lamatiste (lamatised)

Lamatised – nimetatakse ka lamatised või lamatiste – on vigastuste nahka ja nahaalust rasvkude pikaajalisel surve nahale. Lamatiste enamasti areneda nahk, mis katab kondine kehaosadele, nagu kontsad, pahkluude, puusad ja tailbone.

Inimesed on kõige suurem risk lamatiste on need, kelle tervislik seisund, mis piirab nende võimet muuta seisukohti, ei vaja neid kasutama ratastooli või piirdub nende voodi juba pikka aega.

I etapp

Lamatiste võib areneda kiiresti ja on sageli raske ravida. Mitmed asjad võivad aidata ennetada mõningaid lamatiste ja aidata paranemist.

II etapp

Lamatiste kuuluvad ühte neljast etapist, mis põhineb nende raskusastet. Riiklik lamatiste Advisory Panel, professionaalne organisatsioon, mis edendab ennetamiseks ja raviks lamatiste, määratleb iga etapi järgmiselt

III etapp

Algetapil rõhu valus on järgmised omadused

IV etapp

Kell II etapp

Kell III etapp, haavand on sügav haav

Etapp IV haavand näitab suurte kudede hävimist

Haavand peetakse unstageable kui selle pind on kaetud kollane, pruun, must või surnud kude. See ei ole võimalik näha, kuidas sügav haav.

Sügav koevigastus võivad olla järgmised omadused

Sest inimesed, kes kasutavad ratastooli, lamatised tekivad sageli naha üle järgmised kohad

Inimestele, kes piirduvad voodi, ühiste alade hulka järgmise

Kui märkad varajasi märke või sümptomeid haavand, muuta oma positsiooni, et leevendada survet valdkonnas. Kui te ei näe paranemist 24 kuni 48 tundi, võtke ühendust oma arstiga. Pöörduda arsti poole, kui teil ilmnevad infektsiooni, nagu palavik, drenaaži või ebameeldiva lõhna haige või suurenenud soojuse ja punetus ümbritseva naha.

Lamatisi on põhjustatud surve vastu nahka, mis piirab verevoolu nahka ja ümbruskonnas kudedes. Muud tegurid, mis on seotud piiratud liikuvusega võib muuta naha tundlikud kahjustada ja aidata kaasa lamatiste. Kolm esmane faktoriteks on

Püsiv survet. Kui nahka ja aluskoed on vahele luu ja pinna nagu ratastooli või voodisse, võib rõhk olema suurem kui surve veri voolab pisike laevad (kapillaaride), mis toovad hapnikku ja teisi toitaineid kudedesse. Ilma nende olulisi toitaineid, naha rakkude ja kudede on kahjustunud ning võib lõpuks sureb.

Selline surve kipub juhtuma valdkondades, mis ei ole hästi polsterdatud lihaste või rasva ja mis vale üle luu, nagu selg, tailbone abaluude puusad, kontsad ja põlved.

Inimesed on risk haigestuda lamatised, kui neil on raskusi liigub ja ei suuda lihtsalt oma asendit muuta istudes või voodis. Liikumatus võib olla tingitud

Unstageable

Deep koevigastus

Ühise alade lamatiste

Millal näha arsti

Hinnates bedsore

Küsimused arstilt

testid

ravi meeskond

vähendada survet

Puhastamine ja haavade sidumine

Eemaldamine kahjustatud kudede

Muud sekkumised

Kirurgia

Ümberladumine ratastooli

Ümberladumine voodis

Nahahooldus

toit

teiste lähenemisviiside

Teised tegurid, mis suurendavad riski lamatisi hulka

Tüsistused lamatiste hulka

Et hinnata bedsore, arst

Arst võib tellida järgmised testid

I ja II staadiumi lamatiste tavaliselt paranevad mitmeid nädalaid kuni kuid konservatiivse ravi haava ja pidev, asjakohased üldised hooldus. Stage III ja IV lamatiste on raskem ravida.

