooldajad Trust. Võite küsida küsimusi ja saada nõuandeid online.

Matter on Hooldajad Trust kogukond noorte täiskasvanute hooldajad vanuses 16 kuni 25 ja on infot ja nõu jagu.

Küberkiusamine kasutab tehnoloogiat riiukukk inimest. Uuri, kuidas tulla toime küberkiusamine.

See ei ole täielik loetelu. Leiad palju rohkem kiusamisvastaseid organisatsioone Kiusamise Alliance veebilehel, mis sisaldab kõiki olulisi allikaid kiusamisvastaseid teavet ja tuge. Pea meeles, et võite helistada Childline usalduse kohta 0800 1111 rääkida mistahes kiusamine.

Kiusatud saab mõlk kellegi usaldust, kuid seal on mõned näpunäited saab jälgida ennast paremini tundma ennast.

Allpool on organisatsioonid, mis pakuvad nõuandeid laste ja noorte võimalusi, kuidas suurendada, kui hästi sa hakkama keerulistes olukordades.

20/05 /

20/05 /

teenused

asukoht

Childline: kuidas ehitada oma usaldust ja enesehinnangut; Childline: püsti ise, koduleht: viis, kuidas ehitada oma enesehinnangut

Teenused lähedal

Vaimse tervise keskus noortele nõu depressioon, ärevus, enesevigastamine, stress, kiusamise ja söömishäired

Teave, videod ja tõeline lugusid kiusamist, sealhulgas kust leida nõu ja abi vanematele

Abi ja toetust noortele

Dr Chris Williams annab teile näpunäiteid, mis aitavad ehitada oma usku. See podcast on üks kaheksa-osa seeria Moodzone

Kiusamine on mureks paljudele vanematele ja hooldajatele. Uuri välja, mida saate teha, et aidata oma last

kiusamine

Moodzone: madal usaldus ja enesekindlus

Kiusamine: nõuanded vanematele