kroonilise neeruhaiguse ja ravimiannust: info pakkujad

Kroonilise neeruhaiguse ja ravimiannust: Informatsioon Providers

Hindamine neerutalitluse eest retseptiravimeid annus täiskasvanutel

NKDEP soovitatud lähenemisega ravimiannust; Mõju Isotoop lahjendamine massispektromeetria (IDMs) -standardized kreatiniiniväärtuste; MDRD Uuring Equation; Kroonilise neeruhaiguse-EPI Equation; Cockcroft-Gault Equation; Piirangud Iga seerumi kreatiniin põhinev hinnang

Teadmised neerufunktsioon on oluline annus ravimeid, mis erituvad neerude kaudu. Food and Drug Administration suse) -approved narkootikumidega märgistamise juhendid pakuvad korrigeerimine narkootikumide patsientide annuseid neerutalitluse häirega. On need sildid, seerumi kreatiniini; mõõta kreatiniini kliirens (kreatiniini kliirens); või kõige sagedamini, kreatiniini kliirens kasutatakse Cockcroft-Gault võrrand (eCrCl) kasutatakse, et hinnata neerufunktsiooni. Enamiku narkootikumid, need sildid on välja töötatud enne standardiseeritud kalibreerimine kreatiniini analüüsid ja aruandluse glomerulaarfiltratsiooni kiirus (EGFR) arvutatakse muutmine Dieet Neeruhaigused (MDRD) Uuring võrrand 1 või kroonilise neeruhaiguse Epidemiology Collaboration (kroonilise neeruhaiguse-EPI ) võrrand. 13 See dokument kirjeldab National neeruhaiguse Education Program on (NKDEP) ettepanekud ja põhjendatakse hinnata neerufunktsiooni uimastitega doseerimise eesmärkidel.

Ajalooliselt on olnud oluline varieeruvus seerumi kreatiniinisisalduse teatatud väärtusi erinevate kliiniliste laboratoorsete kreatiniini meetoditega. Järelikult farmakokineetilised (PK) teostatud uuringuid lehe mittestandardsete kreatiniini meetodeid saadud tulemused, mis olid oleneb konkreetsest kreatiniini meetod kasutada mõnes konkreetses PK uuringu. Tulemused PK uuringud võeti intoernment narkootikumide etiketid. Sellisena PK uuringud “soovita ravimi annuste (st theernment ravimi silte) olid ebaühtlaselt tõlgitud kliinilises praktikas tingitud varieeruvus kreatiniini meetodeid kasutatakse erinevates laborites.

Standardiseeritud kreatiniini meetodeid kaasa vähem erinevusi hinnata neerufunktsiooni ja ühtlasem ravimiannust. Mõnede ravimite, theernment või tootjad võivad otsustada teha uuringud uuesti Express narkootikumide märgistuse standardiseeritud kreatiniini väärtused. Siiski ei ole võimalik uuesti väljendada kõiki praegusi uimastitega annustamissoovitustega kasutamiseks standardiseeritud kreatiniini väärtused.

NKDEP soovitatud lähenemisega ravimiannust

Suur mudelkatsega võrreldes eGFR ja eCrCl arvutatud standardiseeritud kreatiniini väärtused üksteise ja kulla standard mõõtmised GFR. Tulemused näitasid, et enamus patsiente ja enamike ravimite testitud, oli vähe erinevusi ravimiannus mis manustada kasutades kas võrrandi hinnata neerufunktsiooni. 2 Nende põhjal ja muud kaalutlused, soovitame järgmisi

