kroonilise neeruhaigusega haiguse

Krooniline neeruhaigus, on ka krooniline neerupuudulikkus, kirjeldab järkjärguline häirunud neerufunktsioon. Neerusid filter jäätmed ja liigset vedelikku verest, mis erituvad seejärel uriinis. Kui kroonilise neeruhaiguse jõuab lõppjärku, ohtliku tasemeni vedeliku ja elektrolüütide jäätmeid võib koguneda keha.

Aasta alguses kroonilise neeruhaiguse, siis võib-olla vähe märke või sümptomeid. Krooniline neeruhaigus võib ilmneb alles teie neerufunktsioon on oluliselt langenud.

Sümptomid

Ravi kroonilise neeruhaiguse keskendub aeglustades neerude kahjustusi, tavaliselt kontrollides tekkepõhjuseks. Krooniline neeruhaigus võivad süveneda lõppstaadiumis neerupuudulikkuse, mis on surmav ilma kunstlike filtreerimine (dialüüsi) või neerusiirdamist.

Iiveldus; oksendamine; Isu kaotus; Väsimus ja nõrkus; Unehäired; Muutused uriinieerimisvajadust; Vähenenud vaimset teravust; Lihastõmblused ja krambid; luksumine; Turse jalgade ja pahkluude; Püsivad sügelus; Valu rinnus, kui koguneb vedelik ümber limaskesta süda; Õhupuudus, kui koguneb vedelik kopsudes; Kõrge vererõhk (hüpertensioon), mis on raskesti kontrollitav

Veri siseneb neerudesse läbi oma neeruarterid. Teie neerud eemaldatakse liigne vedelik ja jäätmed verest läbi üksused nephrons. Iga nefroni sisaldab filter (skleroosi), mis on võrk pisikesi veresooni nimetatakse kapillaare. Glomeerulites filter jäätmed ja ained keha vajab – näiteks naatriumi, fosforit ja kaaliumi – mis siis läbi pisikeste torukesed. Aineid keha vajadusi tagasiimenduvate vereringesse. Jääkainetest voolata läbi kusejuha – torud, mis viivad põit.

Märgid ja sümptomid kroonilise neeruhaiguse välja aja jooksul, kui neerukahjustuste edenedes aeglaselt. Märgid ja sümptomid neeruhaigus võib sisaldada

Sümptomiteks neeruhaigus on sageli mittespetsiifilised, st nad võivad olla põhjustatud ka teisi haigusi. Ja kuna teie neerud on väga kohanemisvõimeline ja suudab kompenseerida kaotatud funktsiooni, märgid ja sümptomid võivad ilmuda alles pöördumatute muutuste teket.

Tüüp 1 või 2. tüüpi diabeet; Kõrge vererõhk; Glomerulonefriit (GLOE-mer-u-lo-nuh VASTSETEGA-tis), põletik, neerude filtreerimine ühikut (glomeruli); Interstitsiaalne nefriit, põletik neerude torukesed ja ümbritsevate struktuuridega; Polütsüstiliste neeruhaigus; Pikaajalisel obstruktsioon kuseteedes, seisundite nagu eesnäärme, neerukivide ja mõned kasvajad; Vesikoureteraalse (ves-ih-koe-yoo-Ree-ter-ul) refluks, seisund, mis põhjustab uriini varundada oma neerud; Korduv neeru infektsioon, mida nimetatakse ka püelonefriit (pie-uh-lo-nuh VASTSETEGA-tis)

Leppida oma arsti, kui teil on mingeid märke või sümptomeid neeruhaigus.

Diabeet; Kõrge vererõhk; Südamehaigus; Suitsetamine; rasvumine; Kõrge kolesteroolitase; Olles afroameeriklased indiaani või Aasia-Ameerika; Suguvõsas neeruhaigus; Vanus 65 ja vanemad

põhjuste

Kui teil on meditsiiniline seisund, mis suurendab riski kroonilise neeruhaiguse arst tõenäoliselt jälgida vererõhku ja neerufunktsiooni uriini ja vereanalüüsid ajal regulaarselt visiitide. Küsige oma arstilt, kas need testid on vaja sul.

