klorasepaat (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused, et näha, kas ravim on töökorras. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile. Arst võib teil liituda rasedusregistrit võtvatel patsientidel krampe meditsiinis.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel, eriti vanemate inimeste, unine, uimane, uimasust, kohmakas või labiilne, või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Ka see ravim võib põhjustada kaheli nägemine või teised nägemishäired. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole valvas ega suuda mõelda ega näe hästi.

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi (KNS) depressantide (ravimid, mis sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; ravimid haigushoogude või barbituraadid lihaslõõgastid või anesteetikumid (nüristava ravimid), sh mõned anesteetikumidele. Pöörduge arsti või hambaarsti Enne ükskõik millise eespool, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge lõpetage ravimi võtmist ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult. See võib aidata vältida halvenemist oma seisundit ja vähendada võimalust võõrutusnähud, nagu krambid (hood), hallutsinatsioonid, iiveldus või oksendamine, mao või lihaskrambid, värinad või ebatavaline käitumine.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel tuleb erutatud, ärritatud või näidata teistele ebanormaalne käitumine. See võib põhjustada ka mõned inimesed on enesetapumõtted ja tendentsid või saada rohkem alla surutud. Kui teil, teie laps või teie hooldaja neid märkate kõrvaltoimeid, rääkige oma arsti või oma lapse arstile.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.