klamüüdia teadus

Teadlased otsivad paremaid võimalusi, et diagnoosida, ravida ja ennetada klamüüdia. Näiteks theernment instituudi teadlased Rocky Mountain Laboratories Hamilton, Montana, arenevad vaktsiin klamüüdia. Vaktsiin testitakse on ühekomponentne vaktsiin, mis on mõeldud kaitseks kõik 15 klamüüdia sordid. Uuringud on juba näidanud, et vaktsiin võib takistada laboris rakkude nakatumise.

Lisaks theernment toetatud teadlased õpivad ravivõimalusi klamüüdia infektsioon. Hiljutine kliinilises uuringus võrreldi kahte -recommended ravi lihtne urogenitaslsest klamüüdia, asitromütsiini ja doksütsükliin. Selle analüüsi tulemused uuringus ilmnes, et nii antibiootikumid on efektiivsed klamüüdia ja kinnitas, et neid saaks ravile.

Teine ennetusstrateegiat tegeleta on areng mitmeotstarbeline vältivate tehnoloogiate (preparaadid, mida võib tuppe sisestada nakkuse vältimiseks), mis on efektiivsed ja naistel kerge kasutada.

Et paremini mõista patogeneesis C. trachomatis on teadlased uurib ka organismi geneetilise meik. theernment toetatud teadlased kindlaks täieliku genoomi (geneetiline plaan) C. trachomatis. Genoomi esindab entsüklopeedia informatsioon bakter. Teadlased on ka teinud olulisi edusamme meetodite arendamist manipuleerida genoomi, sealhulgas võime kustutada võti geene, et teada saada nende funktsioonid. Need saavutused annavad teadlastele olulist teavet, mida nad tuvastada uusi sihte ravimeid, diagnostika ja vaktsiine.