krooniline kõhulahtisus lastel

Krooniline kõhulahtisus lastel

Mis on krooniline kõhulahtisus?

Mis on krooniline kõhulahtisus ?; Mis põhjustab krooniline kõhulahtisus lastel ?; Mis muud sümptomid võivad kaasneda krooniline kõhulahtisus lastel ?; Konsulteerida arstiga; Kuidas tervishoiuteenuse osutajate põhjuse kindlaks krooniline kõhulahtisus lastel ?; Kuidas on krooniline kõhulahtisus ravitud lastel ?; Söömine, Dieet ja Toitumine; Juhib tähelepanu meelest;

Kõhulahtisus on lahti, vesine väljaheide. Krooniline või kauakestev, kõhulahtisus kestavad tavaliselt rohkem kui 4 nädalat. Laste kroonilise kõhulahtisuse võib olla lahti, vesine väljaheide pidevalt või kõhulahtisus võivad tulla ja minna. Krooniline kõhulahtisus võib ära minna ilma ravita, või see võib olla sümptom krooniline haigus või häire. Ravimine haiguse või häire võib leevendada kroonilist kõhulahtisust.

Krooniline kõhulahtisus võib mõjutada igas vanuses lapsele

Kõhulahtisus, mis kestab vaid lühikest aega nimetatakse akuutseks kõhulahtisus. Äge kõhulahtisus, üldine probleem, tavaliselt kestab paar päeva ja läheb ise ära. Rohkem infot äge kõhulahtisus on esitatud theernment tervise teemadel

Mis põhjustab krooniline kõhulahtisus lastel?

Paljud haigused ja häired võivad põhjustada krooniline kõhulahtisus lastel. Ühine põhjuste hulka

imikute aegade 0-12 kuud; väikelapsed aegade 1 kuni 3 aastat; eelkooliealistel lastel aegade 3 kuni 5 aastat; hinne kooliealistel lastel aegade 5 kuni 12 aastat; noorukitel aegade 12 kuni 18 aastat

Infektsioonid, toiduallergia ja talumatust, ja IBD võib põhjustada kroonilist kõhulahtisust koos imendumishäire, mis tähendab, peensooles ei toitaineid toit. Kui lapsed ei ima piisavalt toitaineid toitu nad söövad, siis võivad nad muutuda alatoidetud. Funktsionaalne GI häired ei põhjusta imendumishäire.

kõhulahtisus; Mida ma pean teadma Kõhulahtisus

Infektsioonid viiruste, bakterite või parasiitide mõnikord põhjustada krooniline kõhulahtisus. Pärast infektsioon mõnedel lastel on probleeme seedimisega süsivesikuid, nagu laktoos, või valke, näiteks piima või Sojavalkude. Need probleemid võivad põhjustada pikaajalisel kõhulahtisusega sageli kuni 6 nädalat-pärast nakatumist. Ka mõned bakterid ja parasiitnakkustest et põhjustada kõhulahtisust ei lähe kiiresti ilma ravita.

Rohkem infot infektsioonid, mis põhjustavad kõhulahtisust on esitatud theernment tervise teemadel

Peensoole bakterite ülemäärast võib põhjustada ka krooniline kõhulahtisus. Tavaliselt paar bakterid elavad peensooles ja paljud bakterid elavad jämesooles. Peensoole bakterite ülemäärast on suurenenud bakterite arvu või muutus millist tüüpi bakterid peensooles. Need bakterid võivad põhjustada kõhulahtisust, gaas, krambid ja kaalulangus. Peensoole bakterite ülemäärast on sageli seotud haiguste või häirete, mis kahjustavad seedesüsteemi või mõjutada kuidas see toimib, nagu Crohni tõbi või diabeet. Peensoole bakterite vohamise on ka rohkem levinud, kellel on tekkinud abdominaalkirurgia või kes on aeglase sooled.

infektsioonid; seedetrakti funktsionaalsete (GI) häirete; toiduallergiate ja talumatust; põletikuline soolehaigus (IBD)

Funktsionaalse GI häired, sümptomid on tingitud muutustest, kuidas seedetrakt toimib. GI on rida õõnes elundite liitus pikk, keerates toru suudmest anus-ava, mille kaudu väljaheites jätab keha. Seedetraktis digests või laguneb, toidu ja töötleb tahkeid jäätmeid.

