murtud jalg

Murtud jalaga (jalg murd) on murda või pragu üks luud jala. Ühine põhjuste hulka kukkumiste liikennevahingoissa ja spordivigastuste.

Ravi murtud jalg sõltub asukohast ja vigastuse raskust. Tugevalt jalaluu ​​nõuda operatsiooni implanteerimisvahendi sisse luumurdu säiliks õige viimist ajal ravi. Muud vigastused võib ravida valatud või splint. Kõikidel juhtudel, kiire diagnoosimine ja ravi murtud jalg on kriitiline lõpule paranemist.

Millal näha arsti

Purunenud thighbone (reieluu) – kõige tugevam luu keha – tavaliselt on ilmne, sest see võtab nii palju jõudu, et murda. Aga luumurrud oma sääreluu (sääreluu) – suured kandvad luu oma sääre – ja luu, mis töötab koos oma sääreluu allpool põlve (pindluu) olla keerulisem.

Mida sa saad teha

Märgid ja sümptomid jalaluu ​​võib sisaldada

Mida ootate oma arsti

Imikud ja väikelastele, kes murda jalg võib lihtsalt peatusid, isegi kui nad ei suuda seletada, miks. Seletamatu nutmine võib olla sümptom väikelapse kes on luumurd.

Seadistamine jalg

Kui teil või teie lapsel on sümptomite või murtud jalg, arsti juures kohe. Õigeaegse diagnoosi ja ravi võib põhjustada probleeme hiljem, sealhulgas halva paranemist.

Pöörduge arsti poole iga jala luumurd on suure mõju trauma, näiteks auto või mootorratta õnnetus. Murde thighbone on raske, potentsiaalselt eluohtlikud vigastused, mis nõuavad kiirabi, et aidata kaitsta piirkonna edasiste kahjustuste ja anda teile turvaliselt oma kohalikku haiglasse.

On mitmeid võimalusi, kuidas murda jalg, sealhulgas

Stress murrud on sageli tingitud korduvad stressi jalaluud füüsilise tegevusega, näiteks

Kontakt sport, nagu jäähoki ja jalgpalli, samuti võib kujutada ohtu otsest puhub jalg, mis võib põhjustada luumurru.

Väsimuspragunemisi väljaspool sporti olukordades on rohkem levinud inimestel, kellel on

Tüsistused murtud jalg võib sisaldada

Sõltuvalt raskusastmest pausi, oma perearsti või traumapunkti arst soovitada uurimine kirurg-ortopeed.

Te võiksite kirjutada nimekiri, mis sisaldab

Sest jalaluu, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida lisaküsimusi pead.

Arst võib küsida küsimusi, sealhulgas

Liikumisvõimetus

Ravimid

Teraapia

Kirurgiline ja muud protseduurid

Ajal füüsilise eksamiga, arst kontrollida kahjustatud piirkonda hellus, turse, deformatsioon või lahtine haav.

Röntgen tavaliselt saad täpselt asukohta murda ja ulatuse määramiseks vigastusi, mis külgneb liigeseid. Mõnikord võib arst soovitada ka Täpsemat pilte kasutades kompuutertomograafia (CT) või magnetresonantstomograafia (MRI).

Ravi murtud jalg varieerub, sõltuvalt liigist ja asukoht vaheaega. Väsimuspragunemisi nõuda ainult puhata ja liikumatus. Lõhed liigitatakse ühte või mitut järgmistest kategooriatest

Esialgne ravi murtud jalg algab tavaliselt traumapunkti või Esmaabikliiniku. Siin, arstid tavaliselt hinnata oma vigastusi ja liikumatuks oma jala splint. Kui teil on nihutatud pragu, võib arst manipuleerida tükki tagasi oma õigesse asendisse enne taotluse splint – protsessi nimetatakse vähendamine. Mõned luumurrud on splinted päev lubada turse vaibuma, enne kui nad on valatud.

Liikumist piiravad luumurdu jala on kriitiline õige ravi. Et seda teha, peate splint või valatud. Ja siis võib tekkida vajadus kasutada karkude või suhkruroo hoida kaalu maha mõjutatud jala kuus kuni kaheksa nädalat või kauem.

Selleks, et vähendada valu ja põletikku, võib arst soovitada üle leti valuvaigistit, näiteks paratsetamooli (Tylenol, jt) või ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või nende kahe kombinatsioon. Kui sul on tugev valu, võib arst teile tugevamad valuvaigistid.

Pärast oma valatud või splint on eemaldatud, saate tõenäoliselt vaja taastusravi harjutusi või füsioteraapia vähendada jäikust ja taastada liikumist kannatanud jala. Sest sa ei liikunud jalg mõnda aega, siis võib isegi olla jäikus ja nõrgenenud lihased vigastamata valdkondades. Taastusravi aitab, kuid see võib kesta mitu kuud – või isegi enam – täielik tervenemine tõsiseid vigastusi.

Liikumisvõimetus ravib kõige luumurrud. Kuid te võite vajada operatsiooni implantaadi sisemise fiksatsiooniga seadmeid, nagu plaadid, vardad või kruvisid, et säilitada õige asend teie luud ajal ravi. Need sisemise fiksatsiooniga seadmeid võib olla vajalik, kui teil on järgmised vigastused

Mõne vigastused, võib arst soovitada ka välise fikseerimise seade – raami väljaspool oma jala külge luu tihvtidega. See seade annab stabiilsuse ajal tervendavat protsessi ning tavaliselt eemaldatakse pärast umbes kuus kuni kaheksa nädalat. Seal on nakatumise ohtu kogu kirurgilise sõrmed ühendatud välise fikseerimise seade.

Murtud jalaga ei ole alati võimalik ära hoida. Aga need põhilised näpunäited võib vähendada oma riski

külastada oma arsti