Krooniline neeruhaigus tekib siis, kui haigus või seisund halvendab neerufunktsiooni, põhjustades neerukahjustuste halvenevad üle mitme kuu või aasta.

Haigused ja haigusseisundid, mis põhjustab sageli kroonilise neeruhaigusega hulka

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk kroonilise neeruhaiguse hulka

Krooniline neeruhaigus võib mõjutada peaaegu iga kehaosa. Võimalikud tüsistused võivad sisaldada

Riskitegurid

Sa tõenäoliselt alustada nähes oma esmatasandi arsti, kui teil on sümptomite või neeruhaigus. Kui laboratoorsed uuringud näitavad, teil on neerukahjustus, siis võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud neeruprobleemid (nefroloogi).

Vedelikupeetust, mis võib põhjustada turse kätel ja jalgadel, kõrge vererõhk või vedeliku kopsudesse (kopsuturse); Hüppeliselt kasvanud kaaliumi veres (hüperkaleemia), mis võivad kahjustada teie südame võimet toimida ja võib olla eluohtlik; Südame ja veresoonte haiguste (südame-veresoonkonna haigused); Nõrk luud ja suurenenud risk luumurdude; aneemia; Vähenenud sugutung või impotentsus; Kahju oma kesknärvisüsteemi, mis võib põhjustada keskendumisraskusi, isiksuse muutused või krambid; Vähenenud immuunvastuse, mis teeb teid kergemini nakkuse; Perikardiit, põletik SAC-like membraan, mis ümbritseb su süda (perikardi); Rasedus komplikatsioone, et on oht, et ema ja loote arengu; Pöördumatuid kahjustusi neerusid (lõppstaadiumis neeruhaigus), lõpuks nõuab kas dialüüsi või neerusiirdamist ellujäämise

tüsistused

Et saada valmis oma ametisse, küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema enne tähtaega, nagu piirata oma dieeti. Siis teha nimekirja

Teie sümptomid, sealhulgas need, mis ei näi olevat neeru- või kuseteede funktsiooni; Kõik oma ravimeid ja annuseid, vitamiine või muid toidulisandeid, mis te võtate; Sinu võti haiguslugu, sealhulgas mis tahes muud haigusseisundid; Küsimused küsige arstilt, loetletakse tähtsamad esimesel korral aega napib

Võtke pereliige või sõber kaasa, kui võimalik. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kõiki andmeid, ja sugulane või sõber võib kuulda midagi, mida sa vastamata või unustasin.

Mis tasemel kahju minu neerud ?; Kas minu neerufunktsiooni halvenemine ?; Kas mul on vaja rohkem katseid ?; Mis põhjustab minu tingimus ?; Kas kahju minu neerude ümber pöörata ?; Mis on minu ravi võimalused ?; Millised on võimalikud kõrvaltoimed iga ravi ?; Mul on need muud terviseprobleemid. Kuidas kõige paremini juhtida neid koos ?; Kas mul on vaja süüa spetsiaalset dieeti ?; Kas te viitate mind dietoloog, kes saab mind aidata planeerida oma sööki ?; Kui ma näen spetsialist ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel ?; Kas on mingeid brošüüre või muude trükiste, et ma ei pea? Mis veebilehed te soovitate ?; Kui tihti peaks ma tagasi tulla on minu neerutalitluse testitud?

Ettevalmistused oma ametisse

Kroonilise neeruhaiguse, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida täiendavaid küsimusi enne konsultatsiooni.

