põhilised koolera teadus

Evolution kohta krabi kesta

Koolera teke Haiti

Vibrio cholerae on ebatavaline, et ta konkureerib looduslikud kogukond bakterite suudmeala ja riimvees kogu maailmas. V. cholerae bakterid võivad suurendada nende arv keskkonnas edukalt nakatavad inimesi. Sest inimene nakatunud koolera, bakterite geneetilise materjali peab olema kohal soolestikus. Üks inimene nakatunud koolera heita keskkonda ühe miljoni kordne tõus V. cholerae numbrid läbi ühe kõhulahtisuse. Allpool on toodud mõned olulisemad viimaste koolera uurimistöö theernment toetatud uurijad.

Uurimisrühm eesotsas theernment stipendiaadi Gary Schoolnik, Ph.D., Stanfordi ülikooli Palo Alto, California, näitas, kui hästi V. cholerae areneda ja püsivad keskkonnas. Koolerabakteritega asustab kitiin pinnad, nagu need esinevad vee koorikloomad, suutsid vahetada komplektid DNA, mis määrab virulentsuse bakterid.

Pärast laastavat maavärinat 2010. aasta jaanuaris Haitil kogenud kinnitas koolera puhkemist aasta lõpupoole. Bioinformaatika analüüs näitas, et viis Haiti koolera isoleerib järjestikusele siiani on väga tihedalt üksteisega seotud, toetavad teooriat, et koolera saabus Haiti ühest allikast. Geneetiline võrdlusi 23. muid järjestada koolera tüved näitasid, et tüved Haiti olid tihedamalt seotud tüved Lõuna-Aasia kui tüved Ida-Aafrikast või Ladina-Ameerikas. Geneetiline analüüs leidis ka, et Haiti tüved olid geneetiliste omaduste uudsete variant koolera tüved põhjustavad suurenenud virulentsuse, ravimiresistentsuse ning võimalusel jõulisem keskkonna püsivust. Autorid hoiatas, et Haiti isolaat esitleb uuenenud ohtu koolera, et läänepoolkeral. Nad soovitatav, et tervishoiutöötajad kaaluma rahvatervise meetmeid, sealhulgas vaktsineerimise kontrollida koolera Haiti ja võidelda selle levikut.

Parem kanalisatsiooni aitaks suuresti koolera ennetamine, kuid populatsiooni kogu maailmas puudub puhas vesi kasvu igal aastal vaesuse tõttu, ebapiisav korpus ja üleujutuse atmosfääri või ookeanilise äärmused.