põie kontroll probleeme naistel: elustiil strateegiad leevendust

Elustiili muutused võivad parandada oma põie kontroll probleem või suurendada oma vastus raviteenuseid. Uuri neid strateegiaid parandada põie kontroll probleeme.

Sul on hädas piinlikkust ja ebamugavust põie kontrolli probleem juba mõnda aega. Võibolla lootis ta ära läheks omal, kuid asjad ei ole mingit parem. Tegelikult põie kontrolli probleem näib süveneb.

Oled valmis teha mõned muudatused, kuid mida täpselt saab teha? On mõned lihtsad strateegiad võite proovida ise, mis võib aidata parandada oma põie kontroll probleem.

Arstid sageli kutsuvad neid strateegiaid “elustiili muudatused” või “käitumise prognoosimine.” Nad ohutu, lihtne, efektiivne ja odav. Need meetodid võib kasutada enne üritab teist tüüpi ravi, nagu ravimid või operatsioon või kombinatsioonis koos nendega.

Kui palju vedelikku juua ja tüüpi toitu süüa võib mõjutada teie põis harjumusi.

Joomine liiga palju vedelikku tahes paneb urineerida sagedamini. Kui juua liiga palju lühikese aja jooksul, võib see vapustada oma põie ja luua kiireloomuline. Kui te treenite palju või töötavad regulaarselt väljas, siis võib olla vaja juua rohkem vedelikke.

Selle asemel juua suures koguses korraga, proovige joomist väiksemates kogustes kogu päeva jooksul. Näiteks juua umbes kaks 8-unts klaasi (237 ml) igal söögikorral ja üks 8-unts klaasi toidukordade vahel. Nii saate lõpuks soovitatud kogus umbes 8 tassi (umbes 1,9 liitrit) vedeliku päevas.

Kui teil on tõusta mitu korda öösel, et urineerida, proovige juua rohkem oma vedelikud hommikul ja õhtul, ja kõrvaldada alkoholi ja kofeiini jooke. Kuigi vesi on parim teie põis, pea meeles, et vedelikud tulevad igast jooki juua ja toiduaineid nagu supp.

Joomine liiga vähe vedelikku võib suurendada kogustes organismi jääkainetest uriinis. Väga kontsentreeritud uriini on tumekollane ja on tugev lõhn. See võib ärritada teie põis, suurendades tung ja sagedus sa pead minema.

Mõned toidud ja joogid võivad ärritada teie põis. Kofeiin ja alkohol nii suurendada uriini produktsioon. See võib kaasa tuua sagenenud ja kiireloomuline urineerimine. Kofeiin võib põhjustada ka põie spasm.

Teatud happelised puuviljad – apelsinid, greibid, sidrunid ja laimid – ja mahlad, vürtsikas toit, tomati baasil tooteid, gaseeritud joogid, kunstlikke magusaineid, maisisiirup, suhkur, šokolaad, kohv ja tee võib ärritada teie põie või sind lekkida uriini . Miks neid punkte mõnikord põhjustada ärritust aru ei saada, ja mis põhjustab põie ärritus võib varieeruda inimeselt inimesele.

Kui kofeiini või alkoholi regulaarselt osa oma dieeti, proovige kaotada umbes nädala, et näha, kui teie sümptomid paranevad. Mõtle ka vältida toite, mis võivad olla põie ärritajate umbes nädala või nii. Siis tasapisi – iga üks kuni kaks päeva – lisada toidule tagasi oma dieeti, märkides mingeid muudatusi kusepakitsuse, sageduse või uriinipidamatus.

Sa ei pruugi olla kaotada oma lemmik toidud täielikult. Lihtsalt vähendades summa võib aidata ka.

Kui teil on üliaktiivse põie, saad harjunud urineerimine või vähimatki tung. Mõnikord võib minna tualetti, isegi kui sa ei ole tung, sest sa tahad, et vältida õnnetust. Mõne aja pärast, põis hakkab saatma “täis” sõnumeid oma aju, isegi kui see ei ole täis, ja sa sunnitud urineerida.

Põie koolitus või ümberõpe, hõlmab kohandades oma harjumusi. Lähed WC seatud ajakava – isegi kui sul pole urineerida – järk-järgult suurendades vaheline aeg urineerimine. See võimaldab oma põie täita paremini ja annab sulle rohkem kontrolli urineerida.

Põie-koolitusprogramm tavaliselt järgib neid lihtsaid juhiseid

Ärge heituge, kui teil ei õnnestu esimesel paaril korral. Hoia harjutamiseks ja oma võimet säilitada kontroll on väga tõenäoliselt suureneb.

Teie vaagnapõhja lihaste ja kuseteede sulgurlihase aidata kontrollida urineerimist. Võite tugevdada neid lihaseid regulaarselt teed vaagnapõhja harjutusi, mida tavaliselt nimetatakse Kegels.

Vaagnapõhja lihaste tööd, et avada ja sulgeda kusiti – toru, mis viib uriin põies väljast keha. Need lihased toetavad ka põie kui avaldada ise teeme igapäevast tegevust nagu kõndimine, seismine, tõste ja aevastamine.

Praktika Kegel harjutused. Teha Kegels, pigista oma vaagnapõhja lihaseid, kui sa üritad peatada oma oja uriiniga. Arst võib soovitada, et sa komplekt neid harjutusi kolm või neli korda päevas, et ravida teie põie kontroll probleem.

Kegels on eriti efektiivne naiste stressi pidamatus, kuid nad saavad aidata vähendada või kaotada uriinipidamatus.

Võid küsida arstilt abi või suunab teid spetsialist, kes saab õpetada õige teha neid harjutusi, sest paljud inimesed teadmatusest teha neid valesti.

Teatud ravimid, ülekaal, suitsetamine ja kehaline aktiivsus võib kaudselt kaasa põie kontroll probleeme. Kui teil lahendada need tegurid, põiespetsiifiliste tehnikaid – näiteks vältides põie ärritajate ja põie koolitus – võib olla isegi suurem tõenäosus töötada.

Behavior teraapiad võivad parandada põiekontrolli minimaalsete kõrvalmõjudega. Need meetodid võtab aega ja harjutamist, enne kui näha tulemusi. Aga püsivust tasub end ära. Kui teil jääda programmi, saate tõenäoliselt näha sümptomite paranemiseni. Ja kui üks neist lähenemistest ei tööta, rääkige oma arstiga uurida teisi ravivõimalusi, mis võivad aidata.

külastada oma arsti