koarktatsioon

Coarctation (ko-ahrk-TAY-Shun) aordi – või aordi coarctation – on ahenemine aordi suuri veresooni, mis hargneb oma südames ja pakub hapnikurikast verd keha. Kui see juhtub, siis peab süda pumbata raskem sundida vere läbi kitsa osa oma aordi.

Koarktatsioon esineb üldiselt sünnihetkel (kaasasündinud). Koarktatsioon võib ulatuda kergest kuni raske, ja ei pruugi kohe kuni täiskasvanuks saamiseni, sõltuvalt sellest, kuidas vähenenud aordi on.

Millal näha arsti

Koarktatsioon esineb sageli koos teiste südame defekte. Kuigi ravi koarktatsioon on tavaliselt edukad, see on seisund, mis nõuab hoolikat järelkontrolli läbi täiskasvanueas.

Mida sa saad teha

Koarktatsioon sümptomid sõltuvad seisundi raskusest. Enamik inimesi ei ole sümptomeid. Laste tõsiste aordi kitsenemine võib märke ja sümptomeid varem elus, kuid kerge juhtudel sümptomiteta ei pruugi olla diagnoositud kuni täiskasvanuks saamiseni. Inimesed võivad olla ka sümptomite või teiste südame defekte, et nad on koos koarktatsioon.

Mida ootate oma arsti

Beebid raske koarktatsioon võib alata võttes nähud ja sümptomid varsti pärast sündi. Need sisaldavad

diagnostilised testid

Ravimata, aordi coarctation imikutel võib viia südamepuudulikkuse või surma.

Vanematel lastel ja täiskasvanutel tingimust sageli ei ole sümptomeid, kuna need võivad olla kergemad ahenemine aordi. Kui tekivad tunduvad kõige levinum märk on kõrge vererõhk (hüpertensioon) mõõdetud kätes. Kuigi vererõhk on kõrge kätes, vererõhk on tihti madalam jalad need, kellel koarktatsioon. Märgid ja sümptomid võivad hõlmata

Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on järgmised tunnused või sümptomid

Kuigi kogevad need nähud või sümptomid ei tähenda tingimata, et teil on tõsine probleem, see on parim, et saada möllitud kiiresti. Varajase avastamise ja ravi võib aidata päästa oma elu.

Arstid ei ole kindel, mida põhjustab koarktatsioon või aordi coarctation. Teadmata põhjustel kerge kuni raske ahenemine areneb osa aordis. Kuigi aordi coarctation võib esineda kõikjal piki aordi coarctation on kõige sagedamini lähedal veresoon, mida nimetatakse arterioosjuha. Seisund tavaliselt algab enne sündi (kaasasündinud).

Harva koarktatsioon arendab hilisemas elus. Traumaatiline vigastus võib kaasa tuua koarktatsioon. Harva, raske ateroskleroosi (ateroskleroosi) või haigus, mis põhjustab põletik arterites (Takayasu arteriit) võib vähendada aordi viib aordi coarctation.

Koarktatsioon esineb tavaliselt kaugemale veresooni, mis hargnema oma ülakeha ja enne veresooni, mis viivad oma alakeha. See võib sageli põhjustada kõrget vererõhku kätes, kuid madal vererõhk jalad ja pahkluud.

Mis koarktatsioon, alumise südame vasaku vatsakese (vasak vatsake) südame tööd raskem pumbata verd läbi ahenenud aordi ja vererõhk võib suurendada vasaku vatsakese. See võib põhjustada seina vasaku vatsakese paksendamiseks (hüpertroofia).

Koarktatsioon esineb sageli koos teiste kaasasündinud südame defekte, kuigi arstid ei tea, mis põhjustab mitmeid südame defekte moodustavad koos. Teie või teie laps võib olla tõenäolisem on aordi coarctation kui teil või teie lapsel on teatud südamehaiguste, sealhulgas

Koarktatsioon on ka sagedamini inimesed, kellel on teatud geneetilised haigused, nagu Turneri sündroomiga. Naised ja tüdrukud Turneri sündroom on 45 kromosoomi, millest üks puuduv või puudulikud X kromosoomi asemel 46. Umbes 10 protsenti naiste ja tüdrukute Turneri sündroom on aordi coarctation.

Ravimata koarktatsioon viib sageli tüsistused. Mitmed tüsistused võivad olla tingitud pikaajalise kõrge vererõhk tingitud aordi coarctation. Komplikatsioonid on võimalikud ka pärast ravi koarktatsioon.