Kasutage ühe neeru funktsiooni hinnangu suunata avastamise, hindamise ja kroonilise neeruhaiguse (kroonilise neeruhaiguse) ja ravimiannust võib hõlbustada kohaletoimetamise kvaliteetset arstiabi .; Kasutage eGFR või eCrCl narkootikumide manustamist .; Kui kasutate eGFR väga suured või väga väikesed patsiendid, korrutada teatatud eGFR hinnangulise kehapinna (BSA), et saada eGFR ühikutes ml / min; eGFR / 1,73 m2 x hinnanguliselt BSA = eGFR narkootikumide manustamist; Märkus: BSA saab standardse nomogram või saab kasutades võrrandit nagu 3; Nii kroonilise neeruhaiguse-EPI ja MDRD Uuring võrrandite hinnangu GFR kohandatud BSA. Neerufunktsiooni on võrdeline neerutalitluse suurus, mis on võrdeline BSA. BSA 1,73 m 2 on normaalne keskmine väärtus noortel täiskasvanutel. Kohanemise BSA on vajalik, kui võrrelda patsiendi neerufunktsiooni normaalväärtusteni või tasemeteni määratlemisel CKD. Enamiku narkootikumid, kohandades BSA ei ole vajalik, et määrata kindlaks ravimi manustamist. GFR hinnanguid on korrigeeritud BSA on tavaliselt piisav, välja arvatud patsientidel, kelle keha suurus on väga erinev kui keskmine. Mõtle hinnata neerufunktsiooni kasutades alternatiivseid meetodeid, näiteks mõõta kreatiniini kliirens või mõõdetud GFR kasutades välistegurite filtreerimine markerid ordineerida ravimeid kitsa terapeutilise indeksi või üksikisikutele, kelle eGFR ja eCrCl annavad erinevaid hinnanguid neerutalitluse või üksikisikutele, kellel kõik prognoosid põhinevad kreatiniini on tõenäoliselt ebatäpsed. 4 (Vaata rohkem seda piiranguid mistahes seerumi kreatiniin põhinev hinnang osas).

eGFR / 1,73 m2 x hinnanguliselt BSA = eGFR narkootikumide manustamist

Standardiseerimine kreatiniini analüüsid kaasa vähem erinevusi hinnata neerufunktsiooni ja ühtlasem ravimiannust .; Suhet kreatiniini tulemusi enne ja pärast standardimise on erinev iga konkreetse meetodi ja instrumendi kasutatakse kliinilises laborid .; See ei ole võimalik, et ühel ühtsel Ümberarvestusvalem või tegur on seotud IDMs-standardiseeritud kreatiniini väärtused tagasi mitte IDMs-jälgitav väärtused, mida saab rakendada kõikidele laboritele, kus PK uuringud viidi läbi või kõik kliinilised laborid .; Kasutades standardiseeritud kreatiniini väärtused, täpsust hinnanguliselt neerutalitluse sõltub sellest, kas või mitte võrrandi ilmutati IDMs-jälgitav kreatiniiniväärtuste .; Kasuta IDMs-jälgitav kreatiniini väärtused kroonilise neeruhaiguse-EPI võrrandit või IDMs-jälgitav MDRD Uuring võrrandi tulemuseks on täpsem eGFR. 1, 6; Kasutamine IDMs-jälgitav kreatiniini väärtused Cockcroft-Gault valem on erinev mõju eCrCl sõltuvalt kreatiniini meetod / kasutatud. Kuid kuna enamik mittestandardsete meetodite positiivset eelarvamusi, kasutamine Cockcroft-Gault valem IDMs-jälgitav kreatiniini väärtused toob kaasa suurema eCrCl väärtusi kui olid määratud enne standardimise. 6; Mõõdetud kreatiniini kliirens põhinevad väärtused mõõdeti seerumi ja uriini kreatiniini tulemusi võib muuta mõned meetodid, mis on sõltumatu kalibreerimine seerumi ja uriini proovid. Enamik meetodeid kasutada sama kalibreerimine kava nii seerumis kui uriinis ja see minimaalselt mõjutanud standardiseerimine kalibreerimine sest kreatiniini kasutatakse nii lugeja ja nimetaja kreatiniini kliirens arvutus.

Märkus: BSA saab standardse nomogram või saab kasutades võrrandit nagu 3

National jõupingutusi standardiseerida seerumi kreatiniini testides luues kalibreerimine seostab selle isotoobi lahjendamist massispektromeetria (IDMs) mõõtmise menetlust alustati 2005. Kõik maailma suurimate tootjad on valmis Ümberkalibreerimine olema jälgitav kaasa IDMs mõõtmise korra ja inventari vanemate peab kalibreerimine enam ei kasutata. (Individuaalne tootjad tuleks ühendust võtta staatus seoses nende toodetega.) Varem oli suur varieeruvus seerumi kreatiniini tulemuste hulgast kliinilised laborid, kus üldine positiivne nihe umbes 10 kuni 20 protsenti laboratooriumide küsitletud. 5 Nüüd, standardiseerimine enamus kreatiniini meetodeid IDMs-kalibreerimismaterjalide on täielik, siis on vähem varieeruvus kreatiniini tulemusi haldamiseks patsientidel. Järgmised teemad kirjeldada mõju standardiseeritud kreatiniini analüüsid

eGFR = 186 x (S CR) -1,154 x (vanus) -0,203 x (0,742 kui naissoost) x (1,212 kui afroameerika)

