koolera

Koolera on bakteriaalne haigus tavaliselt levida saastunud vett. Koolera põhjustab rasket kõhulahtisust ja dehüdratsiooni. Ravimata, koolera võib lõppeda surmaga paari tunni jooksul, isegi varem tervetel inimestel.

Kaasaegne kanalisatsioon ja vesi ravi on praktiliselt välistatud koolera tööstusriikides. Viimane suur puhang USAs toimunud 1911. Aga koolera on endiselt olemas Aafrika, Kagu-Aasia, Haiti ja Kesk-Mehhikos. Risk koolera epideemia on suurim, kui vaesuse, sõja või looduskatastroofide sundida inimesi elab kitsastes oludes ilma piisava kanalisatsiooni.

elektrolüütide tasakaalu

Koolera on kergesti ravida. Surm saabub tõsise dehüdratatsiooni, mida saab ennetada lihtsa ja odava rehüdreerivate lahus.

Märgid ja sümptomid koolera lastel

Enamik inimesi kokku puutunud koolera bakter (Vibrio cholerae) ei haigestunud ja kunagi ei tea, nad on nakatunud. Kuid kuna nad heita koolerabakteritega väljaheites seitse kuni 14 päeva, kuid nad võivad veel teisi nakatada läbi saastunud vett. Enamik sümptomaatiline koolera juhtumeid põhjustada kerget või mõõdukat kõhulahtisus, mis on sageli raske eristada kõhulahtisus põhjustatud muid probleeme.

Millal näha arsti

Ainult umbes 1 10 nakatunud inimest arendab tüüpiline nähud ja sümptomid koolera, tavaliselt mõne päeva jooksul nakatuda.

Koolerabakteritega keskkonnas

Sümptomid koolera infektsioon võib sisaldada

Dehüdratsioon. Dehüdratsioon võib tekkida tundide jooksul pärast algav koolera sümptomeid. Sõltuvalt sellest, kuidas paljud kehavedelikega on kaduma läinud, dehüdratsioon võib ulatuda kergest kuni raske. Kaotus 10 protsenti või enam kehakaalu näitab raske dehüdratsioon.

Märgid ja sümptomid koolera dehüdratsiooni hulka ärrituvus, letargia, uppunud silmad, suu kuivus, äärmuslik kuivus ja kuivanud nahk, mis on aeglane põrge tagasi, kui muljumise arvesse korda, vähe või üldse mitte uriinieritust, madal vererõhk ja südame rütmihäired (arütmia).

Dehüdratsioon võib põhjustada kiire mineraalainete kadu veres (elektrolüüdid), et säilitada tasakaalu vedelikud keha. Seda nimetatakse elektrolüütide tasakaalu.

Elektrolüüdi tasakaalutus võib põhjustada tõsiseid märke ja sümptomeid nagu

Üldiselt lapsi koolera on sama nähud ja sümptomid täiskasvanud teevad, kuid nad on eriti tundlikud madal veresuhkru tase (hüpoglükeemia), sest vedeliku kadu, mis võib põhjustada

Risk koolera on kerge Tööstusriikides ja isegi sinna piirkonda sa ei ole tõenäoliselt nakatuda, kui järgida toidu ohutuse tagamise soovitusi. Ikka juhuslik koolera juhtumeid esineb kogu maailmas. Kui teil tekib raske kõhulahtisus pärast külastavad ala aktiivse koolera, pöörduge arsti poole.

Kui teil on kõhulahtisus, eriti raske kõhulahtisus, ja arvate, et olete kokku puutunud koolera, otsida ravi kohe. Raske dehüdratsiooni on kiirabiauto, mis nõuab kohest ravi, põhjusest hoolimata.

Bakteri Vibrio cholerae põhjustab koolera infektsioon. Kuid surmava mõju haiguse on tingitud tugevatoimeline toksiini nimetatakse CTX et bakterid toodavad peensooles. CTX seondub soolteseinte, kus see häirib normaalset voolu naatriumi ja kloriidi. See põhjustab keha eritama tohutul hulgal vett, kõhulahtisust ja kiiret vedelikukadu ja soolad (elektrolüüdid).

Saastunud veevarud on peamine allikas koolera nakatumist, kuigi toores karbid, kuumtöötlemata puu- ja köögivilju ning teisi toite ka saab sadam V. cholerae.

Koolerabakteritega kaks erinevat elutsükkel – üks keskkonnas ja üks inimestel.

Koolerabakteritega looduses esinevad rannikuvetes, kus nad omistavad pisikesi vähke nimetatakse aerjalalisi. Koolera bakterid reisida koos oma võõrustaja, levib ülemaailmselt koorikloomad jälgida nende toidust – teatud tüüpi vetikad ja hõljumi, mis kasvavad plahvatuslikult, kui vee temperatuur tõuseb. Vetikate kasvule veelgi hoogu uurea leiti kanalisatsiooni ning põllumajandusliku äravoolu.

