kurgirohi

Ühine nimed: kurgirohi ka tuntakse Burrage, ühine suurelehine brunnera, mesilaste leib, mesilase sööta, star lill, härja keele ja lahe õllekann.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Kurgirohi on iga-aastane see on native Euroopas, vaid on laialdaselt naturaliseeritud teistes valdkondades. Vars ja lehed on kaetud jämeda, kipitav karvad. Ere sinine lilled on tähekujuline. Värske taim on soolane maitse ja kurgi lõhnaga.

Kurgirohi lehed on kasutatud potherb ja Euroopa ravimtaimena juba keskajast, ja on mainitud Plinius, Dioscorides ja Galen. Nimi “kurgirohi” tuleneb keskaja ladina “Burra”, mis tähendab karm karv, mis viitab karvad. Muud selgitust soovitab korruptsiooni ladina “corago” (julgus), nagu Gerard riim “ego Borago Gaudia Semper tagasi” (I, kurgirohi, tuua alwaies julgust), mis on kooskõlas tema maine ravimtaim hajutada melanhoolia. Kurgirohi lehed ja õied lisati vein ja sidrunimahl teha populaarne joogid “purpurpunane tass” ja “cool õllekann.” Kurgirohi lehed ka on kasutatud reuma, külmetushaiguste ja bronhiit, samuti suurendada imetamine naistel. Infusions lepalehtede esilekutsumiseks kasutatavate higistamine ja diurees.

Modern kasutamine kurgirohi peamiselt pärineb kasutamine seemnete teha kurgirohi õli, mis sisaldab rohkesti endast rasvhappe tuntakse gammalinoleenhape (GLA). Muud jooksvad kaubandusest GLA hulka õhtul priimula õli, ja mustsõstra seemneõli. GLA on osa põletikuliste vahendusprotsess. Seega GLA toidulisandeid võib oodata mõjutada mitmesuguste haiguste ja põletikuliste seisundite nagu reumatoidartriit, atoopiline ekseem. Piiratud andmed kasutamisega seotud kurgirohi õli on kättesaadav ravivad mõni neist seisunditest. Enamik uuringuid teha muid allikaid GLA. Kliinilised katsed kontrollida, et GLA on tervise ja meditsiini kasu.

Kurgirohi võib olla kasulik ka osteoporoosi raviks. Kalaõli koos kurgirohi õli on näidanud paranemise luutihedus uuring eakate osteoporoosiga naist. Ülevaade uuringutes GLA allahinnatud närvifunktsioonile diabeetikutel järeldusele, et GLA võib olla paljutõotav diabeetilise neuropaatia. Informatsioon on piiratud kasutamise eest kurgirohi nendes haigusseisundid.

Kurgirohi õli on toodud annused 1,4-2,8 g / päevas mitmetes kliinilistes uuringutes artriidi ja muud põletikulised seisundid. Sisu gammalinoleenhape on vahemikus 20% ja 26% õli.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Dokumenteeritud kõrvaltoimete (pürrolisidiin alkaloidid). Vältida kasutamist.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Mingeid kõrvaltoimeid ei leitud.

Kuigi kõrvalnähte ei esinenud, kurgirohi lehed, õied ja seemned sisaldavad väheses koguses pürrolisidiin alkaloidid, mis võivad olla hepatotoksilist (kahjustab maksa) eriti suurtes annustes pikka aega.?

Ärge neelata lehed ja õied, sest nad võivad sisaldada hepatotoksilist ühendid.

viited