Muutmise Dieet Neeruhaigused (MDRD) Uuring võrrandit saadud uuringu populatsiooni 1,628 mehed ja naised kroonilise neeruhaiguse, vanuses 18 kuni 70, peamiselt kaukaasia, mittediabeetseks ja kes olid mitte-neeru-läbiteinud. 7; Suur hulk uuringuid näitavad nüüd, et MDRD Study võrrandi sobib kasutamiseks kogu populatsiooni tsemendiahjutolmule kuid alahindab mõõdetud GFR kõrgemal tasandil. 8, 9; Algne MDRD Uuring võrrand sobib kasutamiseks kreatiniini meetodeid, mis ei ole kalibreerimine jälgitav IDMs, aga kõik suuremad maailma tootjad on valmis Ümberkalibreerimine olema jälgitav kaasa IDMs mõõtmise korra .; Original (Non-IDMs jälgitav) MDRD Uuring Equation; eGFR = 186 x (S CR) -1,154 x (vanus) -0,203 x (0,742 kui naissoost) x (1,212 kui afroameerika); Märkus: GFR väljendatakse ml / min per 1,73 m 2, S cr on seerumi kreatiniin, väljendatuna mg / dl ja vanus väljendatakse aastat .; MDRD Uuring võrrand on ümber väljendatud kasutamiseks standardiseeritud seerumi kreatiniini väärtused. 1, 10; IDMs jälgitav MDRD Uuring Equation; eGFR = 175 x (standardiseeritud S CR) -1,154 x (vanus) -0,203 x (0,742 kui naissoost) x (1,212 kui afroameerika); Märkus: GFR väljendatakse ml / min per 1,73 m 2, S cr on seerumi kreatiniin, väljendatuna mg / dl ja vanus väljendatakse aastat.

Märkus: GFR väljendatakse ml / min per 1,73 m 2, S cr on seerumi kreatiniin, väljendatuna mg / dl ja vanus väljendatakse aastat.

Kroonilise neeruhaiguse Epidemiology Collaboration (kroonilise neeruhaiguse-EPI) võrrand on tuletatud uuringu populatsiooni 12,150 mehed ja naised. Uuringurühmas olid valge, must, hispaanlased ja Aasia üksikisikute ja ilma kroonilise neeruhaiguse, diabeedi ja neerusiirdamise. 13; CKD-EPI võrrandi on täpsem väärtused> 60 ml / min / 1,73 m2 kui on MDRD Study võrrand. 13 labor, teatab eGFR numbrilised väärtused> 60 ml / min / 1,73 m2, kasutada kroonilise neeruhaiguse-EPI võrrand. Kuid mõju ebatäpsuse kreatiniini analüüsidega ebakindlust EGFR väärtus on suurem kõrgematel eGFR väärtusi ning seda tuleks kaaluda, hinnates eGFR väärtused> 60 ml / min / 1,73 m2 .; Kroonilise neeruhaiguse-EPI võrrand töötati kasutamiseks IDMs jälgitav kreatiniini meetodeid. Kroonilise neeruhaiguse-EPI võrrand EI tohi kasutada mitte-IDMs jälgitav kreatiniini meetodeid .; Kroonilise neeruhaiguse-EPI Equation; GFR = 141 x min (S Kr / κ, 1) α × max (S Kr / κ, 1) -1,209 x 0,993 Vanus x 1,018 [kui naissoost] × 1,159 [kui musta]; kus; S CR seerumi kreatiniini mg / dl; κ on 0,7 ja naistel 0,9 meestel; α on -0,329 naistel ja -0,411 meestel; min näitab vähemalt S cr / κ või 1; ning max näitab maksimaalset S cr / κ või 1.

eGFR = 175 x (standardiseeritud S CR) -1,154 x (vanus) -0,203 x (0,742 kui naissoost) x (1,212 kui afroameerika)

Märkus: GFR väljendatakse ml / min per 1,73 m 2, S cr on seerumi kreatiniin, väljendatuna mg / dl ja vanus väljendatakse aastat.

