rindade kaltsifikatsioonid

Rinnaga kaltsifikatsioonid on katlakivi jooksul rinnanäärme kude. Nad ilmuvad valged laigud või täpid kohta mammogrammi kuid ei saa tunda ajal rindade eksam.

Rinnaga kaltsifikatsioonid on tavalised mammograafia, ja nad on eriti levinud pärast menopausi. Kuigi rindade kaltsifikatsioonid on tavaliselt noncancerous (healoomuline), teatud mustrid kaltsifikatsioonid – nagu tihe klastrite ebakorrapärase kujuga – võib viidata rinnavähi või vähieelsete muutuste rinnanäärme kude.

Macrocalcifications. Need näitab kui suur valge dots või kriipsud. Nad peaaegu alati noncancerous ja ei vaja täiendava katsetamise või järelkontroll.; Mikrokaltsifikatsioonid. Need näitavad üles nii peen valge täppidega, mis on sarnane soolaterad. Nad tavaliselt noncancerous, kuid teatud mustreid saab juba märk vähki.

On mammogrammi, rindade kaltsifikatsioonid võib esineda macrocalcifications või mikrokaltsifikatsioonid.

Kui rindade kaltsifikatsioonid tunduvad kahtlased oma esialgse mammogrammi, siis tuleb tagasi kutsunud täiendava suurenduse seisukohti, et saada lähemalt lubjastumiste. Kui teine ​​mammogrammi on jätkuvalt murettekitav, vähi, võib arst soovitada rindade biopsia kindlalt teada.

Mõnikord calcifications näitavad rinnavähk, nagu juha kartsinoom in situ (DCIS), kuid enamik calcifications tuleneda noncancerous (healoomuline) tingimusi.

Kui teie radioloog kahtlustab, et oma rindade kaltsifikatsioonid on seotud vähieelsete muutuste või rinnavähki, siis võib olla vaja teise mammogrammi suurendusega seisukohti, et saada lähemalt lubjastumiste. Või radioloogi võib soovitada rindade biopsia katsetage rinnakoe vähi.

Teie radioloog võib nõuda enne mammogrammi pilte võrrelda ja otsustada, kas lubjastumiste on uued või on muutunud number või muster.

Kui rindade kaltsifikatsioonid tunduvad olevat põhjustatud healoomuline seisukorras, oma radioloog võib soovitada kuuekuulise jälgimisperioodi veel mammogrammi suurendusega seisukohti. Radioloogi kontrollib pilte muutusi kuju, suuruse ja arvu kaltsifikatsioonid või kas nad jäävad samaks.

külastada oma arsti