Vereanalüüse. Neerufunktsiooni testid otsida tase jääkained, näiteks kreatiniini ja uurea, veres .; Uriinianalüüs. Proovi analüüsimise uriinis võib paljastada kõrvalekaldeid, mis viitavad krooniline neerupuudulikkus ja aitab välja selgitada põhjus kroonilise neeruhaiguse .; Imaging testid. Arst võib kasutada ultraheli hinnata neerusid struktuuri ja suurusega. Muud pildistamine testid võib kasutada mõnel juhul .; Eemaldamine proov neerukoe testimiseks. Arst võib soovitada neeru biopsiat, et eemaldada proovist neeru kude. Neer biopsia sageli teha kohalik tuimestus kasutades pikk, peenike nõel, mis sisestatakse läbi naha ja oma neeru. Biopsia proov saadetakse laborisse testimiseks, et aidata määrata Mis põhjustab neerude.

Et teha kindlaks, kas teil on krooniline neeruhaigus, võib tekkida vajadus teste ja protseduure, nagu näiteks

Kõrge vererõhk ravimeid. Inimesed, kellel on neeruhaigus võib tekkida halvenemine kõrge vererõhk. Arst võib soovitada ravimeid alandada vererõhku – tavaliselt angiotensiini konverteeriva ensüümi (AKE) inhibiitorid ja angiotensiin II retseptori blokaatorid – ja säilitada neerude funktsiooni. Kõrge vererõhk ravimid võivad esialgu väheneb neerufunktsiooni ja muuta elektrolüütide taset, nii et võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse, et jälgida oma seisundit. Arst tõenäoliselt ka soovitada vee pill (diureetikum) ja madala soolasisaldusega dieeti .; Ravimid kolesteroolitaset langetavad. Arst võib soovitada ravimeid nimetatakse statiinid alandada kolesteroolitaset. Inimesed, kellel on krooniline neeruhaigus sageli kogeda kõrge halva kolesterooli, mis võib suurendada südamehaiguste riski .; Ravimid aneemia raviks. Teatud olukordades võib arst soovitada toidulisandeid hormooni erütropoetiini (uh-rith-marja-HP-uh-tina), mõnikord lisatud rauda. Erütropoetiin täiendab abi tootmise rohkem punaseid vereliblesid, mis võib leevendada väsimust ja nõrkust seotud aneemia .; Ravimeid, et leevendada turset. Inimesed, kellel on krooniline neeruhaigus, võib säilitada vedelikud. See võib kaasa tuua jalgade turse, samuti kõrge vererõhk. Ravimid nimetatakse diureetikumid aitab säilitada tasakaalu vedelikud keha .; Ravimid kaitsta oma luud. Arst võib määrata kaltsiumi ja D-vitamiini, et vältida luud nõrgaks ja alandada luumurdude oht. Te võite võtta ravimeid, et vähendada fosfaatide sisaldust veres, et kaitsta teie veresoonte kahjustuste katlakivi (lupjumist) .; Madalam valgu dieeti, et vähendada jäätmete hulka oma veres. Kuna teie keha töötleb valgu toidust, tekitab see jääkaineid et neerusid tuleb filtreerida verest. Et vähendada töö neerusid peab tegema, võib arst soovitada süüa vähem valku. Arst võib paluda teil täita dietoloog, kes suudavad pakkuda võimalusi, et vähendada oma valgu tarbimist samal ajal süüa tervislikku toitumist.

Sõltuvalt algpõhjus, teatud tüüpi neeruhaigus saab ravida. Sageli, kuigi kroonilise neeruhaiguse ei ravi. Üldiselt seisneb ravi meetmeid, et aidata kontrolli märke ja sümptomeid, vähendada tüsistusi ja aeglase haiguse progresseerumist. Kui teie neerud saavad tugevalt kahjustatud, võib tekkida vajadus ravi lõppjärgus neeruhaigus.

Arst tööd aeglustada või kontrollida põhjus teie neeruhaigus. Ravivõimalused sõltuvad põhjusest. Aga neerukahjustuste võib jätkuvalt halveneb veelgi, kui haigust, nagu kõrge vererõhk, on kontrollitud.