Viiruslik gastroenteriit; Toidust Haigused

Laste funktsionaalse GI häire on sagedased sümptomid, kuid seedetraktis ei saanud kahjustatud. Funktsionaalne GI häired ei ole haigusi; nad on sümptomite rühmi, mis esinevad koos.

Organite seedetrakti osas

Kaks funktsionaalne GI häired, mis põhjustavad kroonilise kõhulahtisuse lastel on väikelapse kõhulahtisus ja ärritatud soole sündroom (IBS).

Väikelapse kõhulahtisus. Väikelapse kõhulahtisus, mida nimetatakse ka funktsionaalne kõhulahtisus või kroonilise mittespetsiifilise kõhulahtisuse lapsepõlve-on tavalisem põhjus krooniline kõhulahtisus väikelastel ja eelkooliealistel lastel. Laste Selle häirega läbima kolm või rohkem kõhulahtisus päev ja ei ole muud sümptomid. Nad on tavaliselt kasvab hästi ja kaalus ning on terved.

Mis muud sümptomid võivad kaasneda krooniline kõhulahtisus lastel?

Väikelapse kõhulahtisus arendab vanuses 6 kuud ja 3 aastat ja siis tavaliselt läheb ära omal ajaks lapsed hakkavad algkool. Teadlased arvavad, dieet liiga palju suhkrut, nagu suhkur leidub puuviljamahla võrreldes rasva ja kiudaineid võib põhjustada väikelapse kõhulahtisus.

IBS. Kõige sagedasemad sümptomid IBS on kõhuvalu või ebamugavustunne, teatatakse tihti krampi, koos muutustega sooletalitlusega, nagu kõhulahtisus. Valu või ebamugavustunne IBS tavaliselt saab parema aja väljaheites või gaasi. IBS ei põhjusta sümptomeid nagu kaalulangus, oksendamine või väljaheidetes verd.

Võimalikud põhjused hõlmavad probleeme närvidega sooltes, probleemid närvisignaalidel vahel aju ja soolestik, muutused kuidas toit liigub läbi soolte ning ülitundlikkus valu. Psühholoogilised probleemid, nagu ärevus ja depressioon, või toidu tundlikkus võib ka roll.

IBS on tavalisem põhjus krooniline kõhulahtisus hinne kooliealistel lastel ja noorukitel. Tervishoiuteenuse osutaja harva diagnoosida IBS noorematel lastel, sest nooremad lapsed ei suuda aru sümptomid valu või ebamugavust. Rohkem teavet antakse theernment tervise teemadel

Toiduallergia, tsöliaakia, laktoositalumatus ja toidu fruktoosi talumatus on levinumad põhjused krooniline kõhulahtisus.

Toidu allergiad. Toiduallergia on reaktsioon immuunsüsteemi, organismi loomulik kaitsesüsteem, ühe või mitme valkude teatud toidud. Immuunsüsteem kaitseb keha tavaliselt nakatumise leidmiseks ja hävitamiseks bakterid, viirused ja muud potentsiaalselt kahjulike võõrainete mis võivad põhjustada haigust. In toiduallergiate siiski immuunsüsteemi reageerib valesti teatud toitude.

Lehmapiima ja soja allergia on kõige levinumad toiduallergiad, mis mõjutavad seedetrakti lastel. Toiduallergiate ilmuvad tavaliselt esimese eluaasta jooksul. Paljud lapsed kasvada lehmapiima ja soja allergia vanuse 3. Allergia muud toitu, nagu teraviljad, munad, või mereande, võib mõjutada ka seedetraktis.