Tüsistused koarktatsioon võib sisaldada

Kirurgia

Balloonangioplastika ja stentimisprotseduuride

ravim

pärast ravi

Lisaks kui koarktatsioon on tõsine, südant ei pruugi olla võimeline pumpama piisav verega elundite keha. See võib kahjustada südant. See võib põhjustada ka neerupuudulikkus või muu organi puudulikkus.

Kui teie koarktatsioon raviti kui sa olid noor, on potentsiaalne oht aordi uuesti ahenemine (re-coarctation) ajas. See võib nõuda täiendavat ravi. Samuti on suurem risk haigestuda kõrge vererõhk.

Kui teil või teie lapsel tekivad nähud ja sümptomid ühine koarktatsioon, pöörduge arsti poole. Pärast esialgset eksam, siis on tõenäoline, et arst suunab teid või teie last arsti koolitatud diagnoosi ja ravi südamehaiguste (kardioloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Küsimused arstil on algse nimetamise hulka

Küsimused küsida, kas sa nimetatud kardioloog hulka

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, kui te ei saa aru midagi.

Arst, kes näeb teie või teie laps võimalike koarktatsioon küsida mitmeid küsimusi.

Kui oled inimene kannatada

Kui laps või laps mõjutab

Vanus, mis koarktatsioon diagnoositakse sõltub seisundi tõsidusest. Kui aordi coarctation on raske, see on tavaliselt diagnoositud imikueas. Katsed koarktatsioon enne sündi sageli ei ole võimalik.

Täiskasvanud ja vanemad lapsed, kellel on diagnoositud koarktatsioon võib olla kergemad juhtumid ja ei ole sümptomeid. Nad võivad sageli tunduvad terved, kuni arst tuvastab

Katsed kinnitada diagnoosi koarktatsioon võib sisaldada

Ehhokardiogrammis. Ehhokardiogrammid kasutada Kõrge heli lained toota pildi oma südame. Helilainete põrgatama off oma südame ja toota liikuvaid pilte, mida saab vaadata videopildilt.

Ehhokardiogrammi võib sageli asukoha tuvastamiseks ja raskusest aordi coarctation ja näidata teiste südame defekte, näiteks Poskihammas aordiklapp. Arstid kasutavad sageli ultraheliuuringu diagnoosida koarktatsioon ja määrata kindlaks kõige sobivam ravi võimalusi teile.

Elektrokardiogramm (EKG). EKG salvestab elektrilist aktiivsust oma südames iga kord, kui ta sõlmib. Selle tegevuse käigus laigud juhtmed (elektroodid) on paigutatud rinnus, randmete ja pahkluude. Elektroodid mõõta elektrilist aktiivsust, mis on salvestatud paberil või arvutiekraanil.

Kui koarktatsioon on tõsine, EKG võib näidata, et seinad alumise südame kambrid laienenud (vatsakese hüpertroofia).

Magnetresonantstomograafia (MRI). MRI kasutab võimsat magnetvälja ja raadiolainete üksikasjalikumat pilti oma südant ja veresooni.

MRI võib paljastada asukoha ja raskusastmest koarktatsioon kindlaks, kas see mõjutab teiste veresoonte keha ja tuvastada, kas teil on muid südame defekte. Arstid võivad kasutada ka seda testi teha kindlaks oma ravivõimalusi.

Kompuutertomograafia (CT) skaneerimist. Kompuutertomograafia kasutab mitmeid röntgenpildid luua üksikasjalik ristlõike pilte oma keha.

Ühes CT angiogrammis arst süstib värvi veresoonde rõhutada verevool teie arterid ja veenid. CT angiogrammis lubab oma arstiga, et näha asukohta ja raskusastmest koarktatsioon kindlaks, kas see mõjutab teiste veresoonte keha ja avastada teisi südame defekte. Arstid võivad kasutada seda testi, et määrata oma ravivõimalusi.

Südame kateteriseerimine. Selle protseduuri käigus arst sisestab pikk, peenike toru (kateeter) arterisse või veeni oma kubemes ja niidid seda oma südame kasutades röntgenkiirgust.

Arst võib süstida värvi kateetri kaudu teha oma südame struktuurid nähtav X-ray pilte. Südame kateeterdamisseadmed aitab määrata raskusest aordi coarctation. Samuti võib mõõta rõhku ja hapnikutase kodade südames ja veresoontes.

See katse ei ole sageli võimalik diagnoosida koarktatsioon, kuid see võib teha, et aidata oma arstid planeerida oma operatsiooni. Kateetri menetlusi võib kasutada, et täita teatud ravi koarktatsioon.

Ravivõimalusi koarktatsioon sõltub teie vanusest ajal diagnoosi ja raskusastme teie seisund. Teised südame defekte võib remontida samal ajal kui aordi coarctation.