Dialüüsi. Dialüüsi kunstlikult eemaldab jääkained ja üleliigse vedeliku verest, kui teie neerud ei saa enam teha. Hemodialüüsi, masin filtrid jäätmed ja liigset vedelikku verest. Peritonaaldialüüsi, õhuke toru (kateeter) sisestatud kõhtu täidab oma kõhuõõnde dialüüsi lahendus, mis neelab jäätmed ja liigset vedelikku. Pärast mõnda aega, dialüüsilahusele kanalisatsiooni kehast, kes jäätmeid sellega .; Neerusiirdamist. Neerusiirdamist hõlmab kirurgiliselt pannes terve neeru doonorilt oma keha. Siirdatud neeru võib pärineda surnud või elavad doonorid. Pead võtma ravimeid, et oma ülejäänud elu, et hoida äratõukereaktsiooni uus orel.

Testid ja diagnoosi

Neeruhaigused komplikatsioone on võimalik kontrollida, et sa mugavam. Ravi võib sisaldada

Väldi tooteid, millele on lisatud soola. Laske naatriumi kogus süüa iga päev, vältides millele on lisatud soola, sealhulgas paljud toidud, nagu näiteks külmutatud õhtusööke, konserveeritud supid ja kiire toit. Muud toidud, millele on lisatud soola hulka soolane kiirtoidud, konserveeritud köögivili, töödeldud liha ja juust .; Valige madalam kaaliumi toidud. Teie dietoloog võib soovitame valida madalama kaaliumi toit igal söögikorral. Kõrge kaaliumi toitude hulka banaanid, apelsinid, kartulid, spinat ja tomat. Näiteid madala kaaliumi toitude hulka õunad, kapsas, porgand, rohelised oad, viinamarjad ja mustikad. Pea meeles, et paljud soolaasendajates sisaldavad kaaliumi, et sa peaksid neid vältida, kui teil on neerupuudulikkus .; Piirake valku süüa. Teie Dietoloog hinnangul sobiv arv grammi valku siis tuleb süüa iga päev ja teha soovitusi, mis põhinevad selle summa. Kõrge valgusisaldusega toiduained sisaldavad lahja liha, munad, piim, juust ja oad. Madala valgusisaldusega toiduained sisaldavad köögiviljad, puuviljad, leiba ja teravilja.

Kui teie neerud ei suuda sammu pidada jäätmete ja vedeliku kliirens oma ja teil tekib täielik või peaaegu täielik neerupuudulikkus, siis on lõppstaadiumis neeruhaigus. Sel hetkel, dialüüsi või neerusiirdamist vaja.

Juba mõnda, kes ei soovi on dialüüsi või neerusiirdamist, kolmas võimalus on, et ravida oma neerupuudulikkus koos konservatiivne. Siiski, kui teil on täielik neerupuudulikkus, oma eluiga üldiselt oleks vaid paar nädalat.

Hooldamine ja narkootikumid

Peritoneaaldialüüs kasutab limaskesta kõhuõõnde, mida nimetatakse peritoneaalmembraani, puhastada jäätmete veres. Teie kõhuõõnde täidetakse dialüüsilahusele kateetri kaudu. Üle mitme tunni lahus juhib jäätmete voodrist veresooned. Vedelikku tühjendas ja asendati alates protsessi jälle.

Peritoneaaldialüüs kasutab limaskesta kõhuõõnde, mida nimetatakse peritoneaalmembraani, puhastada jäätmete veres. Teie kõhuõõnde täidetakse dialüüsilahusele kateetri kaudu. Üle mitme tunni lahus juhib jäätmete voodrist veresooned. Vedelikku tühjendas ja asendati alates protsessi jälle.

