Rinnavähi avastamine

Mida varem rinnavähi saab diagnoosida, seda parem on teie tõenäosus saada edukas ravi see on.

Iga aasta? Igal teisel aastal? Mitte enne, kui oled 50? Kui lülitate 40? Kas tõeline mammografiaseulonnoissa soovitus palun püsti; Kui sa oled naine läheneb 40-aastaselt, olete tõenäoliselt öeldi, et valmistuda oma esimese seansi mammogrammi umbes samal ajal oma suur sünnipäeva ja siis on üks kord aastas (mõnel juhul igal teisel aastal) järel. (Muidugi, see on lihtsalt rutiinseks mammograafia, rindade tükid alati vaja mammogrammi ja / või muud testid hakata diagnoosima, kas …

See on hea teada, kuidas teie rinnad tavaliselt ilme ja nii saate märkate muutusi.

Medical organisatsioonidel on erinevad soovitused rindade iseseisev eksamid, kuigi. Vähiliidu, näiteks ütleb, et nad vabatahtlik naisi alates 20ndates. Rääkige oma arstiga, et saada parem tunne, mis on õige.

See võib parem oodata 3 kuni 5 päeva pärast lõpeb teha oma enese eksami. Seda sellepärast, et hormonaalsed muutused enne menstruatsiooni võib põhjustada ajutist paksenemine oma rindade, mis läheb ära pärast menstruatsiooni.

Esiteks otsima lohkuvajumist või muutusi kuju või sümmeetria rindu. See võib olla parim, mida teha, et peeglisse vaadata. Ülejäänud enese eksam on kõige lihtsam teha duši all seebi siluda nahka. Kasuta kerget survet, et kontrollida tükid pinna lähedal, ja kindel surve uurida sügavamalt kude. Iga kord, kui leida uus või ebaharilik Põle oma rindade, on teie arst seda kontrollida. Enamik muhud ei ole vähk.

Pigista iga nibu õrnalt – kui seal on kõik heakskiidu, pöörduge arsti poole. Ka lase tal teada, kas te märkate muutusi positsiooni või kuju nibu.

Kui sa ikka kindel, arst saab minna üle ise eksami teiega. Ta peaks uurima oma rindu igal aastal ka.

Millal ja kui teil on vaja neid pildistamine testid on isiklik otsus ja sinu vahel oma arstiga. Enamik naisi ei hakka võttes mammograafia, kuni nad on vähemalt 40. Kui suurem risk rinnavähi, võib arst teil alustada nooremalt.

Vähiliidu soovitab aastas sõelumine mammograafia algusega kell 45. USA ennetavaid teenuseid Task Force ütleb teisiti. See soovitab naistel 50 ja 74 neid näidatakse iga 2 aasta tagant.

Mammogram saavad näidata rindade tükkidena kuni 2 aastat, enne kui nad saavad tunda. Erinevad testid aitavad määrata, kas ühekordse võib olla vähk. Need, mis ei ole vähk on tavaliselt erinevad füüsikalised omadused kui need, mis on. Imaging testid nagu mammograafia ja ultraheli võib sageli näha erinevust.