Sümptomid toiduallergia võib sisaldada kõhulahtisus, oksendamine ja kehakaalu langus või halb kaalutõusu. Mõned lapsed on kerged sümptomid, samas kui teised on raske või eluohtlikke sümptomeid. Näiteks mõned lapsed on tugev oksendamine ja kõhulahtisus põhjustada dehüdratsiooni, mis tähendab, kehas puudub piisav vedeliku ja elektrolüütide-mineraalainete soolad, sealhulgas naatriumi, kaaliumi ja kloriide toimida.

Tsöliaakia. Tsöliaakia on autoimmuunhaigus, kus inimesed ei talu gluteeni. Krooniline reaktsioon gluteeni kahjustab limaskesta oma peensooles ja takistab toitainete imendumist. Gluteen on valk, nisu, rukis ja oder ning vitamiinide ja toitainete toidulisandeid, huule palsamit, armulaualeib, ja teatud ravimid.

Igas vanuses lapsed võivad kogeda seedetrakti sümptomid tsöliaakia või on sümptomid mujal organismis. Seedetrakti sümptomid võivad hõlmata

Malabsorbtsioon toitainete aastatel, mil toitumine on oluline lapse normaalseks kasvuks ja arenguks võib põhjustada muid terviseprobleeme. Need probleemid võivad sisaldada

Rohkem teavet antakse theernment tervise teemadel

Konsulteerida arstiga

Laktoositalumatus. Laktoositalumatus on haigus, kus inimesed on seedetrakti sümptomid-nagu puhitus, gaas ja kõhulahtisust pärast tarbivad piima või piimatooteid. Laktoos on suhkur leidub piima või piimatooteid. Laktaasi ensüümi toodetakse peensooles, lagundab laktoosi kaheks lihtsamaks vormid suhkur, glükoos ja galaktoos. Vereringesse, siis neelab seda lihtsamat suhkruid.

Ärritunud soole sündroom; Ärritatud soole sündroom lastel

krooniline kõhulahtisus; kõhupuhitust; kõhuvalu; gaasi; oksendamine; kõhukinnisus; kahvatu, ebameeldiva lõhnaga, või rasvane väljaheide

arengupeetusega lastel; aeglustunud kasv ja lühike kasv; kaalukaotus; ärrituvus või meeleolu muutused; hilinenud puberteet; hambaemaili defekte jäävhammaste; aneemia, seisund, milles punaste vereliblede on vähem või tavalisest väiksem, mis takistab organismi rakkudesse saada piisavalt hapnikku; madalad tasemed olulisi toitaineid, nagu raud ja kaltsium

Tsöliaakia; Mida ma pean teadma tsöliaakia

Laktoositalumatus; Mida ma pean teadma Laktoositalumatus

Mõned lapsed on laktaasi puudulikkus, mis tähendab, peensooles toodab madala laktaasi ja ei saa seedida palju laktoosi. Laktaasi puudulikkus võib põhjustada laktoosi imendumishäire. Lastel laktoosi imendumishäire, seedimata laktoos üleminekuni käärsoole-, kus bakterid laktoosi lagundamiseks ja registreeri vedeliku ja gaasi.

Kuidas tervishoiuteenuse osutajate põhjuse kindlaks krooniline kõhulahtisus lastel?

Mitte kõik lapsed laktaasi puudulikkus ja laktoosi imendumishäire on seedetrakti sümptomid. Eksperdid kasutada terminit laktoositalumatuse kui laktaasi puudulikkus ja laktoosi imendumishäire põhjustada seedetrakti sümptomid.

Crohni tõbi; Mida ma pean teadma Crohni tõbi

krambid; kõhuvalu; iiveldus või oksendamine; palavik; külmavärinad; verine väljaheide

puhitus ja turse, mida nimetatakse ka kõhus, kõhu; söögiisu muutused; kaalulangus või halb kaalutõusu

on kõhulahtisus kauem kui 24 tundi; on noorem kui 6 kuud; on ravi saanud ja kõhulahtisus püsib