Suhtlemine teiste inimestega, kellel on neeruhaigus. Teised inimesed, kellel on krooniline neeruhaigus aru, mida sa tunned ja võib pakkuda unikaalne toetust. Küsige oma arstilt tugirühmade teie piirkonnas. Või võtke organisatsioonid nagu American Association of neeruhaiged National Neer Foundation või American Neer Fund gruppidele oma piirkonnas .; Säilitada oma rutiin, kui võimalik. Püüa hoida rutiin, tehes tegevuse sulle meeldib ja jätkab tööd, kui teie seisund võimaldab. See võib aidata sul toime tulla kurvameelsus või kahjum, mis võib tekkida pärast diagnoosi .; Ole aktiivne kõige nädalapäevadel. Koos oma arstiga nõu, eesmärgiks vähemalt 30 minutit kehalist aktiivsust kõige nädalapäevadel. See aitab teil toime tulla väsimus ja stress .; Räägi inimesega te usaldate. Elu krooniline neeruhaigus võib stressi, ja see võib aidata rääkida oma tunnetest. Teil võib olla sõber või pereliige, kes on hea kuulaja. Või võite leida selle kasulik rääkida usku juht või keegi teine ​​sa usaldad. Küsige oma arstilt suunamist sotsiaaltöötaja või nõustaja.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Ajal neeru siirdamine, doonori neer pannakse alakõhus. Veresooned uue neeru külge veresoonte alumine osa kõhtu veidi üle ühe oma jalgu. Uus neerude kusejuha on ühendatud põit. Kui nad ei põhjustades tüsistusi, oma neerude kohale jätta.

Toimetulek ja tugi

Osana oma ravi kroonilise neeruhaiguse, võib arst soovitada spetsiaalset dieeti, mis aitab toetada neerusid ja piirata töö, mida nad peavad tegema. Küsige oma arstilt suunamist dietoloog, kes suudavad analüüsida oma praegust toitumist ja näitavad, kuidas teha oma dieeti lihtsam neerusid.

Olenevalt olukorrast, neerufunktsiooni ja üldist tervist, oma dietoloog võib soovitada, et te

Vastuvõtmine diagnoos krooniline neeruhaigus võib olla murettekitav. Sul võib olla mures, mida teie diagnoos tähendab teie tervisele tulevikus. Et aidata teil toime tulla oma tundeid, kaaluda üritab

Ärahoidmine

Selleks, et vähendada oma riski krooniline neeruhaigus

Lisateavet Krooniline neeruhaigus

1

Veel Krooniline neeruhaigus

)

Joo alkoholi mõõdukalt või üldse mitte. Kui otsustad alkoholi juua, teha mõõdukalt. Suhe tervetel täiskasvanutel, see tähendab mitte rohkem kui üks drink päevas igas vanuses naiste ja meeste vanemad kui 65 ja mitte rohkem kui kaks jooki päevas meeste 65 ja nooremad .; Järgige juhiseid üle leti ravimeid. Kui kasutate nonprescription valuvaigisteid, nagu aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) ja paratsetamooli (Tylenol, jt), järgige pakendil. Võttes liiga palju valuvaigisteid võib põhjustada neerukahjustust ja üldiselt tuleks vältida, kui teil on neeruhaigus. Küsige oma arstilt, kas need ravimid on ohutud teile .; Säilitada tervislikku kaalu. Kui sa oled normaalne kehakaal tööd, et säilitada seda on füüsiliselt aktiivsed kõige nädalapäevadel. Kui teil on vaja kaalust alla võtta, rääkige oma arstiga strateegiad tervislik kaalukaotus. Sageli tähendab see kasvab iga päev füüsilist aktiivsust ja vähendada kaloreid .; Ära suitseta. Kui oled suitsetaja, rääkige oma arstiga strateegiad suitsetamisest loobumiseks. Tugigrupid, nõustamis- ja ravimid võivad kõik aitavad teil lõpetada .; Hallata oma tervisliku seisundi kohta koos arsti poole. Kui teil on haigused või seisundid, mis suurendavad riski neeruhaigus, töötada koos oma arstiga, et neid kontrollida. Küsige oma arstilt testid otsima märke neerukahjustuste.