Pöördudes paljudes aspektides haavaravi nõuab tavaliselt multidistsiplinaarne lähenemisviis. Liikmed oma mure Meeskonda võivad kuuluda

Esimene samm ravimiseks bedsore on rõhu vähendamiseks selle põhjustas. Strategies sisaldama järgmisi

Ümberladumine. Kui teil on rõhk valus, siis tuleb asetada regulaarselt ja paigutatakse õigetesse asenditesse. Kui kasutate ratastooli, proovige minnes oma kehakaalu iga 15 minuti või nii. Küsi abi ümberpositsioneerimist iga tund. Kui sa ainult voodi, muuta seisukohti iga kahe tunni tagant.

Kui teil on piisavalt ülakeha jõudu proovida ümberpositsioneerimist ise, kasutades seadet nagu trapets bar. Hooldajad saab kasutada ka voodipesu, mis aitab tõsta ja asetada teile. See võib vähendada hõõrdumist ja lõikamiseks.

Care et aitab haava paranemisele hõlmab järgnevat

Rakendades kastmetes. Kaste soodustab paranemist hoides haava niiske, luues barjääri nakkuse eest ja hoida ümbritseva naha kuivaks. Tualettlauad valikuid hulka filme, marli, geelid, vahud ja töödeldud katted. Kombinatsioon plaastrid võib kasutada.

Arst valib sidemega põhineb paljudest teguritest, nagu suurus ja haava raskusastmest, summa heakskiidu ja lihtsust suunamist ja sideme eemaldamisel.

Paranenud korralikult, haavad peavad olema vabad kahjustatud, surnud või nakatunud kude. Selle eemaldamisel koe (haavakorrastus) on saavutatud mitmete meetodite, sõltuvalt haava raskusastmest, oma üldseisundi ja ravieesmärkide.

Muud sekkumised, mida võib kasutada on

Rõhu valus, et ei suuda paraneda võib nõuda operatsiooni. Eesmärgid kirurgia hulka parandada hügieeni ja välimuse valulikud nakkuse ennetamiseks või ravimiseks, vähendades vedelikukadu kaudu haav ning alandades vähiriski.

Kui teil on vaja operatsiooni, menetluse liigi sõltub peamiselt asukoha haava ja kas see on armkude alates eelmise operatsiooni. Üldiselt on enamik lamatiste on remonditud lihvklotsiga oma lihaste, naha või muu kude katab haava ja pehmendada mõjutab luude (klapp rekonstrueerimine).

Raviks ja ärahoidmiseks lamatiste on nõudlik teile, oma pere liiget ja hooldajatele. Probleemid, mis võib olla vaja käsitleda arst, õendustöötajate ja sotsiaaltöötaja sisaldama järgmisi

Lamatised on kergem ennetada kui ravida, kuid see ei tähenda, et protsess on lihtne ja lihtne. Ja haavad võivad areneda järjekindel sobivaid ennetavaid hooldus.

Arst ja teiste liikmete hooldus meeskond aitab arendada hea strateegia, kas see on isiklik ettevaatus kodus abi, professionaalne ravi haiglas või mõnes muus olukorras.

Positsioon muutused on võti ära hoida lamatisi. Need muudatused peavad olema sagedased sättides vajadustele, et vältida stressi nahal ja keha positsioonid on vaja vähendada survet haavatavamad piirkonnad. Muud strateegiad hõlmavad võttes head hoolt oma naha, säilitades hea toitumine, suitsetamisest loobumine ja teostamisel päevas.

Vaatleme järgmisi soovitusi seotud ümberasetusest ratastooli

Vaatleme järgmisi soovitusi Ümberladumisel voodis

Kaitsmine ja seisundi jälgimine nahka ennetamise seisukohalt on oluline lamatised ja kindlaks I etapi haavandid alguses, nii et saate neid ravida, enne kui nad süvenevad.

Arst, dietoloog või teiste liikmetega hooldus meeskond võib soovitada toiteväärtust muutusi, mis aitavad parandada tervist oma nahka.

Teised olulised strateegiad, mis aitaksid vähendada riski lamatised sisaldama järgmisi

külastada oma arsti