Must ja Lõuna-Aasia neerude tervisele

Must ja Lõuna-Aasia inimesed on kolm kuni viis korda suurema tõenäosusega neerupuudulikkus kui valged inimesed, kuid paljud ei tea seisukorras.

Kui teil on mustad või Lõuna-Aasia, sa oled suurem tõenäosus on diabeet ja kõrge vererõhk kui üldpopulatsioonis. See tähendab, et sa oled ka suurem tõenäosus haigestuda neeruprobleemid, mis on nii tavalised põhjused neeruhaigus.

Neer Research UK kodanik on heategevus, mis tõstab teadlikkust neeruhaiguse vahel must ja Lõuna-Aasia kogukondi.

“Paljud must ja Lõuna-Aasia inimesed teavad suurem esinemissagedus diabeet ja kõrge vererõhk oma kogukonnas, kuid nad ei saa aru otsest seost nende tingimuste ja neerupuudulikkus,” ütleb Neer Research UK Neerja Jain.

Kui teil on neeru- test?

“Neeruhaigus on tõenäolisem, et olla progressiivne (süvenevad, kuni punktini, neerupuudulikkus) mõnele musta ja Aasia rühmad,” ütleb ta.

Lõuna-Aasia diabeediga patsientidel on 10 korda suurem tõenäosus minna on neerupuudulikkus kui valge valge nahavärviga diabeediga, “ütleb Neerja.” Seega on oluline, et diabeet ja vererõhk Selles grupis on hästi kontrollitud, et vähendada tõenäosust tüsistusi, kui neerukahjustus.

Sa oled suurem risk neeruhaiguse kui sa oled must või Lõuna-Aasia ja ka

Kui oled suurem risk, külastada oma arsti ja küsige uuritakse neeruhaigus. See hõlmab mõõtmise vererõhku ja millel on uriini ja vereanalüüs, et näha, kui hästi teie neerud töötavad. Kui teil on diabeet või kõrge vererõhk, siis tuleb olla testitud niikuinii.

Must ja Lõuna-Aasia inimest Ühendkuningriigis sageli kauem ootama neerusiirdamist kui teiste etniliste rühmade, nii et rohkem inimesi neid rühmi on vaja liituda elundidoonori Register. Seda sellepärast, et nad on tõenäolisem, et jagavad sama koe tüübist ja veregrupp teiste musta või Lõuna-Aasia inimesed, vähendades ohtu, keha tagasilükkamise annetatud neer.

Kas sa annetada neeru?

20/03 /

teenused

diabeet, kõrge vererõhk, valk uriinis; lähedane perekonnaliige neerupuudulikkusega

asukoht

Miljonid inimesed on juba oma vaba “keskea MOT”. Uuri välja, miks see tervisekontrolli-up on nii tähtis

Uuri, kuidas Bala teinud elustiili muutused, sest tema tervisekontrolli, mis on alandanud oma kolesterooli ja veresuhkru taset

Tervis inimestele oluliste probleemide India, Sri Lanka, Bangladeshis ja Pakistanis

Tingimused, mis on rohkem levinud Aafrika ja Kariibi mere inimesi, ja kuidas vähendada oma riski

Teenused lähedal

Teie tervisekontrolli

“Meil on ainult üks elu”

Lõuna-Aasia tervist

Black tervist