luu metastaaside ravi ja ravimid

Ravimid

Väline kiiritusravi

Ravi luu metastaaside hulka ravimeid, kiiritusravi ja kirurgia. Mis ravi on teie jaoks parim, sõltub spetsiifikat oma olukorda.

Kirurgia

Ravimid kasutada inimesed Luumetastaaside hulka

Küte ja külmutamine vähirakud

Luu-hoone ravimeid. Ravimid sagedamini kasutatakse inimeste hõrenemine luud (osteoporoos), võivad samuti aidata inimesi Luumetastaaside. Need ravimid võivad tugevdada luid ja vähendada valu põhjustatud luu metastaaside, vähendades vajadust tugevate valuvaigistitega. Luu-hoone ravimid võivad vähendada oma riski haigestuda uue luu metastaaside.

Need ravimid võib manustada iga paari nädala tagant läbi käsivarreveeni või süsti. Oral vormide need ravimid on olemas, kuid nad ei ole üldiselt sama efektiivne kui IV vorme ning see võib põhjustada seedetrakti kõrvaltoimeid.

Luu-hoone ravimid võivad põhjustada ajutist luuvalu ja neeruprobleemid. Nad suurendavad oma riski harvaesinev, kuid tõsine halvenemine lõualuusse (osteonecrosis).

Hormoonravi. Vähi, et on tundlikud hormoonid kehas, ravi maha suruda need hormoonid võivad olla üks võimalus. Rinnavähkidest ja eesnäärmevähki on sageli tundlikud hormoon-blokeeriv ravi.

Hormoonravi võib hõlmata ravimite võtmise alandada loodusliku hormooni tasemete või ravimeid, mis blokeerivad vastastikmõju hormoonid ja vähirakke. Teine võimalus on operatsioon, et eemaldada hormooni tootvate organite – naistel, munasarjad ja meestel munandid.

Valuvaigistid. Valuvaigistitega võib reguleerida põhjustatud valu Luumetastaaside. Valuvaigistitega võib sisaldada üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt), või suurema retsepti valuvaigisteid, nagu morfiin (Avinza, MS ContinTM, jt).

See võib võtta aega, et otsustada, milline kombinatsioon valuvaigistid töötab teie jaoks parim. Kui te võtate ravimeid, kuid siiski kogeda valu, rääkige sellest oma arstile. Valu spetsialist võib olla võimalik pakkuda täiendavaid valuvaigistav võimalusi.

Steroidid. Ravimid tuntakse steroidid suudavad kaasa aidata leevendada valu seotud luu metastaaside vähendades põletikku ja paistetust ümber vähipaiget. Need steroidid erinevad liigid steroidid et kulturistid või sportlased kasutavad ehitada lihaseid.

Need võivad töötada üsna kiiresti aidata valu ja takistatud vähi tüsistused, kuid nad ka tuleb kasutada väga ettevaatlikult, sest neil on kõrvaltoimeid, eriti kui seda kasutatakse pikaks ajaks.

Suunatud ravi. Paljude kasvajate uue klassi ravimeid tuntakse suunatud ravimeetodit on kättesaadav. Need ravimid rünnata spetsiifilisi hälbeid jooksul vähirakke.

Teatud vähk võib vastata väga hästi, et need ravimid. Näiteks rinnavähi rakud, mis on HER2 positiivse saab vastata trastuzumab (Herceptin) ravis.

Kiiritusravi kasutab suure võimsusega energia talad, nagu röntgenikiirgus, vähirakkude hävitamiseks. Kiiritusravi võib olla variant, kui teie luu metastaaside põhjustab valu, mis ei allu valuvaigistid või kui valu piirdub väikese arvu valdkondades.

Intravenoosne kiirgus

Kliinilistes uuringutes

Füsioteraapia

Olenevalt olukorrast, kiirgus luu võib manustada ühe suure annuse või mitu väiksemates annustes üle mitu päeva. Side kiirguse mõju oleneb saidi ravitakse ja selle suurus.

Kirurgilised protseduurid aitab stabiliseerida luu, mis on ohustatud purustamine või remondi luumurdu.

Operatsioon remont luumurdu. Kui luu metastaaside põhjustatud luu murda, kirurgid võib töötada remont luu. See tähendab, kasutades metallplaadid, kruvid ja naelad stabiliseerida luu.

Ühine asendamine, näiteks puusaliigese, võib olla teine ​​võimalus. Üldiselt, luumurrud põhjustatud luu metastaaside ei aidanud pannes loo murdunud luu.

Protseduurid tappa vähirakke soojuse või külma võib aidata kontrollida valu. Need menetlused võivad olla variant, kui sul on üks või kaks valdkonda luu metastaaside ja ei aidanud muu ravi.

Protseduuri ajal kutsus raadiosageduslik ablatsioon, nõela sisaldavad elektrilise sisestatakse sond luusse kasvaja. Elekter läbib sond ja soojendab ümbritsevatesse kudedesse. Kude jahtuma ja protsessi korratakse.

Sarnast menetlust nimetatakse Cryoablation külmub kasvaja ja siis lubab see sulama. Protsessi korratakse mitu korda.

Kõrvaltoimed võivad olla kahju lähedal struktuure, nagu närvid ja kahju luud, mis võib suurendada riski luumurdu.

Inimestele mitu luu metastaaside, vormi kiirgust nimetatakse radiofarmatseutiliste võib anda veeni kaudu. Radiofarmatseutikume kasutada madala radioaktiivse materjali, mis on tugev tõmme luud. Kui keha osakesed reisida valdkondades luu metastaaside ja vabastama oma kiirgust.

Radiofarmatseutikume aitab kontrolli valu, mida põhjustab luu metastaaside. Kõrvaltoimed võivad olla kahju luuüdi, mis võib põhjustada vererakkude vähesus.

Kliinilised uuringud on uuringud uute ravimeetodite ja uusi viise kasutades olemasolevaid ravimeid. Registreerimisega kliinilises uuringus annab võimaluse proovida uusima ravi. Aga ravi ei ole garanteeritud ning kõrvaltoimetest uute ravimeetodite pruugi olla teada. Arutle Kliiniliste uuringute olemasolevate arstiga.

Füsioterapeut võib töötada koos teiega välja töötada kava, mis aitab teil suurendada oma jõudu ja parandada oma liikuvust. Füsioterapeut võimalik soovitada Abivahendite mis aitavad teil toime tulla. Näideteks kargud või käija võtta kaalust maha kahjustatud luu käies, suhkruroog, et parandada tasakaalu või traksidega stabiliseerida selgroogu.

Füsioterapeut võib ka soovitada spetsiifilisi harjutusi, mis aitavad teil hoida oma tugevust üles ja vähendada oma valu.