Midagi Fishy üle Geneetiliselt muundatud lõhe?

19. november 2015 – FDA on heaks kiitnud esimese geneetiliselt muundatud loomade, mingi lõhe, toitmiseks mõeldud inimestele.

Amet võttis ligi 2 aastakümmet teha oma otsuse uue tõu kala, mida nimetatakse AquAdvantage, mis vaadati läbi uute ravimite, mitte uut toitu.

“Pärast range kontroll, FDA on kindlaks tehtud, et toit AquAdvantage lõhe on sama ohutu ja tõhus süüa nii toidu mitte-GE (geneetiliselt) lõhe,” ütles Bernadette Dunham, PhD, režissöör FDA Keskus Veterinaarmeditsiini on pressikonverentsil neljapäeval.

Agentuur ütleb toitumise, ei ole vahet looduslike ja geneetiliselt muundatud lõhe, ja seadusandjad ei nõua erimärgistus geneetiliselt muundatud kalad.

Kuid ilmne kontsessiooni tarbijatele, kes soovivad eemale geneetiliselt muundatud toitu, FDA ka välja soovituste eelnõud neljapäevast aidata suunata toidu ettevõtetele, kes soovivad öelda tarbijatele, kui nende toit – taimed ja loomad – on või ei ole geneetiliselt muudetud.

AquAdvantage sisaldab geene tšavõõtša ja teise kala nimetatakse ookeani emakala, mis võimaldavad kalade kiiremini kasvada. Sisestatud geenid põhjustavad kalade toota kasvuhormooni aastaringselt, muutes need valmis müüma umbes 18 kuud. See on umbes pool aega kulub kasvada loodusliku lõhe.

AquaBounty, firma, mis teeb uue lõhe, väidavad kalakasvanduse on hea keskkonnale, sest nad vajavad umbes 25% vähem toitu ja on võimalik kasvatada lähemale inimestele, kes söövad neid, vähendades oma toote ökoloogilist jalajälge.

Aga see võib olla raske müüa.

“Tarbijad ja jaemüüjad on selge, et nad ei taha, et GMO lõhe,” ütleb Dana Perls, toidu ja tehnoloogia võitleja Friends of the Earth, Berkeley, CA Mittetulundussektori juhib võitlust geneetiliselt muundatud mereande.

Perls ütleb rohkem kui 60 toidupoed ketid, sealhulgas Whole Foods, Kröger ja Safeway, on juba lubanud mitte teha uus lõhe, ütleb ta.

“Inimesed ei taha süüa.”

Arvukad teaduslikud organisatsioonid on teinud avaldusi öelda, et geneetiliselt muundatud taimed on ohutu.

Maailma Terviseorganisatsioon, näiteks ütleb, et kuna iga geneetiliselt muundatud toit on tehtud veidi teistmoodi, nad tuleks hinnata iga juhtumi puhul eraldi, kuid et GM toit müüakse üle maailma on möödas teaduslike hinnangute ja on tõenäoliselt ei kujuta ohtu inimeste tervisele.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kana, Chocolate, salatid, magustoidud, supp