GFR = 141 x min (S Kr / κ, 1) α × max (S Kr / κ, 1) -1,209 x 0,993 Vanus x 1,018 [kui naissoost] × 1,159 [kui musta]

kus; S CR seerumi kreatiniini mg / dl; κ on 0,7 ja naistel 0,9 meestel; α on -0,329 naistel ja -0,411 meestel; min näitab vähemalt S cr / κ või 1; ning max näitab maksimaalset S cr / κ või 1.

Mõju IDMs-standardiseeritud kreatiniiniväärtuste

eCrCl = [((140-vanus) x kaal) / (72 x S CR)] x 0,85, kui naissoost

Märkus: eCrCl väljendatakse ml / min, vanusest väljendatakse aastat, Kaalu kilogrammides ja S cr väljendatakse mg / dl.

28. aprill 2015

MDRD Uuring võrrand

Cockcroft-Gault (CG) võrrand on tuletatud uuringu populatsioonist 249 Kaukaasia mehed vanuses 18 kuni 92, ja ilma kroonilise neeruhaiguse. No naised kaasati arengut elanikkonna, nii et konstant naissoost on hüpoteetiline. 11; eCrCl = [((140-vanus) x kaal) / (72 x S CR)] x 0,85, kui naissoost; Märkus: eCrCl väljendatakse ml / min, vanusest väljendatakse aastat, Kaalu kilogrammides ja S cr väljendatakse mg / dl .; CG võrrandit ei saa uuesti väljendati IDMs-jälgitav kreatiniini väärtused. Kreatiniini kasutatud meetod arengus võrrand ei ole enam kasutusel ja proovid uuringust ei ole kättesaadavad .; CG võrrand hinnangul kreatiniini kliirens, mis ei ole kohandatud BSA. Sarnaselt mõõta kreatiniini kliirens, eCrCl süstemaatiliselt ülehindab GFR tõttu tubulaarset kreatiniini. Lisaks eCrCl on rohkem varieeruvust kui eGFR abil MDRD Uuring võrrand mida tõendab Cockcroft-Gault eCrCl millel on ainult 50-70 protsenti tulemusi (vs 83 protsenti EGFR) 30 protsenti mõõdetud GFR. 6; Modifikatsioonid CG võrrandi nagu kasutamise ideaalne versus tegelik kehakaal, töötati püüdes ületada laialivalguvus kasutamisega mõõta kehakaalu kohta. Kuid ei ole tõendeid, et need muudatused on täpsemad ennustajad GFR või pakkuda paremat narkootikumidega annustusjuhend.

Kontsentratsioon seerumis kreatiniini mõjutavad muud tegurid kui GFR eelkõige erinevusi määr põlvkonna seotud lihasmassi ja toitumine, samuti erinevusi määr tubulaarsekretsioon. Hindamine võrrandid lüüa keskmine erinevus määr kreatiniini põlvkonna vanuse, soo, rassi või kaalu, kuid ei kata kõiki tegureid .; Ei eGFR ega eCrCl on täpne isikutel ekstreemsete keha suurus või lihasmassi, või need, kellel on ebatavaline toitumisharjumusi. Piirangud kreatiniini põhinev Hindamise võrrandite jaoks on eriti olulised populatsioonide vähenenud lihasmassi, sealhulgas järeleandlik, vanurid, kriitilises seisundis, või vähihaigete kes on tõenäoliselt vaja ravimeid. 12; Ükskõik millise seerumi kreatiniini põhinev hinnang eeldab, et neerufunktsioon on ühtlase kiirusega, nii et kõik hinnangul tuleb kasutada ettevaatusega hospitaliseeritud patsientidel kiiresti muutuvas neerutalitluse .; Mõõtmine GFR kasutades välistegurite filtreerimine markerid ja uriini või plasma kliirens või kreatiniini kliirens kasutades uriini kogud, tuleb kaaluda annustamise ravimeid koos kitsa terapeutilise indeksi või kõrge toksilisus või patsientidel, kelle jaoks seerumi kreatiniini põhinevad hinnangud võivad olla ebatäpsed. 4

Kroonilise neeruhaiguse-EPI võrrand

Cockcroft-Gault võrrand

Piirangud Iga seerumi kreatiniin põhinev hinnang