Ravi lähenemisviise koosnevad tavaliselt kirurgia või menetlusele, mida nimetatakse balloonangioplastika. Arst koolitatud kaasasündinud südamehaiguste hindab teid ja määrata kindlaks kõige sobivam ravi oma seisundist.

On mitmeid avatud südamel kirurgilist tehnikat, et parandada aordi coarctation. Arst saab arutada teiega, mis tüüpi on kõige tõenäolisem, et edukalt remondi oma või oma lapse seisundit. Valikute hulka

Balloonangioplastika on võimalus esialgu ravivad aordi coarctation või raviks uuesti ahenemine (re-coarctation), mis on toimunud pärast operatsiooni.

Selle protseduuri käigus arst sisestab õhuke, painduv toru (kateeter) arterisse oma kubemes ja niidid läbi veresoonte oma südame kasutades röntgenkiirgust.

Arst paneb surutakse täitumata balloon avades ahenenud aordi. Kui balloon, aordi laiendab ja voolab veri kergemini. Mõnel juhul võib arst sisestada võrgusilma kaetud õõnes toru (stendi) aorti hoida kitsenenud osa aordi avatud.

Ravimite ei kasutata remont koarktatsioon, kuid seda võib kasutada vererõhu kontrolli enne operatsiooni. Kuigi remont aordi coarctation parandab vererõhku, paljud inimesed ikka vaja võtta vererõhuravimid, isegi pärast edukat operatsiooni.

Beebid raske koarktatsioon võib anda ravimeid, mis hoiab arterioosjuha avatud. See annab ümbersõit verevoolu ümber ahenemine kuni coarctation remonti.

Kõige tavalisem pikaajalised komplikatsioonid koarktatsioon on kõrge vererõhk. Kuigi vererõhku langeb tavaliselt pärast aordi coarctation on parandatud, võib see endiselt tavapärasest kõrgem.

Mõnikord segment aordi et on parandatud muutuvad nõrgaks ja suurendamiseks (aneurüsm) ja võib lõpuks rebeneda. Mõnel juhul on coarctation võivad korduda, võib-olla isegi aastaid pärast ravi. On võimalik, et on veel operatsiooni või menetlusi parandada uuesti kitsenemine või kohelda teisi komplikatsioone.

Kuigi koarktatsioon võib remontida, peate ettevaatlik järelkontrolli kogu elu selleks, et arstidel jälgida teid tüsistusi ja kordusi.

Arst võib soovitada teil regulaarselt järelkontrollis koos arsti koolitatud kaasasündinud südamehaigus. In järelkontrollis, võib arst hindab teid ja et pildistamine testid jälgida oma seisundit. Arst kontrollib ka vererõhku ja seda ravida vaja.

Siin on mõned näpunäited, hallata oma seisundi

Saada regulaarselt liikuda. Regulaarne kehaline aitab alandada vererõhku. Rääkige oma arstiga, kas teil on vaja piirata teatud füüsilist tegevust, näiteks tõstmine, mis võib ajutiselt tõsta vererõhku.

Arst võib hinnata teie ja läbi kasutamise katsed enne otsustamist, kas siis peaks osalema võistlussport või tõstmises.

Mõtle raseduse hoolikalt. Enne rasestumist, rääkige oma arstiga, et teha kindlaks, kas saab rasedustesti ohutult. Naised, kellel koarktatsioon, isegi pärast remonti, võib olla suurem risk aordi rebend, aordi lahkamine või muud komplikatsioonid raseduse ajal ja kättetoimetamine. Arstid on ka hinnata, kas teie vererõhk on kontrolli all.

Kui olete olnud aordi coarctation remont ja kaalute rasestumist, hoolikas haldamine teie vererõhk on oluline, et aidata hoida teid ja teie laps terve.

Vältida endokardiit. Endokardiit on põletik sisevoodri südame või tema struktuurid, mis on põhjustatud bakteriaalse infektsiooni.

Sa üldjuhul ei pea võtma antibiootikume enne teatud hambaravi korra, et vältida endokardiit. Siiski, kui olete olnud endokardiit minevikus, või kui sa olid proteeside materjal pannakse operatsiooni ajal, siis võib arst soovitada antibiootikume. Küsige oma arstilt kõige sobivam lähenemine teile.

Koarktatsioon ei saa vältida, sest see on tavaliselt kohal sündi (kaasasündinud). Siiski, kui teil või teie lapsel on seisund, mis suurendab riski aordi coarctation, nagu on Turneri sündroom Poskihammas aordiklappi või teise südamerike või perekonnas on esinenud kaasasündinud südamehaigused, varajane avastamine aitab. Arutle riski aordi coarctation oma arstiga.

külastada oma arsti