Kõige levinum laktaasi puudulikkus areneb aja jooksul, mis algab pärast umbes vanuses 2, kui keha hakkab tootma vähem laktaasi. Lapsed, kes on laktaasi puudulikkus ei pruugi tekkida laktoositalumatuse sümptomite hilja noorukieas või täiskasvanueas.

märke imendumishäire-puhitus ja turse kõhu, söögiisu muutused, ja kaalulangus või halb kaalutõus; tõsine kõhuvalu või pärasoole valu; palavikus 102 kraadi või kõrgem; väljaheide, mis sisaldab verd või mäda

Väikelapsed on harva laktoositalumatuse sündi. Inimesed mõnikord eksida lehmapiima allergia, mis võib põhjustada kõhulahtisust imikutel, laktoosi talumatus. Kaasasündinud laktaasi puudulikkus-äärmiselt haruldane pärilik geneetiline haigus, mille puhul peensooles toodab vähe või üldse mitte laktaasensüüm sünnihetkel-võib põhjustada laktoositalumatuse imikutel. Enneaegsed lapsed võivad kogeda laktoositalumatuse lühikest aega pärast sündi. Igas vanuses lapsed võivad tekkida ajutised laktoositalumatuse pärast viiruse kõhulahtisuse episoodi või muu infektsioon.

Rohkem teavet antakse theernment tervise teemadel

Dieet fruktoosi talumatus. Dieet fruktoosi talumatus on seisund, kus inimesed on seedetrakti sümptomid-nagu puhitus, gaas ja kõhulahtisust pärast tarbivad toiduaineid, mis sisaldavad fruktoosi. Fruktoos on suhkur leidub puu, mahlad ja mesi. Fruktoosi lisatakse ka paljudes toiduainetes ja karastusjookide magusainena nimetatakse kõrge fruktoosi maisisiirup.

Fruktoos imendumishäire põhjustab toidu fruktoosi talumatus. Peensooles neelab fruktoos, ja, kui inimene tarbib rohkem fruktoosi kui peensoole suudab vastu võtta, fruktoos imendumishäire tulemusi. Imendumata fruktoosi läheb koolon, kus bakterid lagundavad fruktoos ja luua vedeliku ja gaasi.

Summa fruktoos, et lapse peensooles suudab vastu võtta suur. Võimsuse peensoole absorbeerida fruktoos suureneb vanusega. Mõned lapsed võivad olla võimelised taluma rohkem fruktoosi, kui nad saavad vanemaks.

Kuidas on krooniline kõhulahtisus lastel ravida?

kõhulahtisus; Mida ma pean teadma Kõhulahtisus

Teist tüüpi fruktoosi talumatus, pärilik fruktoosi talumatus, ei ole seotud fruktoosi imendumishäire. Pärilik fruktoosi talumatus on äärmiselt haruldane pärilik geneetiline haigus. Laste Selle häirega puudub ensüüm vaja murda fruktoosi. Sümptomid pärilik fruktoosi talumatus võib sisaldada kõhuvalu, oksendamine ja kõhulahtisus. See häire võib samuti kahjustada maks ja neerud.

Söömine, Dieet ja Toitumine

Põletikuline soolehaigus põhjustab ärritust ja põletikku sooltes. Kaks peamist tüüpi IBD on haavandiline koliit ja Crohni tõbi. Need häired võivad mõjutada laste igas vanuses; Kuid nad tavaliselt algab algkool aastat või noorukieas. Tekkepõhjused IBD on teadmata. Teadlased usuvad, et nad tulenevad ebanormaalne immuunsüsteemi reaktsiooni.

kui kaua laps on olnud kõhulahtisus; summa väljaheites möödunud; sagedust kõhulahtisus; välimust väljaheites; juuresolekul muid sümptomeid, mis kaasnevad kõhulahtisus

Haavandiline jämesoolepõletik. Haavandiline koliit on haigus, mis põhjustab põletikku või turse ja haavandid sisevoodri jämesool. Jämesool sisaldab käärsoole ja pärasoole-alumine ots jämesool juhtiv pärakusse. Tavaliselt jämesool imab vett väljaheitest ja muudab selle eemaldamiseks vedelikust tahkeks. In haavandiline koliit, põletikku põhjustab kaotus limaskesta jämesool, põhjustades verejooksu, tootmise pus, kõhulahtisus ja seedehäireid.

