krooniline prostatiit juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Eesnääre on pähkel suurusega nääre, mis istub põie all meestel. See nääre muudab vedelik, mis seguneb sperma moodustada sperma .; Prostatiit on põletik või turse eesnäärmes. Kui sümptomid hakkavad tasapisi ja jõlkuma rohkem kui paar nädalat, tingimusel nimetatakse krooniline prostatiit .; Kolm peamist tüüpi krooniline prostatiit on; Krooniline bakteriaalne prostatiit – Selles olukorras bakteriaalse infektsiooni põhjustab põletikku ja paistetust eesnäärme. Arstid saavad lõplikult teha seda diagnoosi, kui bakterid ja valgete vereliblede leidub uriinis. Leukotsüüdid esinevad siis, kui on põletik, mis võib olla või mitte olla seotud tegelik infektsioon. Tõsi krooniline bakteriaalne infektsioon moodustab väikese protsendi juhtudel Kroonilise prostatiidi. Vahel arstid kahtlustavad ikka bakteriaalne infektsioon, kuigi ei baktereid on tuvastatud .; Krooniline mittebakteriaalset prostatiit, mida nimetatakse ka põletikuline krooniline vaagnavalu sündroomi – Arstid teevad seda diagnoosi, kui patsient on tüüpilised sümptomid Kroonilise prostatiidi, kuid ei baktereid on leitud uriiniproovi. Põhjuseks enamasti mittebakteriaalset prostatiidi ei mõisteta. Uriin sisaldab tihti valgete vereliblede. Mõned patsiendid võivad olla püsiv madala astme infektsioon, mis ei ole võimalik avastada rutiins- uriiniproov. Kuid enamik patsiente mittebakteriaalset prostatiidi pole mingeid tõendeid nakatumise, isegi kui keerukamaid teste tehakse .; Prostatodüünia, mida nimetatakse ka Mittepõletikuliste kroonilise vaagnavalu sündroomiga – Seda terminit kasutatakse haigusnähtude prostatiidi esinevad, kuid puuduvad tõendid eesnäärme infektsioon või põletik. Arstid mõistavad väga vähe selle kohta, miks mõned inimesed – sageli noored, muidu terved mehed – arendada seda probleemi. Teooriad seletada prostatodüünia hulka ebanormaalne rõhu kasv kuseteede tingitud ärritust autoimmuunhaiguse või keemilise protsessi või valu genereeritud närvide ja lihaste vaagnas.

Sümptomid

Prostatiit tavaliselt põhjustab turset eesnäärme. Eesnääre ümbritseb kusiti (toru, mis viib uriini kehast välja põies). Paistes eesnäärme surub kusiti põhjustab valu või muu urineerimishäired .; Tüüpilised sümptomid Kroonilise prostatiidi hulka; Burning ajal või pärast urineerimist; Raskused algavad uriini vool; Tatistamine pärast urineerimist on lõpetatud; Urineerimisvajadus sageli või kiiresti; Sensation et põie ei saa täielikult tühjendatud; Valust eespool peenise sisse või allapoole munandikott või taga või pärasoole; Valu kogenud ajal või pärast orgasmi

diagnoos

Kui arst kahtlustab prostatiit, ta küsib kirjeldada oma sümptomeid üksikasjalikult. Arst soovivad samuti teada

Kui kaua see kestab?

Krooniline prostatiit võib kesta nädalaid või kuid enne seda on diagnoositud. Mõningatel juhtudel Kroonilise prostatiidi koheselt reageerida ravi ja sümptomid kaovad mitme päeva jooksul. Muudel juhtudel sümptomid võivad jõlkuma nädalate või kuude või võivad tulla ja minna jooksul aastat.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Krooniline prostatiit ei ole võimalik vältida.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Aastaid antibiootikumid olnud alustalaks ravi kroonilise prostatiidi. Antibiootikumid, näiteks trimetoprim -sulfa (Bactrim, Septra), tsiprofloksatsiin (Cipro) ja levofloksatsiinist (Levaquin) kasutatakse kõige sagedamini ravida krooniline bakteriaalne prostatiit. Kuna tal on raske antibiootikumid sattuda eesnäärme tuleb neile suurtes annustes pikema aja, sageli nelja või enama nädala jooksul.

Kui külastada arsti

Võta tervishoiutöötaja kui teil tekib

prognoos

Krooniline prostatiit võib olla väga raske ravida. Paljud mehed ei reageeri ühele või pikaajalisem ravikuure antibiootikumidega. Kuna vähe On arusaadav umbes prostatiit, mis ei ole põhjustatud infektsioon, leida õige ravi võib olla raskendatud. Siiski, mitmed potentsiaalselt efektiivne ravi on olemas.