murtud ranne / katki käsi

Purunenud randme või murtud käsi on murda või pragu üks paljudest luudest jooksul randme ja käe. Kõige levinum neist vigastusi esineb randme kui inimesed püüdma ise ajal sügisel ja maa kõva väljasirutatud käega.

Riskifaktorid murtud ranne või murtud käsi vahemikus sosalusest sport – nagu in-line uisutamine või lumelauasõit – võttes seisund, mille luud muutuvad õhemaks ja hapramaks (osteoporoos).

Kui helistada arstile

On oluline, et ravida murtud ranne või murtud käsi nii kiiresti kui võimalik. Vastasel korral luud ei pruugi paraneda õigesse kohta, mis võivad mõjutada teie võimet täita igapäevaseid tegevusi, nagu ahne pliiatsi või nööpidega särk. Varajane ravi aitavad vähendada ka valu ja jäikus.

Sporditegevus

Kui teil on murtud ranne või murtud käsi, võib tekkida sellised nähud ja sümptomid

Tervis tingimused

Kui te arvate, et teil on murtud ranne või käsitsi, pöörduge kohe arsti poole, eriti kui sul on tuimus, paistetus või hädas liikudes oma sõrmi. Hilinenud diagnoosi ja ravi võib põhjustada kehva tervendav, langes vahemikus algatusel ja vähenenud haardetugevust.

Mida sa saad teha

Otsene löök või purustamise kahju käed ja randmed võib murda mis tahes luud neid. Ühine põhjuste hulka

Osalemine teatud sporditegevuse või millel teatud tervislik seisund võib suurendada oma võimalusi kogeda murtud ranne või purunenud poolt.

Teatud tegevused võivad suurendada teie risk luumurdude randme või labakäe, nagu

Sul võib olla vastuvõtlikumad luumurrud, kui teil

Tüsistused murtud ranne või murtud käsi on haruldased, kuid nad võivad sisaldada

Sul võib esialgu ravi taotlevad murtud ranne või murtud käsi traumapunkti või Esmaabikliiniku. Kui tükid luumurdu ei rivistatud korralikult lubada paranemise immobilisatsioon, siis võib nimetatud arst spetsialiseerunud ortopeedilise kirurgia.

Te võiksite kirjutada nimekiri, mis sisaldab

Ettevalmistused küsimuste loetelu arst aitab teil teha enamiku oma aega koos. Purustatud randme või murtud käsi, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst võib teha

Diagnoosi murtud ranne või käsitsi sisaldab üldiselt füüsilise eksamiga ja ühe või mitme piltdiagnostikas.

Ajal füüsilise eksamiga, kontrollib arst mõjutatud ala

Imaging skaneerib on väga oluline diagnoosi murtud ranne või murtud käsi. Et diagnoosida oma vigastusi, siis võib-olla

Mida ootate oma arsti

Füüsiline eksam

Imaging testid

Liikumisvõimetus

Ravimid

Teraapia

Kirurgiline ja muud protseduurid

Ehitamine luude tugevus

kukkumiste vältimiseks

Kasutage kaitsevahendeid sportimisvõimalust

Kui katkiste otstega luu ei ole õigesti joondatud, arst peab manipuleerida tükki tagasi oma õigesse asendisse – protsessi nimetatakse murru. Sõltuvalt sellest, kui palju valu ja paistetus sul on, peate võib lihasrelaksanttia, rahusti või isegi üldnarkoosi enne seda protseduuri.

Liikumist piiravad luumurdu randme või labakäe on kriitiline õige ravi. Et seda teha, peate splint või valatud.

Selleks, et vähendada valu, võib arst soovitada üle leti valuvaigistit, näiteks paratsetamooli (Tylenol, jt), ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve, jt). Kui sul on tugev valu, peate opioid ravimeid, nagu kodeiin.

Pärast oma valatud või splint on eemaldatud, saate tõenäoliselt vaja taastusravi harjutusi või füsioteraapia vähendada jäikust ja taastada liikumine randme ja käe. Taastusravi aitab, kuid see võib kesta mitu kuud – või isegi enam – täielik tervenemine tõsiseid vigastusi.

Kui immobilisatsioon ei ole võimalust, võite vajada operatsiooni implantaadi sisemise fiksatsiooniga seadmeid, nagu plaadid, vardad või kruvide või luu siirdamine, et säilitada õige asend teie luud ajal ravi. Need sisemise fiksatsiooniga seadmeid võib olla vajalik, kui teil on järgmised vigastused

Mõnel juhul võib kirurg liikumisvõimetuks murru kasutades välise fikseerimisseadmele. See koosneb metallist raam kahe või enama sõrmed, mis lähevad läbi naha ja luu mõlemal pool luumurdu.

See on võimatu, et vältida ettenägematuid sündmusi, mis põhjustavad sageli murtud ranne või purunenud poolt. Aga need põhilised näpunäited võib pakkuda kaitset.

Tugevate luude

Enamik murtud randmed tekivad siis, kui inimesed langevad edasi peale väljasirutatud käega. Selle vältimiseks üldine kahju

Kanda randme valvurid kõrge riskiga tegevus, nagu

külastada oma arsti