Juhib tähelepanu meelest

Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, haavandiline koliit.

Crohni tõbi. Crohni tõbi on haigus, mis põhjustab põletikku ja ärritust tahes osa seedetraktist. Lõpuosa peensooles, mida nimetatakse niudesool, on kõige sagedamini mõjutatud. Crohni tõbi, põletik võib ulatuda läbi kogu seina seedetrakti, põhjustades võimalikke tüsistusi. Turse võib põhjustada valu ja saab teha soolestikus tühi sageli tulemuseks kõhulahtisus.

Rohkem teavet antakse theernment tervise teemadel

Sümptomid, mis kaasnevad krooniline kõhulahtisus lastel sõltuvad põhjus kõhulahtisust. Sümptomid võivad hõlmata

Laste kroonilise kõhulahtisuse, kes on imendumishäire võib kogeda

Lapsevanema või hooldaja, peaks konsulteerima arstiga, kui laps

Laste mõni järgmistest sümptomitest nägema tervishoiuteenuse osutaja kohe

Rohkem teavet antakse theernment tervise teemadel

Et teha kindlaks põhjus krooniline kõhulahtisus lastel, tervishoiuteenuse osutaja võtab täieliku meditsiinilise ja perekonna ajalugu ja läbi füüsilise eksamiga, ning võib teha katseid.

Meditsiini- ja perekonna ajalugu. Võttes meditsiini- ja perekonna ajalugu on üks esimesi asju, mida tervishoiuteenuse osutaja võib teha, et aidata määrata põhjustada kroonilist kõhulahtisust. Ta küsib infot sümptomid, nagu

Tervishoiuteenuse osutaja küsida lapse toitumine ja võib soovitada päevikut lapse toitumine ja soole harjumusi. Kui tervishoiuteenuse osutaja kahtlustab toiduallergia või talumatus, võib ta ära vahetada lapse toitumine näha, kui sümptomid paranevad.

Tervishoiuteenuse osutaja võib ka küsida perekonna haiguslugu. Mõned tingimused, mis põhjustavad kroonilise kõhulahtisuse, nagu tsöliaakia ja laktoositalumatuse sõidetud peredele.

Füüsiline eksam. Pärast võttes meditsiinilise ajalugu, tervishoiuteenuse osutaja täidab füüsilise eksamiga, mis võib aidata määrata põhjuseks krooniline kõhulahtisus. Ajal füüsilise eksamiga, tervishoiuteenuse osutaja tavaliselt

Katsed. Tervishoiuteenuse osutaja võib sooritada ühe või mitme järgmise testid

Ravi krooniline kõhulahtisus sõltub põhjus. Mõned levinumad põhjused krooniline kõhulahtisus, käsitletakse järgnevalt

Selleks, et aidata tagada kooskõlastatud ja ohutu ravi, inimesed peaks arutama nende kasutamine täiendavate ja alternatiivsete arstipraksise, sealhulgas nende kasutamine toidulisanditest ja probiootikumid, oma tervishoiuteenuse osutaja. Lisalugemist www.nccamernment / tervis / probiootikume.

Tervishoiuteenuse osutaja võib ära vahetada lapse toitumine raviks põhjuseks krooniline kõhulahtisus. Tuleb tagada, et lapsed saavad õige toitumine on oluline kasvu ja arengut. Lapsevanema või hooldaja peaksid rääkima tervishoiuteenuse osutaja kohta muutuvas lapse toitumine ravida kroonilist kõhulahtisust.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

Theernment tänab; Mark Donowitz, Dr., Johns Hopkins University School of Medicine, Põhja-American Society for Pediatric Gastroenteroloogia, Hepatoloogia ja toitumise (NASPGHAN)

