Rasestumisvastaseid pille ja rinnavähi riski

1960. aastate algul, rasestumisvastaseid tablette on saanud kõige populaarsem ja üks kõige tõhusam rasestumisvastast vahendit kasutatakse USA Aga assotsiatsioon östrogeeni ja suurenenud risk rinnavähi viinud jätkuvat arutelu rolli rasestumisvastaseid pillid võivad mängida haigestuda rinnavähki.

Vastavalt Taskukohane Care Act, paljud tervisekindlustuse plaane annab tasuta naiste ennetavaid teenuseid, sealhulgas mammograafia, rasestumisvastaseid ja hästi naine külastused. Lisateave.

Haigekassa Center

Võib olla. Uuringud, mis suukaudsete rasestumisvastaste riskifaktoriks rinnavähi on saadud vasturääkivaid. Mõned teadlased arvavad, see võib olla tingitud asjaolust, et tase hormoonid rasestumisvastaseid tablette on muutunud, sest need olid esimesed uuritud. Varajane rasestumisvastaseid tablette sisaldas palju kõrgem hormoonid kui tänapäeva väikeses annuses tablette ja kujutavad suuremat ohtu.

Skandinaavia uurijad on täheldanud suurenenud rinnavähi grupp naisi, mis praegu või oli hiljuti rasestumisvastaseid tablette. Pikemad pillide kasutamist tundus, et suurendada riski. Sarnased Uurimusest selgus, et 10 aastat või enam pärast naiste lõpetanud rasestumisvastaseid tablette, nende rinnavähi riski naasis samale tasemele, kui nad ei ole kunagi kasutatud rasestumisvastaseid tablette.

Kuid üks teine ​​mainekas uuringu Naiste Rasestumisvastane ja reproduktiivtervise Experience (Naiste CARE) teinud aastatel 1994 ja 1998. selgus ei olnud suurem risk rinnavähi praeguste või endiste kasutajate rasestumisvastaseid tablette.

Üldiselt on enamik uuringuid ei leitud üldine suurem risk rinnavähi tõttu suukaudsete rasestumisvastaste.

Võib olla. Uuring avaldati ajakirjas Journal of Medical Association leidis, et naistel, kellel on pärilik rinnavähk võib olla kuni 11 korda kõrgem rinnavähi riski, kui nad on kunagi tehtud pille. Aga eksperdid hoiatavad, et uuringus osales peamiselt naised, kes võtsid rasestumisvastaseid tablette enne 1975, kui see sisaldas palju kõrgem hormoone östrogeeni ja progestiini kui tänapäeva madalama annusega pille.