klindamütsiini otstarbeks, doosi ja kõrvaltoimete

Mis on klindamütsiini?

Klindamütsiin kasutatakse raviks tõsiseid infektsioone põhjustavad bakterid.

Klindamütsiini võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Klindamütsiini võivad põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla raske või põhjustada tõsiseid eluohtlikke soolestiku probleeme. Kui teil on vesine või verine, katkestage ravimi kasutamist ja pöörduge arsti poole.

oluline info

Enne klindamütsiini, rääkige sellest oma arstile, kui teil on neeruhaigus, maksahaigus, soolestiku häired nagu koliit või Crohni tõbi või astma, ekseemi või naha allergilist reaktsiooni.

Võtke klindamütsiini täieliku ettenähtud aja jooksul. Teie sümptomid võivad parandada enne kui infektsioon on täielikult kustutatud. Vahele annustes võib suurendada oma riski veelgi infektsioon, mis on antibiootikumide suhtes resistentne. Klindamütsiini ei ravi viirusinfektsioon, nagu tavaline külmetus või gripp.

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate seda ravimit. Mõnikord tuleb nende kasutamine lõpetada lühikese aja jooksul.

Sa ei tohi seda ravimit, kui te olete allergiline klindamütsiinravi või linkomütsiinile.

Enne ravimi võtmist

Veendumaks klindamütsiini on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

esinenud koliit, Crohni tõbi, või muu soolehäireks

ajalugu ekseemi või naha allergilist reaktsiooni

maksahaigus

astma või anamneesis raske allergiline reaktsioon aspiriin

kui sa võtta ka erütromütsiin; või

kui te olete allergiline kollane toiduvärviga.

Klindamütsiini eeldatavasti ei kahjusta loodet. Rääkige oma arstile, kui olete rase või plaanite rasestuda ravi ajal.

Klindamütsiini võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita selle ravimi kasutamise ajal.

Ära anda klindamütsiini süsti lapsele ilma arsti poole. Süstitavate ravim sisaldab koostisosa, mis võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid või surma väga väikelastel või enneaegset imikut. Ärge laske vanem laps kasutada seda ravimit ilma täiskasvanu järelevalve.

Võtke klindamütsiini täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge kasutage seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Võtke kapsel koos klaasi veega hoida ärritavad kurku.

Mõõda suulise vedelik süstlaga tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Klindamütsiini mõnikord süstib lihasesse või veeni süstida läbi IV. Mõnikord tuleb näidata, kuidas kasutada süstid kodus. Ärge ise süstida seda ravimit, kui te ei saa aru, kuidas süstida ja korralikult käsutada kasutatud nõelad, IV torusid ja muid objekte, mida kasutatakse ravimi süstimist.

Kasuta ühekordset nõela ainult üks kord. Järgige kõiki riigi või kohalike seaduste kohta viskamine ära kasutatud nõelad ja süstlad. Kasutage torkekindlat “teravate” konteinerisse (küsige apteekrilt, kust saada üks ja kuidas see ära visata). Hoidke konteinerit kättesaamatus kohas lastele ja lemmikloomadele.

Veendumaks, see ravim ei põhjusta kahjulikke mõjusid, siis võib vaja sagedast meditsiinilised analüüsid ravi ajal.

Kasutage seda ravimit täielikuks ettenähtud aja jooksul. Teie sümptomid võivad parandada enne kui infektsioon on täielikult kustutatud. Vahele annustes võib suurendada oma riski veelgi infektsioon, mis on antibiootikumide suhtes resistentne. Klindamütsiini ei ravi viirusinfektsioon, nagu gripp või külmetus.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest. Kaitsta süstitav ravim kõrge kuumus.

Ärge hoidke vedelat külmkapis. Viska ära kõik kasutamata suukaudsete vedelate 2 nädala pärast.

Kuidas ma peaksin kasutama klindamütsiini?

Kasutage vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge kasutage kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Antibiootikumid võivad põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla märk uue nakkuse. Kui teil on vesine või verine, lõpetage klindamütsiini ja pöörduge arsti poole. Ärge kasutage kõhulahtisuse meditsiinis, kui arst on määranud.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni klindamütsiinravi: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Klindamütsiini võivad põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla raske või põhjustada tõsiseid eluohtlikke soolestiku probleeme. Kui teil on vesine või verine, lõpetage klindamütsiini ja pöörduge arsti poole.

Helistage oma arstile, kui teil on

mingeid muutusi sooletegevuses

vähe või üldse mitte urineerimine

metalli maitse suus

põletikunähud keha – lümfisõlmede, gripisümptomid, kerged verevalumid või verejooks, raske surin või tuimus, nõrkus, valu ülakõhus, kollatõbi (naha kollasus või silmad), valu rinnus, uued või süvenevad köha koos palavikuga, hingamisraskused; või

rasked naha reaktsiooni-palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Ühine klindamütsiini kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

iiveldus, oksendamine, kõhuvalu

Mis juhtub üleannustamise korral?

Kerge nahalööve; või

tupe sügelus või heakskiidu

Mida tuleks vältida, kui kasutate klindamütsiini?

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Teised ravimid võivad suhelda klindamütsiini, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

Klindamütsiini kõrvaltoimeid

10.01.2016-04-18, 09:24:58.

Rasedus B-kategooria pole tõestatud risk inimestele

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Bakteriaalne infektsioon tsiprofloksatsiin, amoksitsilliin, doksütsükliin, asitromütsiini, metronidasool, Augmentin

Naha ja pehmete kudede infektsioon tsiprofloksatsiin, amoksitsilliin, doksütsükliin, asitromütsiini, metronidasool, Augmentin

Sinusiit prednisooni, tsiprofloksatsiin, amoksitsilliin, asitromütsiini, Augmentin

Bakteriaalne vaginiit metronidasooli, Cleocin, tinidasooli, MetroGel-Tupe, äädikhape aktuaalne

Millised teised ravimid mõjutavad klindamütsiini?

klindamütsiini