Rinnavähi ja biopsia

Kui arst leiab midagi küsitav rutiinsel rindade eksam, sõeluuringute mammogrammi või ultraheli, et ta võib soovitada teil on rinnavähk biopsia.

Otsi isiklik Rinnavähi ravi aruanne

Arstid eemaldada rakkude või kudede kõnealune piirkond uurida mikroskoobi all. See on ainus viis kindlalt teada, kui potentsiaalne hädas koht on vähk.

On erinevaid rindade biopsia protseduure. Meetod arst soovitab sõltub

Fine-nõela püüdlus. Väike nõela kasutatakse proovide võtmiseks rakke kõnealune piirkond. Kui ühekordse on tsüst (vedelikuga täidetud kotis), korra võib põhjustada see hävimisohus. See vedelik vaadeldakse mikroskoobi all võimalikke märke vähki. Kui ühekordse on kindel, rakud võivad määrduda peale slaidid tutvumiseks.

Core biopsia. Suuremal nõela eemaldamiseks kasutatakse proovis kude. Tüübid seda protseduuri hulka

Avatud väljalõikehaavades biopsia. See on operatsioon, et eemaldada kogu ühekordne. Kude seejärel uuritakse mikroskoobi all. Kui osa normaalne rinnanäärme kude on võetud kõik vastupidi ühekordse (nn lumpectomy), biopsia peetakse ka rinnavähi raviks. Selle tehnika, traat pannakse läbi nõela ala biopsia. Röntgen aitab tagada, et see on õiges kohas, ja väike konks lõpus juhe hoiab seda paigal. Kirurg kasutab see juhe nagu juhend leida kahtlaste kude.