See teave valmistati koostöös NASPGHAN; NASPGHAN Sihtasutuse Laste Digestive Health and Nutrition; ja Association of Pediatric Gastroenteroloogia and Nutrition Õed (APGNN). Teave on mõeldud ainult anda üldist teavet ja mitte lõplik alus diagnoosimiseks või raviks tahes konkreetse juhtumi puhul. Sa peaksid konsulteerima oma lapse lastearst oma lapse eritingimuseks.

märts 2014

uurib lapse keha; kasutab stetoskoop kuulata kehaliste helisid; kraanid konkreetsed lapse keha

kõrge valgete vereliblede, mis võib olla märk põletik või infektsioon kusagil organismis; aneemia, mis võib olla märk verejooksu seedetraktis või imendumishäire; juuresolekul teatud antikehasid-valgud, mis reageerivad vastu keha enda rakke või kudesid-, mis võivad olla märk tsöliaakia

muutused dieedis .; ravimeid .; probiootikumid-elusorganisme, tavaliselt bakterid, mis on sarnased mikroorganismide tavaliselt esinevad seedetrakti. Uuringutes on leitud, et probiootikumid, eriti bifidobakterite ja teatud probiootilise kombinatsioonid, parandada sümptomeid IBS kui võtta piisavalt suur summad. Kuid teadlased on siiski õppimine kasutamise probiootikumid ravida IBS .; psühhoteraapiaga.

Toidu allergia ja talumatust. Tervishoiuteenuse osutaja soovitada muutused dieedis hallata sümptomid toiduallergiate ja talumatust. Raviks toiduallergia, lapse vanema või hooldaja peab eemaldama toitu, mis vallandab allergia lapse toitumine .; Lastele tsöliaakia pärast gluteenivaba dieeti peatub sümptomid, ravib olemasolevaid soole kahju ja vältida edasise kahju .; Lapsevanemal või hooldaja saab hakkama laktoositalumatuse sümptomite muutustega lapse toitumine ning kasutades tooteid, mis sisaldavad laktaasi ensüümi. Enamik lapsi laktoositalumatusega taluvad mõned laktoosi kogus oma dieeti. Muutuse summa peab saama toiduga sõltub sellest, kui palju laktoosi laps saab tarbida ilma sümptomiteta .; Lastele dieedivahendeid fruktoosi talumatus, vähendades fruktoosi dieet võib leevendada sümptomeid .; IBD. Tervishoiuteenuse osutaja võib kasutada ravimeid, kirurgia, ja muutused dieedis raviks IBD.

Kõhulahtisus on lahti, vesine väljaheide. Krooniline või kauakestev kõhulahtisus kestab tavaliselt kauem kui 4 nädalat .; Paljud haigused ja häired võivad põhjustada krooniline kõhulahtisus lastel. Ühine põhjuste hulka infektsioonid, seedetrakti funktsionaalsete (GI) häirete, toiduallergiate ja talumatust, ja soolepõletik (IBD) .; Sümptomid, mis kaasnevad krooniline kõhulahtisus lastel sõltuvad põhjus kõhulahtisust. Sümptomid võivad olla krambid, kõhuvalu, iiveldus ja oksendamine, palavik, külmavärinad, või verine väljaheide .; Laste kroonilise kõhulahtisuse, kes on imendumishäire võib kogeda puhitus ja turse kõhu, söögiisu muutused, või kaalulangus või halb kaalutõusu .; Laste mõni järgmistest sümptomitest nägema tervishoiuteenuse osutaja kohe: märke imendumishäire, tõsine kõhuvalu või pärasoole valu, palavik ja 102 kraadi või kõrgem, või väljaheide, mis sisaldab verd või mäda .; Et teha kindlaks põhjus krooniline kõhulahtisus, tervishoiuteenuse osutaja võtab täieliku meditsiinilise ja perekonna ajalugu ja läbi füüsilise eksamiga, ja võib sooritada testide .; Ravi krooniline kõhulahtisus sõltub põhjus .; Lapsevanema või hooldaja peaksid rääkima tervishoiuteenuse osutaja kohta muutuvas lapse toitumine ravida kroonilist kõhulahtisust.