Koolerabakteritega inimesed

Teave koguda eelnevalt

Mida ootate oma arsti

Mida saab teha vahepeal

kooleravaktsiin

Kui inimestel neelata koolerabakteritega, nad ei haigestu ise, kuid nad läbivad bakterid väljaheites. Kui inimese väljaheite toitu saastata või veevarud, nii võib olla ideaalne kasvulavaks koolera bakterid.

Kuna üle miljoni koolerabakteritega – umbes summa, mida kasutavad klaasi saastunud vesi – on vaja, et põhjustada haigust, koolera tavaliselt ei levi läbi juhuslik isiku-to-person kontakt.

Kõige tavalisem allikad koolera nakatumise seisvat vett ja teatud tüüpi toidu, sealhulgas mereannid, toores puu ja köögiviljad ning teraviljad.

Igaüks on vastuvõtlikud koolera, välja arvatud imikud, kes tuletavad immuniteet imetavad emad, kes on varem olnud koolera. Ikka teatud tegurid, ei saa sind rohkem haavatavaks haiguste või suurema tõenäosusega tekib tugev märke ja sümptomeid. Riskifaktorid koolera hulka

Koolera võib kiiresti muutuda surmaga. Kõige raskematel juhtudel kiire kaotuse suures koguses vedeliku ja elektrolüütide võib lõppeda surmaga jooksul 2-3 tundi. Vähem äärmuslikke olukordi, inimesi, kes ei saa ravi võib surra dehüdratsiooni ja šokk tunni kuni mõne päeva pärast koolera sümptomid ilmnevad esmakordselt.

Kuigi šokk ja raske dehüdratsioon on kõige laastav tüsistused koolera, muud probleemid võivad tekkida, nagu

Pöörduda arsti poole, kui teil tekib raske kõhulahtisus või oksendamine ning on või on hiljuti naasnud riiki, kus koolera toimub.

Kui arvate, et võib olla kokku puutunud koolera, kuid teie sümptomid ei ole tõsised, helistada oma perearsti või üldarsti. Kindlasti rääkige temaga, et te kahtlustate haigus võib olla koolera.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis ja mida oodata oma arsti.

Alljärgnev nimekiri näitab tõstatab oma arstiga koolera.

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni igal ajal, et te ei saa aru midagi.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad lahkuda sa aeg minna üle kõik punktid soovite rääkida põhjalik. Arst võib teha

Ole kindel, et jääda ka hüdraatunud jõudmise ajal oma ametisse. Suhe kõhulahtisus ja oksendamine, mis võivad olla koolera seotud, jooke, nagu vesi, mahl ja sooda ei adekvaatselt täiendada nii vedeliku ja elektrolüütide. Selle asemel kasutage suulise rehüdreerivate lahendus nagu RecoverORS täiskasvanutele või Pedialyte lastele.

Enamikul arengumaades, mida saab osta pulbrilisi paketid suulise rehüdreerivate soolad (ORS) algselt välja Maailma Terviseorganisatsioon ravida kõhulahtisust ja dehüdratsioon väikelastel koolera. Lahustage pulber vees vastavalt juhistele pakendil.

Kui ei ole suulise rehüdratsioonilahuste on saadaval, saate teha oma kombineerides 1 liiter (umbes 1 liiter) villitud või keedetud vett 6 taset teelusikatäit (30 ml) Tabeli suhkru ja 1/2 tasandil tl (2,5 ml) keedusoola.

Kuigi nähud ja sümptomid Tugeva koolera võib olla eksimatu endeemilistes piirkondades, ainus viis diagnoosi kinnitamiseks on välja selgitada bakterite väljaheiteproovi.

Kiire koolera ribatestiga on nüüd saadaval, mis võimaldab tervishoiuteenuse osutajate äärealadel kinnitada diagnoosi koolera varem. Kiirem kinnituse aitab vähendada suremust alguses koolera puhanguid ning viib varem rahvatervise valdkonna meetmete haiguspuhangu kontrolli.

Koolera vajab kohest ravi, sest haigus võib põhjustada surma mõne tunni jooksul.

Koolera on haruldane Ameerika Ühendriikide vähestel juhtudel seotud reisida väljapoole USA või saastunud ja valesti keedetud mereande lahe rannikul vetes.

Kui olete reisil koolera ohustatud piirkondades, oma riski haigestuda on väga madal, kui te järgite neid juhiseid

Täiskasvanutele reisib koolera mõjutavad valdkondi, vaktsiin on nüüd saadaval Ameerika Ühendriikides. USA Toidu- ja ravimiameti hiljuti heaks Vaxchora vaktsiin ennetamiseks koolera. See on vedelik annus manustatakse suu kaudu vähemalt 10 päeva enne reisi.

Mõned riigid pakuvad kaks suulist vaktsiinid samuti. Kui soovite rohkem informatsiooni vaktsiinid, võtke ühendust oma arstiga või kohaliku asutuse rahva tervisele. Pea meeles, et ükski riik ei vaja immuniseerimine koolera tingimusena sisenemist.

külastada oma arsti